ویروس کرونا, بیماری همه‌گیر, بیماریهای نوظهور

ویروس کرونا, بیماری همه‌گیر

در بخش مراقبت‌های ویژه برای بیمار کرونایی چه اتفاقی می‌افتد؟

در بخش مراقبت‌های ویژه برای بیمار کرونایی چه اتفاقی می‌افتد؟

08/04/2020 07:33:00 ق.ظ

در بخش مراقبت‌های ویژه برای بیمار کرونایی چه اتفاقی می‌افتد؟

در بخش مراقبت‌های ویژه همه به یکسان تحت درمان قرار نمی‌گیرند. در آنجا برای کمک به تنفس بیمار دو روش وجود دارد: روش تهاجمی و غیر تهاجمی.

نوع دیگر تنفس دادن به شکل غیر تهاجمی است که می‌تواند با نهادن یک ماسک مخصوص اکسیژن روی دهان و بینی بیمار انجام شود. رویکرد رایج برای این کار با نام سی‌پی‌ای‌پی یا فشار هوایی پیوسته مثبت برای کوتاه مدت نامیده می‌شود. با این نوع کمک تنفسی، با هر نفس بیمار دستگاه به او کمک می‌کند تا ریه‌های خود را پر کند و همچنین در هنگام تنفس اکسیژن اضافی نیز فراهم می‌کند.

موسوی: دنیا صدای مظلومیت مردم آمریکا را شنیده است/ با افغانستان به توافقاتی دست یافتیم ناآرامی‌ها در آمریکا؛ استقرار گارد‌ملی در ۱۵ ایالت و منع‌تردد در۴۰ شهر پرزیدنت ترامپ: گروه انتیفا به عنوان یک سازمان تروریستی تعیین خواهد شد

پزشکان در بیماران کرونایی در آی‌سی‌یو چه چیزی را کنترل می‌کنند؟دِرک هیل: آنها به طور مداوم بسیاری از پارامترهای فیزیولوژیکی را رصد می‌کنند و به میزان اکسیژن موجود در خون توجه خاص دارند. به این کار اندازه‌گیری درصد اشباع اکسیژن (SpO2) گفته می‌شود که آن را با دستگاهی به نام «پالس اکسیمتر» که یک سر آن به انگشت بیمار وصل می شود انجام می‌دهند.

آسوشیتدپرسشانس بهبودی بیمار کرونایی در آی‌سی‌یو چقدر است؟دِرک هیل: با توجه به جدید بودن این بیماری و این که شمار زیادی از بیماران کرونایی همچنان روزانه در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری می‌شوند، آمار و ارقام دقیقی که نشان دهنده میزان بهبودی این گونه بیماران باشد در دست نیست. عوامل زیادی از جمله تأخیر در گزارش داده‌های بیماران نیز در این مورد مؤثر است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندیدبا این حال جدیدترین گزارش مرکز تحقیقات ملی مراقبت‌های ویژه که از نخستین داده‌ها در نخستین روزهای شیوع کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها در بریتانیا به دست آمده نشان می‌دهد که حدود ۱۵ درصد از کل ۲ هزار و ۲۴۹ بیمار در این بخش‌ها مرخص شده، ۱۵ درصد فوت کرده‌اند و اکثر آنها یعنی حدود ۷۰ درصد همچنان در آی‌سی‌یو بستری بوده‌اند. با این حال این نیز بسیار معمول است که بیمار بیش از دو هفته در بخش مراقبت‌های ویژه بماند زیرا در حالی که بدن با ویروس می‌جنگد، نیاز به کمک تنفسی نیز دارد.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدنخست‌وزیر بریتانیا در روزهای گذشته همچنان تب و سرفه‌های شدید داشته است، امری که باعث شده پزشکان «به‌شکل فزاینده‌ای نگران» سلامت او باشند. God bless boris johnson, we prey for u? Stay strong👍👏👏 نوکرش آقای خامنه‌ای کارهارو روبراه خواهد کرد، نگران نباشید خبر قطره چکانی! بلاخره مرد یا نه؟

نخست وزیر بریتانیا به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شددولت بریتانیا شامگاه دوشنبه 6 آوریل اعلام کرد، بوریس جانسون نخست وزیر این کشور که بر اثر ابتلای به به پیوست مدرک جانبازی شیمیایی خودم وبرادرشهیدبودن ارسال شدتا تنفر مارا دنیابفهمد خامنه ای بمیرد بدنیست ازشراین یزید زمان دزد بیتت المال عراقی نفوذی راحت بشویم

بوریس جانسون دقایقی پیش به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شدبوریس جانسون دقایقی پیش به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد انگلستان كرونا

سخت‌ترین هفتهٔ کرونا در آمریکا؛ «۱۱ سپتامبر دیگری در راه است»‌«این زمان، برای ما زمان پرل‌ هاربر و ۱۱ سپتامبر خواهد بود که فقط نه در یک نقطه، بلکه در سراسر کشور روی خواهد داد. و می‌خواهم آمریکایی‌ها این را بفهمند.» این سری ترامپ به آمریکا حمله کرد بعد ۱۱ سپتامبر امریکا برای نجات اقتصادش به چندتا کشور حمله کرد?! مرگ بر چین پنهانکار

شیوع کرونا در جهان؛ کورسوی امید در اروپا و «هفته دشوار» آمریکا بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» تاکنون جان بیش از ۶۹ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است. تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان نیز از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

کرونا در اسپانیا؛ بیشترین آمار فوتی‌ در هر میلیون نفرمادرید- ایرنا- روزنامه ال پاییس امروز دوشنبه در گزارشی نوشت :بر اساس آمارها ، اسپانیا با ۴۶.۷ میلیون نفر جمعیت به کشوری تبدیل گشته که بیشترین تعداد فوتی ها در هر میلیون نفر جمعیت را به دلیل بیماری کرونا دارد .

واکنش وزیر خارجه آمریکا به توئیت ظریف: شما همجنس‌گرایان را اعدام و زنان را سنگسار می کنید در تناقضی فاحش با آمارهای بین‌المللی، جمهوری اسلامی شمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه را حدود ۲۰۰ نفر اعلام کرد ظریف: دنیا علیه نژادپرستی متحد شود پرزیدنت ترامپ: ارتش آمریکا می‌تواند سریعا برای کمک به مسئولان مینه‌سوتا در جریان اعتراضات فرا خوانده شود خشم پمپئو از توییت ظریف درباره گسترش نژادپرستی در آمریکا توصیه قالیباف به نمایندگان: از تریبون مجلس فقط برای حل مسائل مردم استفاده کنید شعله‌ور شدن مجدد آتش در منطقه حفاظت شده خائیز/ تقاضای کمک از مردم داریم وزیر کشور: ۴۰، ۴۵ نفر یعنی حدود ۲۰ درصد از کشته‌شدگان آبان با سلاح غیرسازمانی شهید شدند مایک پمپئو پرتاب موفقیت‌آمیز فضاپیمای درگن از داخل خاک آمریکا را یک فرصت تاریخی نامید وزیر کشور ایران می‌گوید بیش از ۲۰۰ نفر در جریان اعتراضات آبان کشته شدند آمریکا از اقدام پارلمان اتریش در شناسایی تهدید حزب‌الله علیه اروپا استقبال کرد