در آستانه نشست اتحادیه اروپا، جورپ بورل خود را قرنطینه کرد

23/07/1399 12:44:00 ب.ظ

در آستانه نشست اتحادیه اروپا، جورپ بورل خود را قرنطینه کرد بیشتر بخوانید🔽

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد با توجه به اینکه یکی از اعضای هیات همراهش به کووید-۱۹ مبتلا شده است، خود را قرنطینه کرده است این در حالی است که اجلاس دو روزه شورای اتحادیه اروپا که بخشی از آن مربوط به سیاست خارجی این اتحادیه است از فردا وی شب گذشته در توئیتی نوشت: «نتیجه آزمایش کرونای یکی از اعضای هیات همراه من که هفته گذشته در اتیوپی حضور داشت، مثبت بوده است. تست کرونای من روز یکشنبه در زمان بازگشت از این سفر منفی بود.

با این حال طبق قوانین خود را قرنطینه می‌کنم و منتظر می‌مانم تا دومین آزمایش را انجام دهم.»

۱۰ روز پیش نیز اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا نیز گفته بود که به‌دلیل نزدیکی با فردی که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده است خود را قرنطینه می‌کند. با این حال دو آزمایش کرونا خانم فن‌درلاین منفی اعلام شد.

از سوی دیگر شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا به برگزاری اجلاس آینده این شورا در روزهای ۱۵ و ۱۶ اکتبر (۲۴ و ۲۵ مهر) اشاره کرد و موضوع برکسیت و روابط با بریتانیا را از جمله موارد مهمی عنوان کرد که در این اجلاس قرار است بررسی شود. headtopics.com

وی در اطلاعیه‌ای تاکید کرد که نخستین موضوع مورد بحث در عصر روز پنجشنبه در اجلاس شورای اروپا با حضور میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا درباره برکسیت است. این اجلاس دو روزه با سخنرانی رئیس پارلمان اروپا آغاز می‌شود.

شارل میشل تاکید کرد که «منافع هر دو طرف [اتحادیه اروپا و بریتانیا] بر این موضوع استوار است که پیش از پایان دوره گذار به توافق دست پیدا کنیم.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

قالیباف: رسیدگی به مشکلات محرومان از اولویت های مجلس استرییس مجلس در سفر به خاش سیستان و بلوچستان: رسیدگی به مشکلات محرومان و توجه به نیازهای مردم مرزنشین و مستضعفان خاش سیستان و بلوچستان از اولویت‌های مهم مجلس است رئیس طویله آخوندهای جنایتکار خود و دیگر دژخیمان سپاه پاسداران جنایتکار مردم را به این روز انداختن و خودش و پسر دزد و بی ناموسش در استرالیا برج و آسمان خراش دارد ای تف🤮🤮🤮🤦‍♂️ به شیوه گزارش فردوسی پور: چه میکنه قالیباف با بیت المال و تبلیغات زود هنگام ریاست جمهوری خب خدا را شکر مشکل سیستان و بلوچستان هم حل شد ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون

مسعود اوزیل: قره‌باغ کوهستانی به طور قانونی بخشی از آذربایجان استمسعود اوزیل ستاره تیم فوتبال آرسنال انگلیس در حمایت از آذربایجان اعلام کرد که جهان باید بداند قره‌باغ کوهستانی به طور قانونی بخشی از آذربایجان بوده و اشغال شده است. - خبرگزاری آناتولی و آذربایجان هم به طور قانونی برای ایران :)

لاوروف: اگر اتحادیه اروپا به شراکت با ما احترام نگذارد با آن قطع ارتباط می‌کنیموزیر خارجه روسیه تاکید کرد: مسکو در صورتی‌که اتحادیه اروپا نیاز به مذاکره مبتنی بر احترام متقابل و شراکت را درک نکند ناگزیر به قطع ارتباط با اتحادیه اروپا خواهد شد. باز زمستون شد و داستان گاز و احتیاج اروپا و لات بازی روسا شروع شد.

اتحادیه اروپا: ترکیه باید به فعالیت کشتی اکتشافی در مدیترانه پایان دهد | DW | 13.10.2020اتحادیه اروپا از حرکت کشتی اکتشافی ترکیه در شرق مدیترانه انتقاد کرد. عملیات کشتی 'عروج رییس' می‌تواند به تنش با یونان و قبرس، دو عضو اتحادیه اروپا، دامن بزند. کشتی ترکیه در جستجوی منابع تازه گاز است. اردوغان در حال ایجاد ناامنی در منطقه است ، حمایت او از آذربایجان ادعای او را در کنار روسیه روشن می کند. ايشالله پيدا كنه دست از سر ايران بر دارن قبل انقلاب اروپايي ها به خاطر ندادن پول گاز داشتن يخ مي زدن بنده خداها شاه رو كه كشتن بذار گاز پيدا بشه جنگ كنن سر گاز كسكشا

وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا بر سر تحریم لوکاشنکو به توافق رسیدندخبرگزاری فرانسه به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: «توافقی سیاسی بر سر تحریم الکساندر لوکاشنکو در میان اعضای اتحادیه اروپا بدست آمد و بر این اساس فهرست تحریم‌ مقامات بلاروس که پیش‌تر تنظیم شده بود، گسترده‌تر می‌شود.»

رییس پلیس تهران: انتقاد به گرداندن متهمان در خیابان ژست روشنفکری است | DW | 12.10.2020فرمانده انتظامی تهران بزرگ انتقاد و اعتراض به نمایش متهمان در خیابان‌ها و تحقیر آنها را 'جوسازی' و 'اداهای روشنفکری' خواند. او این اقدام را مبتنی بر حکم قضایی دانست و تاکید کرد که پلیس از این رویکرد کوتاه نخواهد آمد. حالا پس فردا همینارو اعدام کنن، متاسفانه مردم میرن تماشا. خانه از پای بست ویران است. دستتون درد نکنه، خیلی هم عالیه؛ ولی به یک شرط ! بشرطی که اون حرومزاده هایی که هزاران میلیارد پول مردم ایران رو میدزدند، مفسد اقتصادی یا اختلاسگر خطاب نکنید! خیلی صریح و روشن بهشون بگین دزد!!!!! باید به فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: شما یک وحشی داعشی هستی که تحت نظر یک خونخوار بنام رئیسی قاضی‌القضات مشغول جنایت و خونریزی هستید. از دار و دسته جنایتکاران‌ بیش از این نمی‌توان انتظار داشت.