در اقدامی کم‌سابقه، اسرائیل روز ملی عربستان سعودی را تبریک گفت

01/07/1398 08:22 ب.ظ

در اقدامی کم‌سابقه، اسرائیل روز ملی عربستان_سعودى را تبریک گفت به گزارش جروزالم پست، هرچند این که اسرائیل برای دیگر کشورها در روز ملی‌شان پیام تبریک بفرستد روال عادی است؛ اما این که چنین پیامی برای عربستان سعودی فرستاده شود، عادی نیست.

یک حساب رسمی توئیتر اسرائیل روز ملی عربستان سعودی را به این کشور تبریک گفت. به گزارش جروزالم پست، هرچند این که اسرائیل برای دیگر کشورها در روز ملی‌شان پیام تبریک بفرستد روال عادی است؛ اما این که چنی پرزیدنت ترامپ: آمریکا از کشورهای دیگر می‌خواهد به آزار و تعقیب افراد بر مبنای باورها و گرایش‌های دینی آنها پایان دهند پرزیدنت ترامپ در کنار آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در جریان یک سخنرانی در سازمان ملل...

پرزیدنت ترامپ: آمریکا از کشورهای دیگر می‌خواهد به آزار و تعقیب افراد بر مبنای باورها و گرایش‌های دینی آنها پایان دهند پرزیدنت ترامپ در کنار آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در جریان یک سخنرانی در سازمان ملل گفت که ایالات متحده آمریکا با صدایی واحد از ملل جهان می‌خواهد به آزار و تعقیب افراد بر مبنای باورها و گرایش‌های دینی آنها پایان دهند، ارتکاب جرائم علیه باورمندان را متوقف کنند، و زندانیان عقیدتی را آزاد کنند.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه یکم مهر ماه طی سخنرانی در مراسم فراخوان جهانی برای آزادی ادیان همچنین گفت که ۸۰ درصد از جمعیت جهان در کشورهایی هستند که در آنها آزادی‌های مذهبی یا سرکوب می‌شود، یا کم است، و یا اصلا وجود ندارد.

او افزود که مومنان و باورمندان، تنها به خاطر مومن بودن، به دست دولت‌های خودشان سرکوب، شکنجه، و کشته می‌شوند. پرزیدنت ترامپ گفت که هر روز ۱۱ مسیحی فقط به خاطر پیروی از دیانت عیسی مسیح کشته می‌شوند. پرزیدنت ترامپ اعلام کرد ایالات متحده مبلغ ۲۵ میلیون دلار دیگر را به بودجه فعالیت‌های آزادی ادیان اضافه می‌کند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

محمد بن زاید روز ملی پادشاهی سعودی را به ملک سلمان تبریک گفتشیخ محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده کل نیروهای مسلح امارات ، روز یکشنبه 22 سپتامبر 2019

روز بی زباله لویزانبیایید در یک روز سیاره مان را پاکسازی کنیم! شاید عجیب به نظر برسد اما این بزرگ‌ترین پویش جهانی است که بیش از 157 کشور جهان در آن شرکت می کنند، از جمله ایران. روز جهای پاکسازی زمین در همه جای جهان روز شنبه برگزار شد اما ایرانی‌ها روز جمعه آن را گرامی داشتند. در تهران حامیان محیط‌زیست به چند نقطه از جمله، پارک جنگلی لویزان رفتند و زباله‌های رها شده در طبیعت را جمع‌آوری کردند. جهان بی‌زباله رویای بسیاری از سامنان زمین است

روحانی روز دوشنبه به نیویورک می‌رودرئیس جمهوری ایران به منظور شرکت در هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد فردا دوشنبه به آمریکا می‌رود. - خبرگزاری آناتولی

می‌خواهیم تاریخ شروع جنگ ایران و عراق تبدیل به روز صلح شودوزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سالروز آغاز حمله صدام به ایران نوشت: ما می‌خواهیم ۹/۲۲ را تبدیل به یک روز صلح و نه جنگ کنیم.

روز جهانی بدون خودرو؛ تاکید بر فرهنگ‌سازی و ناوگان عمومی | DW | 22.09.2019در روز جهانی بدون خودرو مسئولان محیط زیست ایران بر ضرورت تشویق جامعه به استفاده کمتر از خودروی شخصی تاکید می‌کنند. آنها می‌گویند که باید برای این کار زیرساخت‌های لازم چون وسایل حمل و نقل عمومی را گسترش داد. رژیم ایران فقط حرف نقد نظر بلده هیچ وقت عمل درکارش نیست قدرتشان فقط به بانوان ایرانی می رسد

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه در سازمان ملل متحد درباره آزادی مذهبی سخنرانی می‌کند🔺پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه در سازمان ملل متحد درباره آزادی مذهبی سخنرانی می‌کند ⚡️دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحد، قرار است روز دوشنبه اول مهر ماه در نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل متحد در شهر نیویورک، درباره آزادی مذهبی سخنرانی کند. مگر اطلاعات درباره مذاهب و تاریخ ادیان هم دارد،شخصیتی که تقریباً تمام رهبران دینی و سیاسی جهان از دالایی لاما در مذهب بودایی تا رهبران مسلمان و مسیحی و یهودی تنها به دلیل عدم بنیان اخلاقی خانوادگی ترامپ از ملاقات با وی حذر میکنند،چگونه میخواهد در باره مذهب و ازادی در ان صحبت کند خداتمام ادیان وپیامبران رابرای هدایت نسل بشربه سوی انسانیت خود،خلق کرد.درهردین ومذهبی مقابله باانسان وانسانیت وخصوصیات شیطانی مانند:تعصب مذهبی،دروغ وتزویر،قتل وجنایت ترویج شود،آن دین ومذهب شیطانی است ونبایدخودراآلت دست شیاطین قرارداد.

