در آزمایشگاه تولید واکسن آکسفورد چه می‌گذرد؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در میان تمام مراکزی که در جهان مشغول کار بر روی ساخت واکسن ویروس کرونا هستند، دانشگاه آکسفورد پیشتازترین آنان به شمار می‌رود. اما مراحل ساخت این واکسن چه بوده و دانشمندان در این مرکز دقیقا مشغول چه کاری هستند؟

در میان تمام مراکزی که در جهان مشغول کار بر روی ساخت واکسن ویروس کرونا هستند، دانشگاه آکسفورد پیشتازترین آنان به شمار می رود. اما مراحل ساخت این واکسن چه بوده و دانشمندان در این مرکز دقیقا مشغول چه کاری هستند؟

این تکنیک در واقع همان تکنیکی است که دانشمندان آکسفورد پیش از بروز همه گیری کرونا درگیر امتحان آن بودند تا برای دو ویروس مرس و ابولا به واکسن برسند. دلیل اینکه این دانشگاه در تلاش برای رسیدن به واکسن کرونا از دیگر موسسات و دانشگاه‌های جهان جلوتر است نیز به همین مسئله باز می گردد. قبل از انجام آزمایش ها بر روی داوطلبان تمامی خطرات احتمالی، ولو با درصد ناچیز، به اطلاع شرکت کنندگان رسانده می شود. حتی به آنان گفته می شود که «به لحاظ تئوری» امکان این هست که واکسن اثرات ویروس کرونا را روی بدن بدتر کند. با این حال و بنابر مقاله منتشره در نشریه لنست تا کنون موردی از سوء اثر جانبی دیده نشده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نتایج اولیه واکسن طراحی شده توسط دانشگاه آکسفورد نشان می‌دهد این واکسن ایمن و مؤثر است🔺نتایج اولیه واکسن طراحی شده توسط دانشگاه آکسفورد نشان می‌دهد این واکسن ایمن و مؤثر است ⚡️نتایج نخستین آزمایش‌ بالینی واکسنی که دانشگاه آکسفورد ساخته است نشان داد که این واکسن واکنش سیستم ایمنی بدن را برای مقابله با ویروس_کرونا برمی‌انگیزد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

'واکسن آکسفورد' سیستم ایمنی بدن را در مقابل کرونا فعال می‌کند | DW | 20.07.2020در سراسر جهان دانشمندان در تلاش ساخت واکسن کرونا هستند. اکنون پژوهشگران دانشگاه آکسفورد با انتشار نتایج اولیه کارآزمایی بالینی اعلام کرده‌اند که واکسن تولیدی‌شان سیستم ایمنی را برای مقابله با کرونا تربیت و فعال می‌کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نتایج امیدوارکننده دانشگاه آکسفورد برای تولید واکسن کرونا- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimنتایج امیدوار کننده آکسفورد برای تولید واکسن_کرونا دانشمندان آکسفورد: سطح آنتی بادی در ۱۲۷ داوطلب پس از ۲۸ روز به اوج رسید و حتی پس از نزدیک به دوماه نیز سطح آنتی بادی همچنان در خون این افراد بالا باقی ماند این واکسن عوارضی بر روی سلامتی نداشته است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آیا واکسن کرونا ساخت دانشگاه آکسفورد تا کریسمس راهی بازار می‌شود؟مت هانکوک، وزیر بهداشت بریتانیا نیز در برابر اعضا کمیسیون تخصصی مجلس گفت با وجود آن که شخصا در زندگی آدم خوش‌بینی است، در بهترین حالت هم در مورد آماده شدن واکسن برای کریسمس امسال نمی‌تواند قولی بدهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکسن کرونای دانشگاه 'آکسفورد' سیستم ایمنی را تربیت می‌کندواکسن کرونای دانشگاه 'آکسفورد' بی‌خطر است و می‌تواند سیستم ایمنی را برای مقابله با این ویروس تربیت کند. تزریق این واکسن به ۱۰۷۷ نفر باعث تولید پادتن و افرایش گویجه‌های سفید برای مقابله با ویروس کرونا شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پژوهشگران دانشگاه آکسفورد به یک واکسن ضد کرونای ایمن دست یافتند- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimپژوهشگران آکسفورد به یک واکسن ضد کرونا دست یافتند نتایج اولیه یک تحقیق نشان می‌‌دهد یک واکسن کووید۱۹ که توسط دانشمندان دانشگاه آکسفورد ساخته شده است بی‌‌خطر است و در آزمایشات بالینی در مراحل اولیه در داوطلبان سالم پاسخ ایمنی ایجاد کرده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »