هنگ‌کنگ, اعتراضات, پلیس, تظاهرات, تظاهرکنندگان, چین, دانشجویان, دانشگاه, درگیری, گاز اشک, هنگ کنگ

هنگ‌کنگ, اعتراضات

درگیری معترضان پلیس در دانشگاه‌های هنگ‌کنگ

درگیری معترضان پلیس در دانشگاه‌های #هنگ‌کنگ

12/11/2019 05:12:00 ب.ظ

درگیری معترضان پلیس در دانشگاه ‌های هنگ‌کنگ

گروهی از تظاهرکنندگان هنگ‌کنگ ی که با حضور هزاران نفر برگزار می‌شود، در دانشگاه ‌های این منطقه با نیروهای پلیس درگیر شدند. - خبرگزاری آناتولی

12.11.2019آنکارا/خبرگزاری آناتولیتظاهرات هزاران نفر از مردم هنگ‌کنگ در اعتراض به لایحه استرداد مجرمین به سرزمین اصلی چین امروز نیز در مناطق مختلف این منطقه ادامه یافت.به گزارش روزنامه «ساوت‌چاینا مورنینگ‌پست هنگ‌کنگ»، معترضان بار دیگر در پردیس‌های دانشگاه مختلف با پلیس ضد شورش درگیر شدند.

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند

این تظاهرات اعتراضی موجب انسداد برخی جاده‌ها و لغو سفرهای مترو در هنگ کنگ شده است.دانشجویان معترض در درگیری با نیروهای پلیس در پردیس‌ دانشگاه چینی یک خودرو سواری را آتش زدند.آنها در دانشگاه سیتی نیز پلیس درگیر شدند. استفاده پلیس هنگ‌کنگ از گاز اشک آور موجب درگیری با برخی از تظاهرکنندگان شده است.

هزاران نفر از مردم هنگ‌کنگ علیه لایحه استرداد مجرمان به چین، در خیابان های وای ییپ و لای ییپ راهپیمایی کردند.آنان با سردادن شعارهای،"برای آزادی جنگ" و"شانه به شانه برای هنگ کنگ" اعتراض خود به لایحه مذکور را نشان دادند.اعتراضات گسترده به لایحه استرداد مظنونان به چین با حضور جمع زیادی از مردم در هنگ‌کنگ هفته ها ادامه داشت. headtopics.com

مردم هنگ‌کنگ باز چندین ماه پیش تاکنون در اعتراض به لایحه استرداد مجرمین به سرزمین اصلی چین به خیابان‌ها می‌آیند.طبق لایحه استرداد، مظنونان برای محاکمه باید به چین فرستاده ‌شوند، اما این احتمال وجود دارد که پکن با این لایحه مخالفان سیاسی خود را هدف قرار دهد.

بازگشت حاکمیت هنگ‌کنگ از بریتانیا به حاکمیت جمهوری خلق چین در سال 1997 در چارچوب طرح موسوم به «فرمول دو نظام سیاسی« صورت گرفت. ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

با توزیع بیانیه‌ای در مجلس، روحانی به 'تقابل با رهبری' متهم شد | DW | 11.11.2019بیانیه بی نام و نشان علیه حسن روحانی که پخش آن در صحن مجلس ایران با اعتراض برخی نمایندگان مواجه شده بود، متعلق به مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس است. روحانی در این بیانیه به 'تقابل با رهبری' متهم شده است. اشتباه نکنیم تنها وتنها ترین شخص وفاه داربه رهبر همین روحانی فریدون است میگید نه به گذشته وپیشینه تاریخی ایشون نگاهی بیاندازید وآینده هم این را ثابت خواهد نمود امام برابر خدا و يا برابر نبي نيست. جنگ‌های زرگری عوامل استبداد شیاطین برای فریب دوباره مردم . شیاطین حیله جدیدی باید پیدا کنند.

شلیک پلیس هنگ‌کنگ به یک نفر در جریان اعتراضاتیک مامور پلیس در هنگ‌کنگ در جریان اعتراضات خشونت‌بار روز دوشنبه این منطقه، به یک نفر شلیک کرده است. مسئولان بیمارستان به بی‌بی‌سی گفته‌اند که فرد زخمی همچنان در اتاق عمل است و در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برد. تصاویر این حادثه به صورت زنده از فیس‌بوک پخش می‌شد و نشان می‌دهد یک مامور پلیس اسلحه‌اش را پیش از درگیر شدن با یک مرد معترض بیرون می‌کشد.

سه پلیس و یک دادستان بر اثر انفجار در خوست افغانستان کشته شدندسه مامور پلیس و یک دادستان در پی وقوع انفجار در ولایت خوست افغانستان کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

وقوع انفجار در تل ابیض سوریه با ۸ کشتهوزارت دفاع ترکیه از کشته شدن ۸ غیر نظامی در پی انفجار یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری‌شده در یکی از روستاهای تل ابیض سوریه خبر داد.

قوه قضاییه نباید کوچک‌ترین آلودگی داشته باشد/ ما در برخورد با قُضات متخلف خط قرمزی نداریمدادستان کل کشور گفت: پرچمدار مبارزه با فساد، مقام معظم رهبری هستند. مبارزه با قاچاق و ارز به قوه خاصی مربوط نیست و همه دستگاه‌ها باید به میدان بیایند و به‌طور جدی مبارزه کنند ولی این عزم را در همه جا نمی‌بینیم.

یک کشمیری در درگیری‌ با نیروهای امنیتی هند کشته شددر پی درگیری میان نیروهای امنیتی هند و مبارزان کشمیری در منطقه جامو و کشمیر یک نفر کشته شده است. - خبرگزاری آناتولی