در انفجار نطنز 'رخنه حراستی و امنیتی' رخ داده

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران وقوع 'خرابکاری' در انفجار تاسیسات هسته‌ای نطنز را تایید کرده و گفته است که این حادثه در اثر 'رخنه در مسائل حراستی و حفاظتی' رخ داده است. جواد کریمی قدوسی، احتمال 'پرواز و برخورد شیء مشکوک' و همین طور 'جاسازی شیء در دستگاه‌ها' را رد کرده است.

ایران هنوز رسما دلیل انفجار را اعلام نکرده اما از مجموعه اظهارنظرهای مقام‌ها و مقالات بی‌نام رسانه‌های حکومتی مشخص بود که این انفجار تنها یک حادثه نبوده است.تاریخ: ۱۶ تیر ۱۳۹۹

این انفجار یکی از مجموعه حوادث"مشکوکی" بود که در هفته‌های اخیر در ایران رخ داد و احتمال عمدی بودن آنها یا دخالت کشورهای دیگر در آن مطرح شد. یکی دیگر از این حوادث در منطقه نظامی خجیر در نزدیکی پارچین در شرق تهران رخ داد که به نظر می‌آمد به تاسیسات موشکی آسیب زده است.از جمله علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران روز دوشنبه ۳۱ تیر حادثه پارچین را اتفاقی"طبیعی" خواند که خسارت قابل ملاحظه‌ای نداشته اما درباره نطنز گفت که این حادثه"پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد و کارشناسان باید به نظر قطعی برسند."

پیش از آن هم غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران، گفته بود که همه حوادث و آتش‌سوزی‌های اخیر دلایل امنیتی نداشته ولی انفجار در تاسیسات هسته‌ای نطنز"جدا از دیگر حوادث هفته‌های اخیر است‎." سناریوهای مختلفی درباره نطنز در رسانه‌ها مطرح شد که هدف قرار گرفتن با موشک یا پهپاد، جاسازی مواد منفجره در آن یا حمله سایبری از جمله آنها بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گروگانگیری در اتوبوس؛ پلیس اوکراین در حال مذاکره با مرد مسلح استسرویس امنیتی اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرد مسلحی حدود ۱۰ نفر را در داخل یک دستگاه اتوبوس مسافربری در شهر غربی لوتسک گروگان گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گروگانگیری در اتوبوس؛ پلیس اوکراین در حال مذاکره با مرد مسلح استسرویس امنیتی اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرد مسلحی حدود ۱۰ نفر را در داخل یک دستگاه اتوبوس مسافربری در شهر غربی لوتسک گروگان گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تخته‌سنگ پیدا شده در باغ یک مرد آلمانی بزرگترین «شهاب‌سنگ سنگی» کشف شده در آلمان است🔺تخته‌سنگ پیدا شده در باغ یک مرد آلمانی بزرگترین «شهاب‌سنگ سنگی» کشف شده در آلمان است ⚡️سرانجام تایید شد که تخته سنگ بزرگی که سال‌ها پیش در باغی در آلمان کشف شده بود بزرگترین شهاب‌سنگ سنگی است که تاکنون در آن کشور کشف شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است؛ چند نکته در مورد این دسر محبوب و قدیمی🔺ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است؛ چند نکته در مورد این دسر محبوب و قدیمی ⚡️ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است. یکشنبه گذشته نیز روز ملی بستنی بود و مردم بهانه خوبی داشتند تا هر چه دلشان می‌خواهد بستنی بخورند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون شده است | DW | 22.07.2020مناسبات آمریکا و چین هیچگاه از زمان برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور تا کنون چنین پرتنش و بحرانی نبوده است. افزون بر جنگ تجاری و مناقشه بر سر شیوع کرونا و همچنین هنگ‌کنگ، اکنون تنش دیپلماتیک نیز بین دو کشور پدید آمده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایالات متحده دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شودسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایالات متحده دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شود مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، روز چهارشنبه یکم مرداد ماه اعلام کرد که این کشور دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »