در آذرآب اراک چه می‌گذرد؟

16/07/1398 02:15 ب.ظ

«مأموران به خوبی واقف بودند کارگران می‌توانستند سد امنیتی مقابل درب کارخانه را بشکنند و به خیابان بیایند. چراکه دیروز طبق میثاق کارگران بایکدیگر، هرسه شیفتِ یعنی بیش از ۱۶۰۰ نفر در کارخانه حاضر بودند.» گزارشی از وضعیت این روزهای آذرآب اراک👇 اخبار_ایران

کمپین دفاع از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه با انتشار گزارشی به بررسی وقایع اعتراضی روزهای اخیر در شرکت آذرآب اراک پرداخته است.

دیروز نیز از ساعت ۴ صبح مأمورین خود را در اطراف کارخانه مستقر کردند. چنانکه در تصاویر منتشر شده نیز پیدا بود، مأمورین انتظامی دور تا دور کارخانه سدی برای کارگران ایجاد کرده بودند. البته مأموران انتظامی نیز به خوبی واقف بودند که در صورت اراده قطعی، کارگران می‌توانستند سد امنیتی مقابل درب کارخانه را بشکنند و به خیابان راه یابند.

در همان روزها شورای اسلامی کار به کارگران گفته بود که از نهاد رهبری با شورا تماس گرفته شده و قول پیگیری مشکلات کارگران داده شده است. در عین حال تقریباً هر روز اعضای شورای اسلامی کار جلساتی با استاندار تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادها داشتند‌؛ بی‌آنکه نتیجه‌ای برای کارگران در برداشته باشد.

البته عدم اعتماد کارگران آذرآب به اعضای شورای اسلامی کار دلایل دیگری نیز داشت. جواد صابری رئیس شورای اسلامی کار بارها خودش و تشکلش را از تجمعات کارگران مبرا دانسته و ابراز کرده که ما سعی در جلوگیری از تجمع کارگران داشتیم. headtopics.com

در هر حال نهایتاً پوسته سازش کارانه‌ای که کارگران آذرآب را در خود محصور کرده و به سکوت‌شان کشانده بود، پاره شد و این کار به همت فعالین کارگری آگاه در آذرآب صورت گرفت که برای اتحاد و جلب نظر ۱۶۰۰ کارگر که زیر رگبار انواع وعده‌ها و تهدیدها قرار داشتند، صورت گرفت.

اما در نهایت راست حکومتی هیچ شانسی در «جامعه قطبی‌شده» و بدبین شده به بازی‌های جناحی اصولگرا و اصلاح‌طلب ندارد. آنها هیچ‌گاه - لااقل تاکنون- نتوانسته‌اند با کارت توده‌ کارگران بیشتر از یکی دو خانه به جلو مُهره تکان دهند. در نهایت به سراغ همان وظیفه تاریخی‌شان رفته‌اند؛ یعنی تأثیر در پرونده‌سازی برای فعالان کارگری‌.

ادامه مطلب:
iranwire »

اعتراضات کارگران آذرآب اراک در فضای امنیتی شدید ادامه دارددر پی ادامه اعتراضات کارگران آذرآب اراک، گزارش‌ها از فضای امنیتی شدید در اطراف این شرکت حکایت دارد. \r\n منابع کارگری روز سه شنبه ۱۶ مهرماه گزارش دادند که برای سومین روز متوالی کارگران آذرآب اراک امروز حضرت محمد به دست کارگر بوسه می زد می فرمود این دستان ازاتش جهنم به دور است. پهلوی برای تولید داخلی ارزش قایل بود, زیر ساخت صنعتی فراهم می کرد ورفاه کارگر فراهم می کرد,حمایت ازمحصول داخلی می کرد, تاانگیزه ی تولید داخل راازدست نرود,سپاه ازچین کالا وارد می کند به صنایع بها نمی دهد.. حکومت دچار فروپاشی اقتصادی است و همچنان سپاه به سیاست اقتصاد مقاومتی ضد امریکایی می پردازد,بودجه ای باشد صرف ارتقای تاسیسات هسته ای باخریدبیشتر ازاروپا می کند,به رفاه کارگر که جانش سالها درمعرض خطر بوده نمی پردازد... مردم بیایید پیش این کارگران واستیم نه اینکه سفره خالی که هیچ اثری به آ خوند نداره انجام بدیم یا با پلاکارت کمکی نمیکنه باید فهمید. دایه دایه وقته جنگه. تورو جان نوه های خودتون بیایید بیرون ما میلیونیم اینها آ خوند و آ خوند زاده هستند. ملت عزیزم بپاخیز وقت جنگه نه تو خونه خیابان

دومین روز از اعتراض کارگران آذرآب اراککارگران شرکت آذرآب_اراک روز دوشنبه ۱۵ مهر برای دومین روز پیاپی به اعتراض خود ادامه دادند و دست از کار کشیدند. به گزارش برخی رسانه‌های داخلی، این اعتراضات با مداخله نیروی انتظامی روبه‌روشد.

کارگران شرکت «آذرآب» اراک برای دومین روز متوالی اعتصاب کردندکارگران شرکت آذرآب اراک، طی دو روز متوالی اعتصاب کردند. آنها در محوطه شرکت جمع شدند و پیگیری وضعیت

وقوع انفجار در کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستانشاهدان عینی و پلیس غزنی به بی‌بی‌سی گفته که دقایق قبل انفجاری در داخل یک کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستان رخ‌داده است. به گفته این افراد، انفجار تلفاتی نیز در پی‌داشته است.

در لردگان چه خبر است؟تا همین چند وقت پیش اگر نام «لردگان» را جست‌وجو می‌کردید، مطالب زیادی درباره آبشارهای بکر و بلند عایدتان می‌شد اما حالا چند روزی است که نام شهرستان «لردگان» همراه با بیماری ایدز دهان به دهان می‌چرخد؛ ماجرایی که ابعاد مختلفی را هم در بر می‌گیرد. آره آروم باش ما یه چیز بهت تزریق کردیم تو ۵ سال دیگه بیشتر زنده نیستی البته هزینه درمانت تو این ۵ سال مجانیه ولی کاری از دستمون برنمیاد (خیلی بیشرفی ادمین همین روزها همین بلاها سر زن و بچه ات میاد البته دعا کن قبلش به دست مردم نیفتی) همون بلایی که ۴۰ساله سرما اومده مردم ميدونن به احتمال قوي! ولي دارن عصبانيتشون رو سر بقيه خالي ميكنن

«کامیل احمدی» کیست و چه پروژه‌ای را در ایران دنبال می‌کرد؟ +تصاویرچندی قبل خبر بازداشت یک عنصر دو تابعیتی نفوذی در پوشش 'مردم شناس' و 'پژوهش‌گر' اجتماعی منتشر شد. در این گزارش با تفکرات و اقدامات این فرد آشنا می‌شوید. واقعا خسته نمی شید از این همه چرند نویسی!