تظاهرات در عراق, عراق, سرکوب, بغداد, درگیری‌ها و شورش ها, اعتراض

تظاهرات در عراق, عراق

درگیری‌های خونین در عراق؛ عادل عبدالمهدی از استعفای خود خبر داد

🎥شمار قربانیان اعتراضات عراق به بیش از ۴۰۰ نفر رسید جزئیات بیشتر درباره ناآرامی‌ها در عراق را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

29/11/2019 04:04:00 ب.ظ

🎥شمار قربانیان اعتراض ات عراق به بیش از ۴۰۰ نفر رسید جزئیات بیشتر درباره ناآرامی‌ها در عراق را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

معترضان عراق ی می‌گویند تا «سقوط رژیم» و تغییر کامل طبقۀ سیاسی حاکم که به فساد و سرکوب معترضان متهم است، دست از اعتراض برنمی‌دارند.

عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق روز جمعه اعلام کرد که استعفای خود را به پارلمان این کشور ارائه می کند.تصمیم نخست وزیر عراق یک روز پس درگیری های خونین در شهرهای ناصریه و بغداد اتخاذ می شود که دستکم ۴۵ کشته بر جای گذاشت. به دنبال اعلام این خبر معترضان در میدان تحریر بغداد به شادی و پایکوبی پرداختند.

انتقاد ورزشکار کره‌ای از طلای فروغی: «چگونه یک تروریست می‌تواند مقام اول را کسب کند؟» محکومیت بانک مرکزی ایران در بزرگ‌ترین پرونده پولشویی بحرین | DW | 30.07.2021 فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران طرح «محدود کردن اینترنت در ایران» را محکوم کرد

شمار قربانیان اعتراضات عراق که از روز اول اکتبر (۹ مهر) آغاز شده است، به دست‌کم ۴۱۱ نفر رسیده است. بخش قابل توجهی از معترضان کشته شده، غیرمسلح بودند و آمار به دست آمده پس از دریافت گزارش‌های پلیس و منابع پزشکی این کشور حاصل شده است.پس از سپری کردن پنج شنبه‌ای خونین در عراق بویژه در شهرهای بغداد و ناصریه، معترضان عراقی بار دیگر روز جمعه در شهرهای مختلف از جمله بغداد، نجف، دیوانیه، ناصریه و حله به خیابان‌ها آمدند.

آنها همزمان با تشییع اجساد شماری از جان باختگان این اعتراضات، سرکوب شدید معترضان توسط نیروهای دولتی را محکوم و تهدید کردند که در صورت ادامۀ رفتار خشونت‌آمیز نیروهای حکومتی، کشور را به آشوب خواهند کشاند.معترضان تاکید کردند که تا «سقوط رژیم» و تغییر کامل طبقۀ سیاسی حاکم که به فساد و سرکوب معترضان متهم است، دست از اعتراض برنمی‌دارند. headtopics.com

تنها در جریان اعترضات روز پنج‌شنبه ۲۸ نوامبر، دست‌کم ۴۶ نفر در جریان درگیری‌های شهر ناصریه در جنوب عراق کشته شدند. بنا بر اعلام منابع بیمارستانی ناصریه، این درگیری‌ها نزدیک به هزار زخمی نیز برجای گذاشته است و بسیاری از کشته شدگان این روز، به دلیل شدت جراحات در بیمارستانها جان باخته‌اند.

سرکوب اعتراضات روز پنج‌شنبه بویژه پس از آن شدت گرفت که مردانی با لباس شخصی به معترضان حمله کرده و مرگ شمار قابل توجهی از آنها را باعث شدند.روز جمعه نیز تا زمان تهیه این خبر دست‌کم سه نفر بار دیگر در جریان اعتراضات شهر ناصریه کشته شدند.REUTERS/Alaa al-Marjani

هشدار آیت‌الله سیستانیدر واکنش به این اعترضات، آیت‌الله سیستانی، روحانی برجستۀ شیعه در عراق روز جمعه استفاده از سلاح‌های مرگبار علیه معترضان را محکوم کرد و از معترضان نیز خواست تا از اقدام به خشونت و خرابکاری خودداری کنند.او دربارۀ وقوع چرخه دیگری از خشونت در کشور جنگ زده عراق هشدار داد.

آیت‌الله سیستانی همچنین از پارلمان عراق خواست با توجه به پنج‌شنبۀ خونینی که در عراق رقم خورده است، رای اعتماد خود به دولت کنونی را پس بگیرند.نمایندۀ آیت‌الله سیستانی خطاب به شرکت کنندگان در نماز جمعۀ شهر کربلا گفت: «حمله به افرادی که دست به اعتراض مسالمت‌آمیز می‌زنند، ممنوع است... معترضان نباید اجازه دهند که تظاهرات مسالمت‌آمیز به حمله به مال و جان مردم منتهی شود... و شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیز باید در بیرون راندن خرابکاران از این اعتراضات همکاری کنند.» headtopics.com

ابراز «نگرانی جدی» دیده‌بان حقوق بشر از خشونت حکومت ایران علیه معترضان؛ دست‌کم ۹ نفر کشته شدند فرزانه فصیحی و کیمیا یوسفی از المپیک توکیو حذف شدند - BBC News فارسی نایف الحجرف: ایران به حمایت از تروریسم در منطقه خاتمه دهد | DW | 30.07.2021 ادامه مطلب: euronews فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

اولین گام پیروزی مردم

آرامش قبل از طوفان یا آتش زیر خاکستر؛ روایت دو شهروند از روزهای پس از اعتراضات

آمریکا از معترضان هنگ کنگی حمایت کرد؛ چین معترض شدچین به آمریکا هشدار داده که در قبال موضع آمریکا در حمایت از معترضان هنگ کنگی اقدامات سختی در پیش خواهد گرفت.

علی‌رغم هشدار چین، ترامپ قانون حمایت از معترضان هنگ‌کنگی را امضا کردرئیس جمهوری آمریکا با امضای خود، لایحه حمایت از معترضان هنگ‌کنگی را به قانون ایالات متحده تبدیل کرد.

سرکوب معترضان در ایران ادامه دارد؛ از جمله بازداشت‌شدگان سه زن معترض در کرج هستند🔺 سرکوب معترضان در ایران ادامه دارد؛ از جمله بازداشت‌شدگان سه زن معترض در کرج ⚡️در ادامه سرکوب گسترده معترضان در ایران، گزارش‌ها حاکی از بازداشت چندین معترض دیگر از جمله سه زن، در شهرهای مختلف ایران است. دروغ نگو هرچند گرفتن پیاده نظام شما غنیمته انشاالله تا ریشه کن شدن کل شون ادامه داشته باشه تا دیگه گوه 💩 خوری نکنن و با مال و جان و ناموس مردم و بیت المال بازی نکنن ، تکررررررررررررار کنید انشاالله

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ایرانی‌ها ۶۳ درصد کمتر از میانگین جهانی گوشت مصرف می‌کنند

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ایرانی‌ها ۶۳ درصد کمتر از میانگین جهانی گوشت مصرف می‌کنند