درگیری دوباره نیروهای ایران و طالبان در منطقه مرزی ولایت نیمروز

17/12/1400 03:48:00 ب.ظ

گزارش رسانه‌های افغانستان حکایت از درگیری دوباره بین نیروهای مرزی ایران و افغان در منطقه مرزی ولایت نیمروز دارد. آذرماه امسال نیز نیروی‌های دو طرف در این منطقه درگیر شده بودند.

گزارش رسانه‌های افغانستان حکایت از درگیری دوباره بین نیروهای مرزی ایران و افغان در منطقه مرزی ولایت نیمروز دارد. آذرماه امسال نیز نیروی‌های دو طرف در این منطقه درگیر شده بودند. به نوشته این روزنامه، در این درگیری از سلاح سنگین استفاده شده، یک بلدوزر ایرانی آتش گرفته و «دست‌کم چهار نفر از مرزبانان ایرانی کشته شده‌اند». مقام‌های طالبان و ایران چنین خبری را تایید نکرده‌اند.

روزنامه هشت صبح افعانستان نیز خبر درگیری و کشته شدن دو مرزبان ایرانی را منتشر کرد، ولی پس از ساعاتی این خبر را حذف کرد.

در شبکه‌های اجتماعی نیز ویدئوهایی درباره درگیری در یک منطقه افغانستان منتشر شده است ولی مشخص نیست که این تصاویر دقیقا به چه زمانی مربوط می‌شوند. اواسط آذر امسال نیز درگیری‌های محدودی بین قوای طالبان با نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در ولایت نیمروز افغانستان و شلیک توپخانه منتشر شد.

در آن زمان، خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، در توضیح این رویدادها، نوشت: «در منطقه شغالک در نزدیکی ولایت نیمروز، بر سر یک سوءتفاهم مرزی، درگیری میان نیروهای مرزبانی ایران و طالبان رخ داده» و «نیروهای طالبان به سوی نیروهای ایران شلیک می‌کنند که با تبادل آتش نیروهای ایرانی پاسخ گرفته است». headtopics.com

قوای طالبان و نیروهای مرزبانی ایران با هم درگیر شدند؛ «اختلاف مرزنشینان بود»

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>