درگیری میان شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران و طرفداران صدر

04/08/1398 10:41 ق.ظ

شبه‌نظامیان «عصائب اهل‌الحق» مورد حمایت ایران و «سرایا السلام» وابسته به مقتدی الصدر در استان ذی قار عراق با هم درگیر شدند. - خبرگزاری آناتولی

شبه‌نظامیان «عصائب اهل‌الحق» مورد حمایت ایران و «سرایا السلام» وابسته به مقتدی الصدر در استان ذی قار عراق با هم درگیر شدند. - خبرگزاری آناتولی بنابه اعلام منابع محلی عراق، شبه‌نظامیان «عصائب اهل‌الحق» مورد حمایت ایران به سوی معترضان در استان ذی‌قار در جنوب این کشور تیراندازی کرده اند.

شبه‌نظامیان «سرایا السلام» وابسته به مقتدی الصدر، رهبر جریان الصدر عراق نیز برای حمایت از معترضان با آن گروه وارد درگیری شده اند.

بر اساس این گزارش، در این درگیری از سلاح های سنگین استفاده شده است. معترضان طی روزهای گذشته در استان ذی‌قار که بیشتر جمعیت آن شیعه هستند، ساختمان حزب الله عراق و برخی احزاب شیعه را به آتش کشیده اند. شمار کشته شدگان در تظاهرات ضددولتی در مناطق مختلف عراق که روز گذشته از سر گرفته شد، به 31 نفر رسیده است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

ویدئو؛ عوامل حزب‌الله لبنان در بین معترضان به هواداری از خمینی و خامنه‌ای شعار دادندطرفداران حزب الله لبنان، شامگاه پنج‌شنبه با حضور در تجمع معترضان در مرکز بیروت، شعارهایی در حمایت از كشوران عرب بايد به كمك لبنان روند چطور است كه قاسم سليماني به لبنان ميرود اما ژنرالي از عربستان انجا نمي رود بايد جمهوري اسلامي را دور ريخت بايد از لبنان انها را بيرون كرد

توزیع غذا میان پناهجویان ساکن اردوگاهی در مالت متوقف شده است | DW | 24.10.2019پس از درگیری‌ میان پناهجویان ساکن در اردوگاهی در مالت و پلیس انتظامی آنجا، دیگر وعده‌ غذایی روزانه در میان پناهجویان توزیع نمی‌شود و آنها باید با پول ناچیزی که روزانه دریافت می‌کنند خود مواد غذایی مورد نیازشان را بخرند.

دیدار وزرای خارجه ترکیه و ایران در باکومولود چاووش اوغلو و محمد جواد ظریف وزرای امور خارجه ترکیه و ایران در باکو پایتخت آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی مولود چاووش_اوغلو و محمد جواد_ظریف وزرای امور خارجه ترکیه و ایران در باکو پایتخت آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کردند.

وزیر دفاع پیشین آمریکا: داعش بازمی‌گردد، این بار باید تنها بجنگیم«ما اهرم اصلی قدرت خود در سوریه را داوطلبانه به ترکیه، روسیه و رژیم سوریه و همچنین به ایران واگذار کرده‌ایم.» چرا تنها؟! پا به پای داعشی‌ها و شانه به شانه‌ی اردوغان، با کردها بجنگید.

روسیه خواهان از سرگیری فوری مذاکرات میان آمریکا و طالبان شدروسیه از آمریکا خواسته تا مذاکرات با گروه طالبان را از سر بگیرد. وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرده که ایگور مارگولف، معاون وزیر خارجه این کشور این موضوع را در نشست چهارجانبه نمایندگان روسیه، آمریکا، چین و پاکستان در مسکو ابراز کرده است. 😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳 چقدر راحت پوتین داره ترامپ رو بازی میده تو هرجای دنیا براش یه دستورالعمل تعیین میکنه. عربستان و امریکا,درمسیله ی شمال سوریه,ازطریق روسیه,ایران راکنارگذاشتند.ازطریق روسیه و کنارگذاشتن ایران می خواهند بقیه ی مسایل خاورمیانه راهم حل کنند من جمله افغانستان

با وجود زد و خورد با حزب‌الله، تظاهرات در لبنان ادامه داردعلیرغم درگیری‌های به وجود آمده میان عوامل حزب‌الله لبنان و مردم معترض در این کشور، شامگاه جمعه 25 دورغ بزرگ....... حمایت حزب الله از ملت و دولت لبنان است

شبه‌نظامیان «عصائب اهل‌الحق» مورد حمایت ایران و «سرایا السلام» وابسته به مقتدی الصدر در استان ذی قار عراق با هم درگیر شدند.بغداد/خبرگزاری آناتولی

بنابه اعلام منابع محلی عراق، شبه‌نظامیان «عصائب اهل‌الحق» مورد حمایت ایران به سوی معترضان در استان ذی‌قار در جنوب این کشور تیراندازی کرده اند. شبه‌نظامیان «سرایا السلام» وابسته به مقتدی الصدر، رهبر جریان الصدر عراق نیز برای حمایت از معترضان با آن گروه وارد درگیری شده اند.

بر اساس این گزارش، در این درگیری از سلاح های سنگین استفاده شده است.

معترضان طی روزهای گذشته در استان ذی‌قار که بیشتر جمعیت آن شیعه هستند، ساختمان حزب الله عراق و برخی احزاب شیعه را به آتش کشیده اند.

شمار کشته شدگان در تظاهرات ضددولتی در مناطق مختلف عراق که روز گذشته از سر گرفته شد، به 31 نفر رسیده است.

گفتنی است مردم عراق از یکم اکتبر جاری تاکنون در اعتراض به فساد، بی‌کاری و کمبود خدمات عمومی در بغداد و مناطق جنوبی این کشور تظاهرات ضددولتی برپا می‌کنند. این تظاهرات‌ها پس از یک هفته وقفه به مناسبت اربعین، روز پنجشنبه گذشته از سر گرفته شد. نیروهای امنیتی عراق نیز در برخورد با این معترضان هر از گاهی از گلوله‌های جنگی و گاز اشک‌آور استفاده می‌کنند.