درگیری معترضان پلیس در دانشگاه‌های هنگ‌کنگ

12/11/2019 05:12:00 ب.ظ

درگیری معترضان پلیس در دانشگاه‌های #هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ, اعتراضات

درگیری معترضان پلیس در دانشگاه ‌های هنگ‌کنگ

گروهی از تظاهرکنندگان هنگ‌کنگ ی که با حضور هزاران نفر برگزار می‌شود، در دانشگاه ‌های این منطقه با نیروهای پلیس درگیر شدند. - خبرگزاری آناتولی

12.11.2019آنکارا/خبرگزاری آناتولیتظاهرات هزاران نفر از مردم هنگ‌کنگ در اعتراض به لایحه استرداد مجرمین به سرزمین اصلی چین امروز نیز در مناطق مختلف این منطقه ادامه یافت.به گزارش روزنامه «ساوت‌چاینا مورنینگ‌پست هنگ‌کنگ»، معترضان بار دیگر در پردیس‌های دانشگاه مختلف با پلیس ضد شورش درگیر شدند.

این تظاهرات اعتراضی موجب انسداد برخی جاده‌ها و لغو سفرهای مترو در هنگ کنگ شده است.دانشجویان معترض در درگیری با نیروهای پلیس در پردیس‌ دانشگاه چینی یک خودرو سواری را آتش زدند.آنها در دانشگاه سیتی نیز پلیس درگیر شدند. استفاده پلیس هنگ‌کنگ از گاز اشک آور موجب درگیری با برخی از تظاهرکنندگان شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

با توزیع بیانیه‌ای در مجلس، روحانی به 'تقابل با رهبری' متهم شد | DW | 11.11.2019بیانیه بی نام و نشان علیه حسن روحانی که پخش آن در صحن مجلس ایران با اعتراض برخی نمایندگان مواجه شده بود، متعلق به مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس است. روحانی در این بیانیه به 'تقابل با رهبری' متهم شده است. اشتباه نکنیم تنها وتنها ترین شخص وفاه داربه رهبر همین روحانی فریدون است میگید نه به گذشته وپیشینه تاریخی ایشون نگاهی بیاندازید وآینده هم این را ثابت خواهد نمود امام برابر خدا و يا برابر نبي نيست. جنگ‌های زرگری عوامل استبداد شیاطین برای فریب دوباره مردم . شیاطین حیله جدیدی باید پیدا کنند.

شلیک پلیس هنگ‌کنگ به یک نفر در جریان اعتراضاتیک مامور پلیس در هنگ‌کنگ در جریان اعتراضات خشونت‌بار روز دوشنبه این منطقه، به یک نفر شلیک کرده است. مسئولان بیمارستان به بی‌بی‌سی گفته‌اند که فرد زخمی همچنان در اتاق عمل است و در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برد. تصاویر این حادثه به صورت زنده از فیس‌بوک پخش می‌شد و نشان می‌دهد یک مامور پلیس اسلحه‌اش را پیش از درگیر شدن با یک مرد معترض بیرون می‌کشد.

سه پلیس و یک دادستان بر اثر انفجار در خوست افغانستان کشته شدندسه مامور پلیس و یک دادستان در پی وقوع انفجار در ولایت خوست افغانستان کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

وقوع انفجار در تل ابیض سوریه با ۸ کشتهوزارت دفاع ترکیه از کشته شدن ۸ غیر نظامی در پی انفجار یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری‌شده در یکی از روستاهای تل ابیض سوریه خبر داد.

قوه قضاییه نباید کوچک‌ترین آلودگی داشته باشد/ ما در برخورد با قُضات متخلف خط قرمزی نداریمدادستان کل کشور گفت: پرچمدار مبارزه با فساد، مقام معظم رهبری هستند. مبارزه با قاچاق و ارز به قوه خاصی مربوط نیست و همه دستگاه‌ها باید به میدان بیایند و به‌طور جدی مبارزه کنند ولی این عزم را در همه جا نمی‌بینیم.

یک کشمیری در درگیری‌ با نیروهای امنیتی هند کشته شددر پی درگیری میان نیروهای امنیتی هند و مبارزان کشمیری در منطقه جامو و کشمیر یک نفر کشته شده است. - خبرگزاری آناتولی

گروهی از تظاهرکنندگان هنگ‌کنگی که با حضور هزاران نفر برگزار می‌شود، در دانشگاه‌های این منطقه با نیروهای پلیس درگیر شدند.ایران با توزیع بیانیه‌ای در مجلس، روحانی به"تقابل با رهبری" متهم شد بیانیه بی نام و نشان علیه حسن روحانی که پخش آن در صحن مجلس ایران با اعتراض برخی نمایندگان مواجه شده بود، متعلق به مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس است.دولت هنگ‌کنگ خواسته معترضان در مورد لایحه استرداد مظنونان را پذیرفت چه اتفاقی موقع شلیک افتاد؟ این تیراندازی زمانی اتفاق افتاد که تظاهرات کنندگان سعی داشتند تا یکی از خیابان‌ها در شمال شرقی هنگ‌کنگ را مسدود کنند.سه مامور پلیس و یک دادستان در پی وقوع انفجار در ولایت خوست افغانستان کشته شدند.

