دریافت دوز یادآور واکسن کرونا تا کی ادامه خواهد داشت؟ | DW | 04.02.2022

15/11/1400 11:21:00 ب.ظ

با شیوع سویه‌های جدید کرونا دیگر واکسینه شدن با دریافت دو دوز واکسن کافی نیست و تزریق دوزهای سوم و چهارم هم نیاز است. آیا این چرخه همچنان ادامه خواهد داشت یا سویه اومیکرون می‌تواند پاندمی را به اندمی تبدیل کند؟

با شیوع سویه‌های جدید کرونا دیگر واکسینه شدن با دریافت دو دوز واکسن کافی نیست و تزریق دوزهای سوم و چهارم هم نیاز است. آیا این چرخه همچنان ادامه خواهد داشت یا سویه اومیکرون می‌تواند پاندمی را به اندمی تبدیل کند؟ تازه‌ترین داده‌ها نشان می‌دهند مصونیت در برابر ابتلا به سویه اومیکرون چند ماه پس از دریافت دوز سوم...

تازه‌ترین داده‌ها نشان می‌دهند مصونیت در برابر ابتلا به سویه اومیکرون چند ماه پس از دریافت دوز سوم به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد. در همین حال نخستین نتیجه بررسی‌ها در اسرائیل حاکی است که نتایج تزریق دوز چهارم یا دوز دوم یادآور در این کشور چندان که انتظار می‌رفت رضایت‌بخش نیست.

کارشناسان معتقدند گرچه افزایش پادتن‌ها تحولی مثبت است، اما کاهش آن‌ها برای ایجاد مصونیت کامل در برابر ابتلا به سویه اومیکرون به اندازه کافی خوب نیست. آژانس دارویی اروپا EMA در ماه ژانویه هشدار داده بود که در مورد تزریق دوز یادآور واکسن کرونا باید محتاط بود. این نهاد می‌گوید دوز یادآور می‌تواند یک یا دو بار تزریق شود اما گمان نمی‌رود این کار برای همیشه قابل ادامه دادن باشد.

به گفته فالک اگر خیلی زود و به دفعات در این پروسه مداخله شود احتمالا فرایند کارآمد شدن سیستم ایمنی بدن دچار اختلال خواهد شد. او همچنین اطمینان داده که این اختلال نه با دریافت دوز چهارم بلکه زمانی رخ می‌دهد که دوز یادآور چند بار و هر بار در فاصله چند ماه تزریق شود. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

پادکست رادیویی دیدگاه: خالی کردن سطل ماست روی سر زنان به دلیل نداشتن حجاب گفت‌وگو با معین خزائلی

روز جمعه ۱۱ فروردین ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فردی که از او با عنوان بسیجی یاد شده است، در شهر شاندیز مشهد سطل ماست را روی سر مادر و دختری که حجاب اجباری بر سر ندارند خالی می‌کند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

انتقال یک بیمار ترک از آلمان به استانبول به دلیل عدم دریافت مراقبت‌های بهداشتی کافییک شهروند ترک مقیم آلمان با هواپیمای آمبولانس وزارت بهداشت برای معالجه به استانبول منتقل شد. - خبرگزاری آناتولی

عبدالله بن زاید در تماسی با امیرعبداللهیان حملات حوثی‌ها به امارات را محکوم کردشیخ عبدالله بن زاید آل‌نهیان، وزیر خارجه و همکاری‌های بین‌المللی دولت امارات متحده عربی حملات «تروریستی» شبه‌نظامیان حوثی علیه کشور امارات را محکوم کرد.به طبيعتا بايد مينوشتى امير عبداللهيان در تماسى با عبدالله بن زايد حملات حوثى ها به امارات را محكوم كرد مگه اينكه جريان طور ديگه اى باشه و عبدالله بن زايد با اينكار شكايت پسر رو پيش پدر برده باشه 😂

مقامات ترکیه و ارمنستان با هدف ازسرگیری روابط در وین دیدار می‌کنندالکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش، روز پنج‌شنبه گفت که مقامات ترکیه و ارمنستان با هدف ازسرگیری روابط دیپلماتیک دو کشور روز ۵ اسفند در شهر وین نشستی را برگزار خواهند کرد. تلاشی بیهوده! بوی تَعَفُن قتل وُ غارت از سر وُ روی این سیاستمداران فاحشه ی ترک از هزاران کیلو متر روح وُ روان هر انسان آزاده را به درد می آورد. صحبت از رابطه دیپلُماتیک، چه مضحک!

تقدیر گانتز از تصمیم «تاریخی» بحرین برای علنی کردن همکاری‌های دفاعی با اسرائیل‎وزیر دفاع اسرائیل که در چارچوب نخستین سفر رسمی خود به منامه سفر کرد، تصمیم پادشاه بحرین را برای علنی کردن همکاری‌های امنیتی با اسرائیل «شجاعانه» نامید و از آن تقدیر کرد.

ترودو با به‌کارگیری ارتش علیه راه‌بندان کرونایی مخالفت کرد | DW | 04.02.2022کامیون‌داران مخالف واکسیناسون اجباری کرونا چند روزی است که خیابان‌‌های منطقه مرکزی اتاوا در کانادا را بند آورده‌اند. جاستین ترودو، نخست‌وزیر این کشور به‌کارگیری ارتش برای مقابله با آنها را رد کرده است.

فرمانده سنتکام: ایران ممکن است در عراق درگیر تقابلی گسترده ‌تر با آمریکا شود