دریاچه ارومیه تا سال ۱۴۰۶ احیا می شود

23/08/1398 06:26 ب.ظ

رئیس سازمان محیط زیست: * دریاچه ارومیه تا سال ۱۴۰۶ احیا می‌شود * ۱.۵ سال از برنامه و نقشه راه احیای دریاچه ارومیه عقب هستیم * اگر مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه نبود امروز از این دریاچه چیزی جز ۵۰۰۰ کیلومتر بیابان پر نمک باقی نمانده بود

رئیس سازمان محیط زیست گفت: دریاچه ارومیه تا سال ۱۴۰۶ احیا می شود. وی با اشاره به اهمیت اجرای مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه تصریح کرد: مصوبات این ستاد توسط دولت نشخص شده و لازم الاجرا است چرا که اگر این مصوبات نبود امروز از دریاچه ارومیه چیزی جز ۵۰۰۰ کیلومتر بیابان پر نمک باقی نمانده بود.

به گزارش ایسنا، کلانتری تصریح کرد: تاکنون دولت اعتبار ۹۰۰۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه های احیای دریاچه ارومیه هزینه شده است که اگر امسال تنها ۱۵ درصد اعتبارات احیای دریاچه ارومیه تزریق شود، کارهای سخت‌افزاری آن به پایان می‌رسد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس: ساخت 2 نیروگاه اتمی 1150مگاواتی تا 1406- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس کمیته هسته‌ای مجلس: ساخت ۲ نیروگاه اتمی ۱۱۵۰ مگاواتی تا ۱۴۰۶ اعضای کمیته هسته‌ای مجلس در راستای تدوین گزارش‌های مجلس از روند اجرای برجام از تاسیسات آب سنگین اراک طی هفته آینده بازدید خواهند کرد

رشد 34 درصدی تقاضای جهانی انرژی تا سال 2040

ترامپ: هوادار پروپاقرص اردوغان هستمرئیس جمهوری ترکیه از اینکه مظلوم عبدی، فرمانده نیروهای دموکراتیک سوریه از سوی دونالد ترامپ و روسیه «جدی» گرفته می شود ابراز تاسف کرد.

نیروهای گشتی ترکیه در کوبانی به سوی معترضان کُرد آتش گشودنداین دومین بار ظرف کمتر از یک هفته است که یک غیرنظامی در جریان تظاهرات بر ضد حضور نظامی ترکیه در مناطق کرد نشیان شمال سوریه کشته می شود.

مسابقه ایران با عراق؛ سایه سیاست بر مستطیل سبزبازی روز پنجشنبه که در چهارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ انجام می شود به دلیل ناآرامی های عراق در امان، پایتخت اردن برگزار خواهد شد.

برای اسکان استیجاری زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به فوریت عمل شود + فیلمرئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت به همه دستگاه‌ها دستور داد تا برای اسکان زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به صورت استیجاری به فوریت عمل شود.

کلانتری در دوازدهمین جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه که با حضور معاون اول رئیس جمهور در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه ۱.۵ سال از برنامه و نقشه راه احیای دریاچه ارومیه عقب هستیم، تاکید کرد: مردم آذربایجان غربی تا سال ۱۴۰۶ شاهد احیای دریاچه ارومیه خواهند بود.

وی با اشاره به اهمیت اجرای مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه تصریح کرد: مصوبات این ستاد توسط دولت نشخص شده و لازم الاجرا است چرا که اگر این مصوبات نبود امروز از دریاچه ارومیه چیزی جز ۵۰۰۰ کیلومتر بیابان پر نمک باقی نمانده بود.

به گزارش ایسنا، کلانتری تصریح کرد: تاکنون دولت اعتبار ۹۰۰۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه های احیای دریاچه ارومیه هزینه شده است که اگر امسال تنها ۱۵ درصد اعتبارات احیای دریاچه ارومیه تزریق شود، کارهای سخت‌افزاری آن به پایان می‌رسد.

انتهای پیام