درگیری میان ارمنستان و آذربایجان دقایقی پیش از اجرایی شدن توافق آتش بس

19/07/1399 11:19 ق.ظ

درگیری میان ارمنستان و آذربایجان دقایقی پیش از اجرایی شدن توافق آتش بس جزئیات بیشتر🔽

با اینکه آتش‌بس میان دو طرف از ساعت ۸ صبح به وقت گرینویچ برقرار شده است اما تنها دقایقی پیش از آن، دو طرف مواضع یکدیگر را هدف حمله قرار دادند. در آستانه اجرایی شدن توافق آتش‌بس میان آذربایجان و ارمنستان دو طرف مواضع یکدیگر را هدف حمله قرار دادند. آذربایجان روز شنبه استپاناکرت/خان‌کندی مرکز جمهوری خودخوانده قره‌باغ را هدف حملات موشکی خود قرار داد.

هنوز هیچ‌یک از دو طرف تعداد قربانیان احتمالی و شمار موشک‌ها را اعلام نکرده است.

باکو ادعا می‌کند که موشک‌باران در پاسخ به حملات ارمنستان انجام شده است. وزارت دفاع آذربایجان، ارمنستان را به بمباران مناطق مسکونی متهم کرده است. این حملات تنها دقایقی پیش از اجرایی شدن توافق آتش‌بس میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان انجام شده است.

روسیه: قره‌باغ ممکن است دژ جهادگرایان شود در پی مذاکرات وزیران خارجه ارمنستان و آذربایجان در مسکو، پایتخت روسیه دو طرف توافق کردند تا از ظهر شنبه آتش‌بس برقرار کنند. سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه اعلام کرده است که این آتش‌بس با اهداف «بشردوستانه» انجام می‌شود. headtopics.com

به گفته وی در جریان آتش‌بس با هماهنگی سازمان صلیب سرخ جهانی امکان مبادله اسرای جنگی و انتقال اجساد کشته‌شدگان فراهم خواهد شد. در مذاکرات مسکو همچنین دو طرف توافق کردند تا با میانجیگری سازمان امنیت و همکاری اروپا و گروه مینسک، متشکل از آمریکا، روسیه و فرانسه برای «حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه» اقدام کنند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

الزام استفاده از ماسک از درب منازل از فردا / تمدید محدودیت های کرونایی در پایتختاستاندار تهران از الزام استفاده از ماسک توسط شهروندان در تهران از درب منازل از فردا و تمدید محدودیت های کرونایی خبر داد.

راه حل اتحادیه اروپا برای برون رفت از جنگ قره باغ؛ مذاکرات بدون پیش شرطجوزپ بورل به نمایندگی از ۲۷ کشور مداخله خارجی برای پایان دادن به بحران قره باغ را «خطرناک» خواند باشه بهشون میگم

ترامپ از شنبه حضور در کارزار انتخاباتی را از سر می‌گیردآقای ترامپ گفته است که می‌خواهد روز شنبه در کمپین انتخاباتی فلوریدا شرکت کند. در همین روز لاتین‌تبارهای مخالف کمونیسم و طرفدار ترامپ در میامی راهپیمایی می‌کنند. عجب بگویید این بار ماسک را فراموش نکند! البته تزریق مایع ضد عفونی را فراموش کند! برای دیگران نیز نسخه نپیچد!

گزارش اختصاصی یورونیوز از مراسم شجریان؛ «حتی وقتی در این دنیا نیست از وجودش ترس دارند»«استاد شجریان نشان داد که برای همیشه زنده خواهد ماند و فراموش نمی‌شود. استاد شجریان قدرتی را نشان داد که حتی وقتی در این دنیا نیست، از وجود او ترس دارند.» montazeri_javad ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست عِرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری montazeri_javad montazeri_javad اشخاصی که آنقدر وجود ندارند که با نام و تصویر حقیقی خود اظهار نظر کنند معمولان بی شخصیت در نظر گرفته میشوند

درگیری پراکنده میان نیروی انتظامی و سوگواران شجریان در اطراف بیمارستان جمتجمع‌کنندگان شعار «ننگ ما صدا و سیمای ما»، «مرگ بر دیکتاتور» و «دیکتاتور بمیرد، شجریان نمیرد» سرمی‌دادند. ما اینجاییم خبری نیست

ویدئو؛ کودکان یمنی در میان ویرانه‌های جنگ سال تحصیلی را آغاز کردندمدرسه الوحده در استان تعز یکی از این مدارس است که دیوارهایش هدف گلوله‌های توپ قرارگرفته،‌ سقفش فروریخته و ستون‌های بتونی لرزانش هر آن در حال فروپاشی است. همیشه در ویرانی ها رد پای حکومت جمهوری اسلامی هست سکولار SuaadS is yours? یک سوال: آیا تا بحال دیدید که یورونیوز حتی برای یکبار هم که شده عکس و مقاله ای در مورد مدارس کپری در سیستان و بلوچستان و استان فارس و یا خرابه های خرمشهر را منتشر کند؟ اگر کرده ممنون میشم اطلاع رسانی کنید.