هنگ‌کنگ, جمهوری, چین, منطقه خودمختار هنگ کنگ, هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین

هنگ‌کنگ, جمهوری

درگیری در هنگ‌کنگ در سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین

درگیری در #هنگ‌کنگ در سالگرد تاسیس #جمهوری خلق #چین

01/10/2019 12:58:00 ب.ظ

درگیری در هنگ‌کنگ در سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین

دو گروه از موافقان و مخالفان دولت پکن در مراسم سالگرد تشکیل جمهوری خلق چین با یکدیگر درگیر شدند. - خبرگزاری آناتولی

01.10.2019هنگ کنگ/ خبرگزاری آناتولیدو گروه از مردم منطقه خودمختار هنگ کنگ در مراسمی که به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین برگزار شده بود، با یکدیگر درگیر شدند.به گزارش رسانه‌های محلی، درگیری میان طرفداران دولت چین و مخالفان در حین برگزاری راهپیمایی بزرگداشت تاسیس جمهوری خلق چین در اول اکتبر 1949 رخ داد.

ورزشکار کره‌ای از اینکه فروغی را «تروریست» نامید عذرخواهی کرد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد

پلیس نیز برای متفرق کردن طرفها از گاز اشک آور استفاده و دو تن از تظاهرات کنندگان طرفدار پکن را بازداشت کرد.در این میان شمار زیادی از مخالفان هنگ کنگی دولت چین که در تظاهرات اعتراضی شرکت کرده بودند، خواهان اعلام روز اول اکتبر به عنوان"روز عزا" شدند.

نیروهای امنیتی هنگ کنگ امسال به دلیل تداوم تظاهرات ضد چینی در این منطقه، مراسم سالانه آتش بازی را لغو و ایستگاههای متروی شهری را نیز تعطیل کرده‌اند.گفتنی است ازچند ماه پیش تاکنون معترضان به لایحه استرداد مجرمین به چین به خیابان‌ها می‌آیند. این احتمال وجود داشت که با لایحه مذکور، چین مخالفان سیاسی خود را هدف قرار دهد. headtopics.com

با تداوم اعتراضات کری لام، مدیر اجرایی هنگ کنگ اعلام کرد که لایحه استرداد دیگر مُرده و روز چهارم سپتامبر نیز از لغو این لایحه خبر داد. اما اعتراضات مخالفان این لایحه کماکان ادامه دارد.معترضان علاوه بر لغو این لایحه خواهان تشکیل کمیسیونی مستقل برای تحقیقات درباره استفاده پلیس از خشونت علیه معترضان، عفو معترضین بازداشت شده و آغاز مجدد اصلاحات سیاسی هستند.

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

قدرت نمایی چین در مراسم رژه نظامی به مناسب هفتادمین سالگرد حکومت کمونیستیشی جین پینگ در مراسم روز سه شنبه وعده داد که پیشرفت «صلح آمیز» کشورش همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

ماجرای عکس سلفی رئیس جمهوری ۳۸ ساله السالوادور موقع سخنرانی در سازمان ملل چه بود🔺ماجرای عکس سلفی رئیس جمهوری ۳۸ ساله السالوادور موقع سخنرانی در سازمان ملل چه بود ⚡️نجیب ابوکیله، رئیس جمهوری السالوادور، سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را با گرفتن یک عکس سلفی با گوشی موبایل خود آغاز کرد.

عبدالله و غنی مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شدنددو نامزد مطرح انتخابات ریاست‌ جمهوری افغانستان، عبدالله عبدالله و محمد اشرف غنی، مدعی پیروزی در انتخابات شدند. دوباره همون داستان کسل کننده سابق حالا این بار اشرف غنی بشه ریس اجرایی.

جان باختن 113 تن در اثر سرازیر شدن سیلاب‌ها در هندمنابع خبری هند تایید کردند که تعداد قربانیان سیل در این کشور طی چهار روز اخیر پس از باران‌های شدید

19 تن در یک آتش‌سوزی در چین جان باختندآتش‌سوزی بزرگی عصر یکشنبه 29 سپتامبر در یک کارخانه‌ در استان «ژیانگ» در شرق چین رخ داد که موجب جان

آتش‌سوزی و درگیری در اردوگاه موریا در جزیره لسبوس یونان | DW | 29.09.2019در اردوگاه موریا در جزیره لسبوس یونان به دنبال وقوع آتش‌سوزی، میان پلیس و پناهجویان درگیری شد. نماینده سازمان ملل در امور پناهجویان در یونان گفته است که در این درگیری یک کودک و یک زن جان خود را از دست داده‌اند.