درگیری‌های خشونت‌آمیز در سالروز 'جنبش چتر' در هنگ‌کنگ | DW | 29.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هم‌زمان با پنجمین سالگرد 'جنبش چتر'، هنگ‌کنگ شاهد تظاهرات ده‌ها هزار تن از شهروندان این منطقه خودمختار بود. در این تظاهرات شماری از معترضان با پلیس درگیر شدند و پلیس از ماشین آب‌پاش، گاز اشک‌آور و اسپری فلفل استفاده کرد.

هم‌زمان با پنجمین سالگرد"جنبش چتر"، هنگ‌کنگ شاهد تظاهرات ده‌ها هزار تن از شهروندان این منطقه خودمختار بود. در این تظاهرات شماری از معترضان با پلیس درگیر شدند و پلیس از ماشین آب‌پاش، گاز اشک‌آور و اسپری فلفل استفاده کرد.

فعالان این حرکت‌های اعتراضی از بیش از سه ماه پیش بدین‌سو علیه محدود شدن حقوق دمکراتیک در هنگ‌کنگ توسط چین به خیابان‌ها می‌روند.شامگاه شنبه نیز تظاهرکنندگان در پارکی در نزدیکی پارلمان برای بزرگداشت پنجمین سالگرد"جنبش چتر" تجمع کردند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، در این میان برخی معترضان تندرو شروع به پرتاب سنگ و کوکتل مولوتوف کردند. اما زمانی که پلیس با ماشین آب‌پاش، گاز اشک‌آور و اسپری فلفل واکنش نشان داد، این گروه از معترضان به‌سرعت پراکنده شدند.

تظاهرات موسوم به"جنبش چتر" در سال ۲۰۱۴ میلادی برای انتخابات آزاد در هنگ‌کنگ، بنیانی برای اعتراضات کنونی شد. این تظاهرات نام خود را از چترهایی گرفت که دانشجویان معترض از آنها برای دفاع از خود در مقابل پلیس استفاده می‌کردند. تظاهرکننده دیگری به نام چان به این خبرگزاری گفت: «با نگاهی به جنبش چتر می‌بینیم که این حرکت اصلا موفقیتی نداشت». به گفته این دختر ۲۰ ساله دانشجو، اگر اهداف معترضان بدون خشونت قابل دستیابی بودند، اقدامات رادیکال اصلا ضرورتی پیدا نمی‌کردند.اعتراضات کنونی جمعه گذشته با اعلام تداوم چهار روزه آن آغاز شد. فعالان این جنبش می‌خواهند پیش از جشن ۷۰ سالگی بنیانگذاری جمهوری خلق چین در روز سه‌شنبه آینده، مخالفت خود با سیاست‌های پکن را اعلام کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کشف بیش از ۳۰۰ اسیر عمدتاً کودک در مدرسه‌ای اسلامی در نیجریهاین اولین بار نیست که اخبار مربوط به آزار کودکان در مدارس اسلامی نیجریه منتشر می‌شود؛ برخی از این مدارس حتی کودکان را مجبور به گدایی در خیابان‌های شهرهای شمالی نیجریه کرده بودند. مدارس اهل سنت اسلام دين خوبي ها 💩 اسلام در اصل دين توحش ، تجاوز و قتل و غارت است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تشدید تدابیر امنیتی در کشمیر پس از سخنرانی «عمران خان» در سازمان مللعمران خان: وقتی ما هیچ گزینه دیگری نداشته باشیم، جنگ خواهیم کرد و وقتی که یک قدرت هسته‌ای تصمیم بگیرد تا آخر بجنگد، تبعاتش بسیار فراتر از منطقه خواهد رفت و همه جهان را متاثر می‌کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انفجار در نزدیکی یکی از مراکز رای‌دهی در قندهار افغانستاندر نتیجه یک انفجار در نزدیکی یکی از مراکز رای دهی در ولایت قندهار افغانستان شنبه 28 سپتامبر 2019، سه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دادستان کل کشور: حضور زنان بی‌حجاب در خيابان‌ها به ویژه در قم از تحرکات دشمن استدادستان کل کشور، در مراسم معارفه دادستان جدید قم، گفت: «حضور زنان بی‌حجاب در خيابان، فيلم گرفتن و انتشار در فضای مجازی به ویژه در قم از تحرکات دشمن است.» بعد از انتشار خبر نارضایی خامنه‌ای از وضعیت قم، تاکنون فرمانده انتظامی و دادستان قم تغییر کرده‌اند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

گلچین ویدئوهای هفته؛ از اتومبیل‌رانی در اردن تا سازه‌ لگو در دانمارکگلچین ویدئوهای بدون شرح هفته؛ از اتومبیل‌رانی در اردن تا سازه‌های لگو در دانمارک
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

65 درصد از باربری هوایی ترکیه از استانبول انجام گرفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »