درگیری قره‌باغ؛ با شلیک توپخانه آتش‌بس تهدید شد - BBC News فارسی

20/07/1399 03:22:00 ق.ظ

درگیری قره‌باغ؛ با شلیک توپخانه به استپاناکرت آتش‌بس تهدید شد

تنها ساعتی پس از آن که اعلام شد آتش‌بس میان ارمنستان و آذربایجان از ظهر روز شنبه جاری شده است، برخورد گلوله‌های توپ به مرکز قره‌باغ، امیدواری به ادامه این آتش‌بس را زیر سوال برد. وزرای خارجه دو کشور روز جمعه در مسکو و پس از یک جلسه ۱۰ ساعته در حضور سرگئی لاوروف، وزیرخارجه روسیه، با آتش‌بس موقت موافقت کردند. پیش از این هم ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به ادامه بمباران مواضع طرف دیگر متهم کرده‌ بودند.

درگیری میان دو کشور طی دو هفته گذشته بیش از ۳۰۰ کشته برجای گذاشته و زندگی را در قره باغ مختل کرده است. قرار است آتش‌بسی که روز جمعه با تلاش مسکو برقرار شد به دو طرف اجازه دهد اجساد را از میدان جنگ جمع آوری کنند و اسرا را با هم مبادله کنند.

هزاران نفر از ساکنان قره باغ طی دو هفته گذشته و در آغاز فصل سرما آواره شده‌اند و معلوم نیست چه زمانی جرات بازگشت به خانه را پیدا کنند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

هرچند آتش بس با حمله به گنجه تموم شد ولی حتی اگر آذربایجان تحریکش کرده باشه هوشمندانه‌ترین کار و کرد ارمنستان میخواست گوسفند نباشه و جواب نده چون پایان آتش بس به ضرر ارمنستانه This war never wouldn’t stop unles Armenia give up gharabagh and re-back it to real owners. اردوغان بی ناموس عامل اصلی نقص آتش بسه اردوغان دنبال اهداف توسعه طلبی منقطقه ای است

بهتر است بی بی سی در آذربایجان هم خبرنگار داشته باشد. ممکن است در طرف آذربایجانی هم خبرنگار داشته باشد، ولی بی بی سی فارسی از مـوشک باران شهرهای آذربایجان گزارش نمی دهد. آذربایجان معنی آتش بس‌رو‌نمی‌دونه ؟ بی بی سی دشمن اصلی ایران.

ویدئو؛ پوستر پادشاه اسپانیا همزمان با بازدید وی از بارسلون به آتش کشیده شددر حالیکه تنش‌ها میان حکومت مرکزی اسپانیا و منطقه استقلال‌طلب کاتالونیا همچنان باقی است،‌ صدها جدایی‌طلبِ کاتالان هم‌زمان با سفر فیلیپه ششم، پادشاه و پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا به بارسلونا دست به تظاهرات زدند.

ارتباط اصلاح طلبان با دولت بعد فوت هاشمی خیلی کم شد/از مردم عذرخواهی می کنیمرهامی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب: *ارتباط اصلاح‌طلبان با دولت بعد فوت هاشمی خیلی کم شد *دولت روحانی سیاست‌های اصلاح‌طلبان را اجرا نکرد *امیدواری مردم به اصلاح‌طلبان کاهش پیدا کرد *دولت در تحقق وعده‌های خود ناموفق بود *از مردم عذرخواهی می‌کنیم خفه شو شماها خودتان را بکشید مردم پشیزی ارزش دیگر برایتان قائل نیستند.

ترامپ برای اولین بار از زمان ترخیص از بیمارستان در انظار عمومی ظاهر شدطرفداران چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا در حیاط کاخ سفید شعار «چهار سال دیگر» سر می‌دادند. این خودش تنهایی تا حالا ۱۰۰ هزار نفرو مریض کرده ادامه فیلم جمع آوری آرای انتخابات🤣🤣🤣 اصلا ترامپ ماسک نزده بود تو مراسم، که کلی هم سر و صدا کرد. تو هم یورو نیوز ؟؟؟؟!!!!!

الزام استفاده از ماسک از درب منازل از فردا / تمدید محدودیت های کرونایی در پایتختاستاندار تهران از الزام استفاده از ماسک توسط شهروندان در تهران از درب منازل از فردا و تمدید محدودیت های کرونایی خبر داد.

بمباران شبانه مرکز جمهوری خودخوانده قره‌باغ با وجود اعلام آتش‌بسصدای هفت انفجار شدید حدود ساعت ۲۳:۳۰ شنبه شب در شهر استپاناکرت/خان کندی، مرکز جمهوری خودخوانده قره‌باغ شنیده شد. در جواب حمله مناطق سیویل آذربایجان خبر کامل بزارین خب.... زنده از گنجه امشب چرا خود خوانده؟ چون استالین این ها را جمهوری نخوانده می شه خود خوانده؟ اصلا اون مناطق بعد از پایان دوره گلستان و ترکمنچای واسماس😂

روایت همکاری مخفیانه خواننده ایرانی-اسرائیلی با هنرمندان در ایران؛ ترس شبانه‌روزی از بازداشت