مهر ۰۱, ۱۳۹۸

پرزیدنت ترامپ: آمریکا از کشورهای دیگر می‌خواهد به آزار و تعقیب افراد بر مبنای باورها و گرایش‌های دینی آنها پایان دهند

پرزیدنت ترامپ در کنار آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در جریان یک سخنرانی در سازمان ملل گفت که ایالات متحده آمریکا با صدایی واحد از ملل جهان می‌خواهد به آزار و تعقیب افراد بر مبنای باورها و گرایش‌های دینی آنها پایان دهند، ارتکاب جرائم علیه باورمندان را متوقف کنند، و زندانیان عقیدتی را آزاد کنند.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه یکم مهر ماه طی سخنرانی در مراسم فراخوان جهانی برای آزادی ادیان همچنین گفت که ۸۰ درصد از جمعیت جهان در کشورهایی هستند که در آنها آزادی‌های مذهبی یا سرکوب می‌شود، یا کم است، و یا اصلا وجود ندارد.

او افزود که مومنان و باورمندان، تنها به خاطر مومن بودن، به دست دولت‌های خودشان سرکوب، شکنجه، و کشته می‌شوند.

پرزیدنت ترامپ گفت که هر روز ۱۱ مسیحی فقط به خاطر پیروی از دیانت عیسی مسیح کشته می‌شوند.

پرزیدنت ترامپ اعلام کرد ایالات متحده مبلغ ۲۵ میلیون دلار دیگر را به بودجه فعالیت‌های آزادی ادیان اضافه می‌کند. رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین تاکید کرد که دولت او بر آزادی مذهبی و مشکلات آنها متمرکز بوده است و برای آزاد کردن گروگان‌هایی مانند کشیش اندرو برانسون تلاش می‌کند.

پرزیدنت ترامپ افزود: «ایالات متحده روی این اصل پایه‌گذاری شده که حقوق‌ ما خدادادی است و این حقوق را دولت نمی‌دهد.»

او از تمامی کشورهای جهان خواست به سرکوب آزادی‌های مذهبی پایان داده و اجازه دهند مومنان و پیروان همه ادیان آزادانه مناسک مذهبی‌شان را به جا آورند.مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، پیش از معرفی پرزیدنت ترامپ برای سخنرانی گفت: «ما در حالی این جا در مقر سازمان ملل گرد هم آمده‌ایم که بیش از ۸۰ درصد مردم جهان در کشورهایی زندگی می‌کنند که آزادی دینی‌شان تهدید یا نقض می‌شود.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت: «رژیم حاکم در ایران با شقاوت مسیحیان، سنیان، بهاییان، و یهودیان را سرکوب می‌کند. در عراق، شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران مسیحیان و ایزدیان، همان‌هایی که جمعیت‌شان در عملیات نسل‌کشی اخیر داعش تقریبا از بین رفته بود، را می‌هراسانند.»

ایالات متحده همواره از بزرگترین حامیان آزادی‌های مذهبی در جهان بوده است. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه ۳۱ خرداد در سخنانی در وزارت خارجه آمریکاکه دولت پرزیدنت ترامپ آزادی را در سیاست خارجی خود در اولویت قرار داده است.

«سم براون بک» نماینده ویژه آمریکا در امور آزادی مذهب در جهان نیز که پس از آقای پمپئو سخنرانی می‌کرد گفت، آمریکا به تنهایی نمی‌تواند آزادی مذهبی را تضمین کند، بلکه همه باید سهم داشته باشند.

وزارت خارجه ایالات متحده، بر اساس یک قانون مصوب سال ۱۹۹۸، هر سال گزارش جامعی از وضعیت آزادی مذهبی در کشورهای مختلف جهان تهیه و به نمایندگان کنگره ارائه می‌کند.در جدیدترین گزارش، که آخر خرداد منتشر شد، ۳۰ صفحه است.

اقلیت های دینی در ایران با نقض حقوق بشر و نابرابری مواجه هستند. به طوری که در بخشی از گزارش وضعیت حقوق بشر جهان در سال ۲۰۱۸ که از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، به نقض حقوق بشر در ایران نیز اشاره شده است.

ایالات متحده بارها سرکوب پیروان اقلیت‌های دینی و مذهبی از جمله بهائیان، دراویش، نوکیشان مسیحی، و حتی مسلمانان سنی‌مذهب توسط رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کرده است.