دریاچه کویوجوک؛ بهشت پرندگان

28/02/1399 03:20 ب.ظ

دریاچه کویوجوک در استان قارص ترکیه که پیش از این خشک شده بود با احیای صورت گرفته دوباره تبدیل به بهشت پرندگان شده است. - خبرگزاری آناتولی

دریاچه کویوجوک در استان قارص ترکیه که پیش از این خشک شده بود با احیای صورت گرفته دوباره تبدیل به بهشت پرندگان شده است. - خبرگزاری آناتولی 17.05.2020 قارص/خبرگزاری آناتولی دریاچه کویوجوک در استان قارص ترکیه که تا دو سال پیش از این خشک شده بود با تلاش های صورت گرفته جان تازه ای یافته و دوباره تبدیل به بهشت پرندگان شده است.

دریاچه کویوجوک یکی از سیزده تالاب ثبت شده ترکیه در فهرست کنوانسیون رامسر بوده و همه سال میزبان شمار زیادی از پرندگان مهاجر است.

خود دریاچه دارای وسعت 245 هکتاری است اما وسعت منطقه آبی ثبت شده در کنوانسیون رامسر به 416 هکتار می‌رسد. این دریاچه در ارتفاع 1627 متری از سط دریاهای آزاد قرار گرفته است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

دریاچه بافا؛ بهشت پرندگان ترکیهدریاچه بافا از جاذبه‌های طبیعی منطقه اژه، محل زندگی 261 گونه مختلف پرندگان است و در چهار فصل سال بسیاری از مردم را از اقصی نقاط ترکیه و جهان به خود جذب می کند. - خبرگزاری آناتولی کئشکه بو منظره‌لری تانیتماغا گٶره بیرجه هشتگ ویراسیز،سونرا هامیسینی تاپماق راحات اولا.بلکی ایسته‌دیک نورمال بیر زاماندا گَزَک تک‌تک.

دریاچه ماهی در آغری ترکیه؛ بهشت پنهان گردشگراندریاچه ماهی در شهرستان دوغوبایزید استان آغری ترکیه با زیبایی سحرانگیز خود که به «بهشت پنهان» شهرت دارد مورد توجه گسترده گردشگران قرار گرفته است. - خبرگزاری آناتولی

دریاچه آتشفشانی نمرود؛ بهشت روی زمینبا کاهش محدودیت‌های کرونایی، دریاچه آتشفشانی نمرود در استان بیتلیس ترکیه دوباره میزبان گردشگران داخلی و خارجی است. - خبرگزاری آناتولی

نگرانی‌ها از وضعیت دریاچه ارومیه در پی عدم تخصیص حق‌آبه/ تراز دریاچه کاهش یافته استتراز دریاچه ارومیه کاهش یافته است رییس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه ضمن اشاره به اینکه وزارت نیرو در پرداخت حق‌آبه دریاچه ارومیه کوتاهی کرده است، گفت: در حال حاضر تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافته است. اونایی که میگفتن ارومیه مال همه مردم ایرانه نه فقط ترک ها کجان پس؟

شمار مهاجران غرق شده در دریاچه وان ترکیه به ۵۴ نفر رسید🔺شمار مهاجران غرق شده در دریاچه وان ترکیه به ۵۴ نفر رسید ⚡️ پس از گذشت سه هفته جستجوی غرق‌شدگان مهاجر در دریاچه وان، مقامات ترکیه از افزایش تلفات به ۵۴ نفر خبر دادند.