دریاچه‌ای که نجات یافت

26/03/1399 08:47:00 ق.ظ

موجودی آب دریاچه ارومیه ازابتدای سال آبی جاری (مهرماه ۹۸) تا ۱۵ خردادماه به پنج میلیارد و ۱۹ میلیون متر مکعب رسیده که نشان می‌دهد تلاش‌های دولت تدبیر و امید برای احیای این دریاچه که زمانی در معرض خشک شدن بود به ثمر نشسته است.

تهران - ایرنا- موجودی آب دریاچه ارومیه ازابتدای سال آبی جاری (مهرماه ۹۸) تا ۱۵ خردادماه به پنج میلیارد و ۱۹ میلیون متر مکعب رسیده که نشان می‌دهد تلاش‌های دولت تدبیر و امید برای احیای این دریاچه که زمانی در معرض خشک شدن بود به ثمر نشسته است. دریاچه ارومیه در سال‌های پیش از ۱۳۹۴ روند خشک شدن براثر کاهش بارش ها و افزایش برداشت آب‌های مجاور را در پیش گرفته بود که تداوم این روند می‌توانست برای منطقه و بخش وسیعی از کشور خطرآفرین باشد و برهمین اساس دوستداران محیط زیست و این دریاچه تلاش‌های...

دریاچه ارومیه در سال‌های پیش از ۱۳۹۴ روند خشک شدن براثر کاهش بارش ها و افزایش برداشت آب‌های مجاور را در پیش گرفته بود که تداوم این روند می‌توانست برای منطقه و بخش وسیعی از کشور خطرآفرین باشد و برهمین اساس دوستداران محیط زیست و این دریاچه تلاش‌های خود را برای احیای آن آغاز کردند.

همزمان با این تلاش‌ها و با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این دولت نیز وارد کارزار و طرح احیای آن در سال ۱۳۹۴ ارائه شد و از همان سال تاکنون که سال شروع طرح احیای دریاچه ارومیه است، بیش از ۲ میلیارد متر مکعب آب برای این دریاچه رهاسازی شده است.

شرکت مدیریت منابع آب ایران در گزارش تازه ای اعلام کرد: موجودی آب دریاچه ارومیه در مدت مشابه پارسال پنج میلیارد و ۳۲ میلیون متر مکعب بوده که نشان از کاهش موجودی آب در این دریاچه است. موجودی آب دریاچه نسبت به دوره درازمدت ۵۲ ساله که ۱۶ میلیارد و چهار میلیون متر مکعب بوده کاهش نشان می‌دهد. headtopics.com

قران شرح وبیان هرچیزاست.برکسانی که نمی اندیشندپلیدی راقرارمیدهد.اب موردنیازبشروچارپایان رااز اب باران تامین میکنیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

هفته‌ای که گذشت به روایت تصاویرمجموعه‌ای از عکس‌های برگزیده خبری در هفته گذشته (۶ -۱۲ ژوئن ۲۰۲۰) که در نقاط مختلف دنیا منتشر شده‌اند.

مرشدی که زنان را به زورخانه راه داده بود، برکنار شد

دریاچه بالیکلی‌گول ترکیه آماده میزبانی از گردشگران استساپانجا‌دان دا گٶرونتولر پایلاشین لوطفن

وزیر کشور لیبی: از هر تلاشی که حکومت غیرنظامی را تضمین کند استقبال می کنیمفتحی باشاغا وزیر کشور لیبی گفت از ابتکارهای که حکومت غیرنظامی را تضمین کند استقبال می کنیم - خبرگزاری آناتولی

حق نداریم در جایی که وظیفه برعهده ماست، از خودمان انتقاد کنیمایلنا:رئیس مجلس تاکید کرد: همه ما مسئول هستیم که وظایف‌مان را به درستی انجام دهیم. اگر مردم از مسئولان نیز نقد بشنوند پس چه کسی باید مشکلات را حل کند.

مجسمه‌هایی که سرنگون می‌شوند؛ اشاعه‌گران تمدن یا استثمارگران بومیان؟گروهی از معترضان در شهر ریچموند ایالت ویرجینیا، مجسمه کریستُف کُلُمب را برافکندند، آتش زدند و به دریاچه انداختند؛ حرکتی که یک روز بعد با مجسمه دیگر این شخصیت تاریخی در شهر سینت پال ایالت مینه‌سوتا آمریکا تکرار شد.