درگیری معترضان به انتخاب مجدد لوکاشنکو با پلیس در بلاروس - BBC News فارسی

درگیری معترضان به انتخاب مجدد لوکاشنکو با پلیس در بلاروس

10/08/2020 03:39:00 ق.ظ

درگیری معترضان به انتخاب مجدد لوکاشنکو با پلیس در بلاروس

با اعلام نتایج احتمالی انتخابات بلاروس، معترضان به انتخاب مجدد الکساندر لوکاشنکو، به خیابان‌های شهرها ریختند و با پلیس ضدشورش درگیر شدند. هنوز نتایج قطعی اعلام نشده اما تلویزیون دولتی این کشور خبر از پیروزی احتمالی آقای لوکاشنکو داده است.

انتخابات یکشنبه بلاروس؛ لوکاشنکو با سخت‌ترین چالش روبروستتظاهرکنندگان خطاب به رئیس جمهوری کشور شعار می‌دادند که «جمع کن و برو».یکی از گروه‌هایی که سرعت اینترنت را می‌سنجند، می‌گویند سرعت اینترنت در بلاروس به طور محسوسی در روز یکشنبه کم شده است. آنها دولت را متهم می‌کنند که سعی در ایجاد «خلا اطلاعاتی» دارد.

منبع تصویر،توضیح تصویر،گروهی از معترضان به نتایج اعلام شده انتخابات مجروح شده‌اندتلویزیون دولتی از روی نتایج اولیه اعلام کرده که آقای لوکاشنکو با حدود هشتاد درصد از آرا پیروز انتخابات است. ۲۶ سال است که آقای لوکاشنکو در انتخابات ریاست جمهوری کشورش پیروز می‌شود.

مهم‌ترین رقیب آقای لوکاشنکو، اسوتلانا تیخانوفسکایا، که اعلام شده تنها هفت درصد از آرا را به خود اختصاص داده، گفته که به نتایج اعلام شده اعتماد ندارد.او در یک نشست خبری که عصر روز یکشنبه برگذار کرد، گفت: «من به چشم‌هایم اعتماد دارم و می‌بینم که اکثریت با ما هستند.» headtopics.com

منتقدان می‌گویند که انتظار تقلب داشتند و می‌خواهند که خود آرا را بشمارند.منبع تصویر،Reutersخانم تیخانوفسکایا، ۳۷ سال سن دارد. قبل از اینکه به جای همسرش وارد رقابت سیاسی شود، معلم بوده است. همسر او در زندان است. او گفته بود که رئیس جمهوری باید بداند که مردم دیگر او را نمی‌خواهند.

بخشی از نارضایتی مردم درباره شیوه مدیریت ویروس کرونا است. آقای لوکاشنکو از مردم کشورش خواسته بود تا با نوشیدن ودکا و سونا رفتن با این بیماری مقابله کنند. دانشمندان چنین روش‌هایی را برای درمان یا پیشگیری از ابتلا به کوید - ۱۹ پیشنهاد نمی‌کنند.آقای لوکاشنکو گفته که اوضاع همچنان «تحت کنترل» می‌ماند. او رقیبش را «دختر کوچولو بیچاره» توصیف کرده که اسیر چنگال «عروسک‌گردان‌های» خارجی شده است.

در هفته‌های پیش از انتخابات روز یکشنبه، دولت با بازداشت کنشگران سیاسی و روزنامه‌نگاران سعی در آرام کردن اوضاع کشور داشت. مدت‌ها بود که منتقدان رژیم حاکم نتوانسته بودند گردهمایی بزرگ داشته باشند.از سه ماه پیش که رقابت‌های انتخاباتی شروع شد تا به حال حدود دو هزار نفر را حکومت بازداشت کرده است.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

آموزش تیراندازی توسط "جواد فروغی" به معلولان مشهدی/ قهرمان المپیک: برای حضور در المپیک پاریس وضعیت خوبی داریم+ فیلم- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

درگیری پلیس لبنان با تظاهرکنندگان خشمگین/ تصرف برخی وزارتخانه ها به دست معترضانهزاران تن از مردم لبنان عصر امروز در اعتراض به اوضاع معیشتی و انفجار اخیر بیروت، به خیابان های پایتخت آمدند، برخی از تظاهرکنندگان خشمگین با پلیس درگیر شدند و تعدادی هم وارد ساختمان بعضی از وزارتخانه ها شده اند. نخست وزیر لبنان گفته است تنها تا دوماه دیگر در قدرت خواهد ماند.

معترضان علیه حزب الله و دولت لبنان به خیابان‌ها آمدند؛ نخست وزیر وعده انتخابات زودهنگام داد🔺معترضان علیه حزب_الله و دولت لبنان به خیابان‌ها آمدند؛ نخست وزیر وعده انتخابات زودهنگام داد ⚡️اعتراضات گسترده‌ای در لبنان پس از انفجار_بیروت برپا شد و پلیس ضد شورش لبنان و معترضان به نظام سیاسی این کشور روز شنبه ۱۸ مرداد در بیروت با هم درگیر شدند.

پرزیدنت ترامپ می‌گوید در صورت انتخاب مجدد، «خیلی سریع» با ایران معامله می‌کند🔺پرزیدنت ترامپ می‌گوید در صورت انتخاب مجدد، «خیلی سریع» با ایران معامله می‌کند ⚡️رئیس جمهوری آمریکا گفت: «ایران خیلی دوست دارد ببیند من رئیس جمهوری نمی‌شوم. من یک بیانیه می‌دهم: اگر و وقتی برنده شویم، ما خیلی سریع با ایران معامله خواهیم کرد.»

ترامپ: پیروز انتخابات شوم، به سرعت با کره‌شمالی توافق می‌کنمترامپ: پیروز انتخابات شوم، به سرعت با ایران و کره‌شمالی توافق می‌کنم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به خبرنگاران گفت: اگر ما پیروز انتخابات شویم، به سرعت با ایران توافق خواهیم کرد و همچنین خیلی زود توافق‌هایی با کره‌شمالی خواهیم داشت.

ترامپ: اگر در انتخابات برنده شوم خیلی سریع با ایران به توافق می‌رسیمدونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، گفت در صورتی که درانتخابات آبان ماه امسال پیروز شود، ایالات متحده و ایران «به سرعت» به توافق خواهند رسید.

در صورت پیروزی در انتخابات، خیلی زود با ایران به توافق می‌رسمرئیس‌جمهوری آمریکا گفت که در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو، خیلی سریع با ایران به توافق خواهد رسید.