12.11. یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که بیانیه توزیع‌شده در صحن علنی مجلس علیه حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، متعلق به مجتبی ذوالنوری، نماینده قم بوده است.2019 آنکارا/خبرگزاری آناتولی تظاهرات هزاران نفر از مردم هنگ‌کنگ در اعتراض به لایحه استرداد مجرمین به سرزمین اصلی چین امروز نیز در مناطق مختلف این منطقه ادامه یافت. حق نشر عکس Image caption معترضان تلاش داشتند که خیابانی را مسدود کنند که با ماموران پلیس درگیر شدند مسئولان بیمارستان به بی‌بی‌سی گفته‌اند که فرد زخمی همچنان در اتاق عمل است و در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برد. به گزارش روزنامه «ساوت‌چاینا مورنینگ‌پست هنگ‌کنگ»، معترضان بار دیگر در پردیس‌های دانشگاه مختلف با پلیس ضد شورش درگیر شدند. در این بیانیه که توزیع بدون نام و نشان آن با اعتراض برخی از نمایندگان مواجه شده، سخنان روز گذشته حسن روحانی در یزد"در تقابل با رهبری" و"موهن و تفرقه‌انگیز" عنوان شده است. این تظاهرات اعتراضی موجب انسداد برخی جاده‌ها و لغو سفرهای مترو در هنگ کنگ شده است. گفتنی است٬ خوست از جمله ولایات ناامن افغانستان به شمار می‌رود که طالبان در آن حضور و فعالیت گسترده دارند.

دانشجویان معترض در درگیری با نیروهای پلیس در پردیس‌ دانشگاه چینی یک خودرو سواری را آتش زدند.» به گزارش ایسنا، یوسف‌نژاد تاکید کرد: «صدور مجوز توزیع بیانیه‌ها و نامه‌ها در صحن علنی مجلس از سوی هیات رئیسه به معنی تایید آنها نیست. با این حال پلیس گزارش‌ها مبنی بر اینکه در روز دوشنبه به مامورانش اجازه داده تا"بی‌پروا از اسلحه خود استفاده کنند" را"دروغ بسیار بزرگ و مخرب" خوانده است. آنها در دانشگاه سیتی نیز پلیس درگیر شدند. استفاده پلیس هنگ‌کنگ از گاز اشک آور موجب درگیری با برخی از تظاهرکنندگان شده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید این نماینده اصلاح‌طلب در پیامی توییتری نوشته بود: «توزیع بیانیه بی‌هویت علیه رئیس جمهور در صحن مجلس اعتراض شدید نمایندگان در تخلف از مصوبه هیات رئیسه مجلس (مشخص بودن تهیه‌کننده هر بیانیه) را در پی داشت. هزاران نفر از مردم هنگ‌کنگ علیه لایحه استرداد مجرمان به چین، در خیابان های وای ییپ و لای ییپ راهپیمایی کردند. دومین مرتبه نیز در چهارم اکتبر یک نوجوان از ناحیه پا هدف گلوله پلیس قرار گرفت. آنان با سردادن شعارهای،"برای آزادی جنگ" و"شانه به شانه برای هنگ کنگ" اعتراض خود به لایحه مذکور را نشان دادند.» "تقابل صریح و توهین‌آمیز" روحانی با رهبر در بیانیه مزبور بخشی از سخنان روز گذشته حسن روحانی در یزد   در کنار بخشی از سخنان علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در مردادماه سال ۱۳۹۷ قرار داده شده و سخنان رئیس جمهوری ایران"موهن و تفرقه‌انگیز" خوانده شده است.

اعتراضات گسترده به لایحه استرداد مظنونان به چین با حضور جمع زیادی از مردم در هنگ‌کنگ هفته ها ادامه داشت. مردم هنگ‌کنگ باز چندین ماه پیش تاکنون در اعتراض به لایحه استرداد مجرمین به سرزمین اصلی چین به خیابان‌ها می‌آیند. در جریان سخنرانی روز گذشته رئیس جمهوری ایران در یزد عده‌ای از حاضران شعارهایی را علیه او و دولت‌اش مطرح کردند و برخی نیز دست‌نوشته‌هایی را به همراه داشتند. در زمان وقوع این حادثه، ده‌ها پلیس ضد شورش در حال نزدیک شدن به این محل بودند و با شلیک گاز اشک‌آور به داخل پارکینگ و مناطق اطراف در صدد متفرق کردن معترضان بودند. طبق لایحه استرداد، مظنونان برای محاکمه باید به چین فرستاده ‌شوند، اما این احتمال وجود دارد که پکن با این لایحه مخالفان سیاسی خود را هدف قرار دهد. بازگشت حاکمیت هنگ‌کنگ از بریتانیا به حاکمیت جمهوری خلق چین در سال 1997 در چارچوب طرح موسوم به «فرمول دو نظام سیاسی« صورت گرفت. روحانی در واکنش به عده‌ای که شعارهایشان برای لحظاتی باعث توقف سخنرانی او شده بود، از جمله گفت: «صدای شما مردم صدای این چند نفر جوان نیست. براساس آن، «منطقه ویژه اداری هنگ‌کنگ» از آزادی‌های سیاسی و استقلال قضایی خاصی برخوردار است که ساکنان سرزمین اصلی چین از آنها محروم هستند. اعتراضات در هنگ‌کنگ ابتدا در ماه ژوئن سال جاری و در مخالفت با لایحه استرداد مجرمان به چین آغاز شد.

.» رئیس جمهوری ایران همچنین شعارهای اعتراضی علیه دولت را خواست آمریکا عنوان کرد که به گفته او از"حنجره عده‌ای معدود" بلند می‌شود.