درگیری شدید فلسطینیان با نیروهای امنیتی اسرائیل در مسجدالاقصی

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مسجدالاقصی، مکان مقدس مسلمانان در شرق اورشلیم، بیت‌المقدس، روز جمعه در دومین جمعه ماه رمضان به صحنه درگیری شدید میان فلسطینیان با نیروهای پلیس و امنیتی اسرائیل مبدل شده است.

جنبش حماس که در روزهای گذشته در مورد ورود یهودیان به صحن الاقصی هشدار داده بود، در بیانیه روز جمعه خود اعلام کرد که «ادامه تعرض به الاقصی» سراسر منطقه را به آتش خواهد کشید.

سخنگویان فتح روز جمعه گفتند که آسیب رسیدن به الاقصی امری وخیم است که ممکن است به جنگی شدید در منطقه منجر شود. ترکیه نیز که به تازگی مناسبات خود را با اسرائیل بهبود داده، در این زمینه هشدار پیشاپیش داده و گفته بود که روابطش با اسرائیل ممکن است تحت تاثیر این بحران قرار بگیرد. عملیات ارتش اسرائیل برای دستگیری فلسطینیانی که ممکن است ظرفیت انجام عملیات خرابکاری را داشته باشند، در نقاط مختلف کرانه باختری در روزهای اخیر افزایش یافته و ادامه دارد.

هفت تن از بیست کشته اخیر فلسطینیان تنها در رویدادهای روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه جان باختند. یکی از آنها یک وکیل ۳۴ ساله بود که خودرویش در یک برخورد میان فلسطینیان و نظامیان اسرائیلی گیر افتاده بود اما شش تن دیگر در زد و خورد با نیروهای اسرائیل کشته شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خیلی هم عالی امیدواریم نابودبششه تمام

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش شدید قیمت خودرو در ایران؛ پراید در مرز ۲۰۰ میلیون تومانقیمت خودرو در بازار ایران، به‌دلیل کاهش عرضه و جلوگیری از طرح واردات خودرو، به‌شدت افزایش یافته تا جایی که قیمت پراید به مرز دویست میلیون تومان رسیده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

انفجار در عرشه 'مسکوا'؛ آسیب شدید مهم‌ترین رزمناو روسیه در دریای سیاه | DW | 14.04.2022ناو عظیم 'مسکوا' در پی انفجار در مخزن مهمات آن و آتش‌سوزی در عرشه، آسیب اساسی دیده است. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک 'نپتون' هدف گرفته است. وزارت دفاع روسیه از شروع تحقیقات در این باره خبر داد. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک نپتون هدف «قرار داده» است. اوکراین اعلام کرده که «ناو با» موشک نپتون هدف «گرفته شده» است. «اوکراین اعلام کرده با موشک نپتون ، ناو روسی مورد هدف قرار گرفته است»
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سرباز تاجیکستانی در درگیری مرزی با قرقیزستان کشته شدیک مرزبان تاجیکستانی که در درگیری با نیروهای مرزی قرقیزستان زخمی شده بود به دلیل شدت جراحت در بیمارستان جان باخته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

طوفان 'مِگی' در فیلیپین؛ دست‌کم ۶۷ کشته و ویرانی شدید | DW | 13.04.2022طوفان گرمسیری در مناطقی از فیلیپین خسارات و ویرانی شدید برجای گذاشته و تاکنون جان ۶۷ نفر را گرفته است. شمار قربانی‌ها رو به افزایش است. چند روستا در اثر رانش زمین مدفون شده اند. درودها دوستان فردا پنج شنبه 14.4.2022 اعتدال بر سلطان 12.9.1443 بدآرآویخته بر درویش 25.1.1401 همدلی و همدردی بر کیمیاگر برای شادی و آرامش روح جانباختگان شمع می افروزم
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سفیر فلسطین در آنکارا: حال‌وهوای ماه رمضان در ترکیه را دوست دارمسفیر فلسطین در آنکارا در وصف فضای ماه رمضان در ترکیه گفت حال و هوای روزهای ماه رمضان در این جا من را به یاد آداب و رسوم کشورم می‌اندازد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دختر مراد طاهباز در برابر ساختمان وزارت‌خارجه بریتانیا در لندن تحصن کردساشا دشموک، رئیس سازمان عفو بین‌الملل در بریتانیا که به همراه رکسان طاهباز در تحصن مقابل وزارت خارجه بریتانیا شرکت کرده بود به صدای آمریکا گفت که کار دولت بریتانیا نیمه تمام مانده است، نازنین و انوشه خانه هستند، اما مراد و مهران رئوف نه. بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »