در انفجار نطنز 'رخنه حراستی و امنیتی' رخ داده

01/05/1399 05:45:00 ب.ظ

یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران وقوع 'خرابکاری' در انفجار تاسیسات هسته‌ای نطنز را تایید کرده و گفته است که این حادثه در اثر 'رخنه در مسائل حراستی و حفاظتی' رخ داده است. جواد کریمی قدوسی، احتمال 'پرواز و برخورد شیء مشکوک' و همین طور 'جاسازی شیء در دستگاه‌ها' را رد کرده است.

یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران وقوع 'خرابکاری' در انفجار تاسیسات هسته‌ای نطنز را تایید کرده و گفته است که این حادثه در اثر 'رخنه در مسائل حراستی و حفاظتی' رخ داده است. جواد کریمی قدوسی، احتمال 'پرواز و برخورد شیء مشکوک' و همین طور 'جاسازی شیء در دستگاه‌ها' را رد کرده است. " آن را"در زمان مناسب" اعلام خواهد کرد. ایران هنوز رسما دلیل انفجار را اعلام نکرده اما از مجموعه اظهارنظرهای مقام‌ها و مقالات بی‌نام رسانه‌های حکومتی مشخص بود که این انفجار تنها یک حادثه نبوده است.

قابل کلیک

تاسیسات غنی سازی اورانیوم نطنز قبل و بعد از حادثه روز ۱۲ تیر ۱۳۹۹ تاریخ: ۹ تیر ۱۳۹۹ تاریخ: ۱۶ تیر ۱۳۹۹ این انفجار یکی از مجموعه حوادث"مشکوکی" بود که در هفته‌های اخیر در ایران رخ داد و احتمال عمدی بودن آنها یا دخالت کشورهای دیگر در آن مطرح شد.

یکی دیگر از این حوادث در منطقه نظامی خجیر در نزدیکی پارچین در شرق تهران رخ داد که به نظر می‌آمد به تاسیسات موشکی آسیب زده است. با وجود این مقام‌های ایران حادثه نطنز را به نوعی از بقیه حوادث و آتش‌سوزی‌ها جدا می‌دانند. headtopics.com

از جمله علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران روز دوشنبه ۳۱ تیر حادثه پارچین را اتفاقی"طبیعی" خواند که خسارت قابل ملاحظه‌ای نداشته اما درباره نطنز گفت که این حادثه"پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد و کارشناسان باید به نظر قطعی برسند."

پیش از آن هم غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران، گفته بود که همه حوادث و آتش‌سوزی‌های اخیر دلایل امنیتی نداشته ولی انفجار در تاسیسات هسته‌ای نطنز"جدا از دیگر حوادث هفته‌های اخیر است‎."

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

گروگانگیری در اتوبوس؛ پلیس اوکراین در حال مذاکره با مرد مسلح استسرویس امنیتی اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرد مسلحی حدود ۱۰ نفر را در داخل یک دستگاه اتوبوس مسافربری در شهر غربی لوتسک گروگان گرفته است.

گروگانگیری در اتوبوس؛ پلیس اوکراین در حال مذاکره با مرد مسلح استسرویس امنیتی اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرد مسلحی حدود ۱۰ نفر را در داخل یک دستگاه اتوبوس مسافربری در شهر غربی لوتسک گروگان گرفته است.

تخته‌سنگ پیدا شده در باغ یک مرد آلمانی بزرگترین «شهاب‌سنگ سنگی» کشف شده در آلمان است🔺تخته‌سنگ پیدا شده در باغ یک مرد آلمانی بزرگترین «شهاب‌سنگ سنگی» کشف شده در آلمان است ⚡️سرانجام تایید شد که تخته سنگ بزرگی که سال‌ها پیش در باغی در آلمان کشف شده بود بزرگترین شهاب‌سنگ سنگی است که تاکنون در آن کشور کشف شده است.

ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است؛ چند نکته در مورد این دسر محبوب و قدیمی🔺ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است؛ چند نکته در مورد این دسر محبوب و قدیمی ⚡️ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است. یکشنبه گذشته نیز روز ملی بستنی بود و مردم بهانه خوبی داشتند تا هر چه دلشان می‌خواهد بستنی بخورند.

آمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون شده است | DW | 22.07.2020مناسبات آمریکا و چین هیچگاه از زمان برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور تا کنون چنین پرتنش و بحرانی نبوده است. افزون بر جنگ تجاری و مناقشه بر سر شیوع کرونا و همچنین هنگ‌کنگ، اکنون تنش دیپلماتیک نیز بین دو کشور پدید آمده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایالات متحده دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شودسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایالات متحده دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شود مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، روز چهارشنبه یکم مرداد ماه اعلام کرد که این کشور دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شود.