درگیری نیروهای طالبان با مرزبانان تاجیکستان

25/02/1401 10:50 ب.ظ

درگیری نیروهای طالبان با مرزبانان تاجکستان العربيه_فارسى

منابع مردمی در ولایت (استان) کندز در شمال شرق افغانستان از وقوع درگیری میان نیروهای طالبان با مرزبانان تاجیکستان در این ولایت خبر داده‌اند.روزنامه «اطلاعات روزنامه «اطلاعات روز»، یک‌شنبه 25 ثور (اردیبهشت) به نقل از منابع خود گزارش داد، نیروهای طالبان در نزدیکی بندر شیرخان در ولسوالی امام صاحب ولایت کندز با مرزبانان تاجیکستان درگیر شده‌ و این درگیری 4 ساعت ادامه داشته است.

منابع محلی به این روزنامه گفته‌اند، درگیری میان دو طرف در پی تنش لفظی به وقوع پیوسته است و نخست نیروهای طالبان اقدام به شلیک کرده‌اند.

مسئولان محلی طالبان در کندز تا کنون این موضوع را تایید نکرده و دولت تاجیکستان هم در این مورد ابراز نظر نکرده است. پیش از این خبرگزاری «ریا نوویستی»، شنبه 17 ثور به نقل از مقامات امنیتی تاجیکستان نوشت، 7 موشک دست‌ساز نوع BM-1 از ولسوالی (شهرستان) خواجه‌غار ولایت (استان) تخار به نقاط مرزی تاجکستان شلیک شده اما خساراتی در پی نداشته است.

منابع طالبان به این رسانه گفته‌ بودند، حملات موشکی از شمال کشور کار گروه «داعش» بوده است. سایت انترنتی «اعماق» مربوط به داعش، با نشر یک ویدیو مدعی شد، از ولایت تخار خاک تاجیکستان را هدف حملات نظامی قرار داده است. headtopics.com

پس از آن رسانه‌های تاجیکستان از گفت‌وگوی تلفنی امام‌علی رحمان رئیس‌جمهوری این کشور با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در مورد نگرانی‌ها از تحولات در افغانستان خبر دادند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

کشته شدن دو فرمانده و 19 سرباز طالبان طی درگیری با «جبهه مقاومت ملی» افغانستان«جبهه مقاومت ملی افغانستان» از کشته‌شدن 19 نظامی طالبان به‌شمول دو فرمانده این گروه، طی 24 ساعت گذشته در ولایت‌های پنجشیر و پروان در شمال کابل خبر داد.علی

کشته شدن دو فرمانده و 19 سرباز طالبان طی درگیری با «جبهه مقاومت ملی» افغانستان«جبهه مقاومت ملی افغانستان» از کشته‌شدن 19 نظامی طالبان به‌شمول دو فرمانده این گروه، طی 24 ساعت گذشته در ولایت‌های پنجشیر و پروان در شمال کابل خبر داد.علی

مصر: 4 فرد مسلح در صحرای سینا کشته شدندارتش مصر اعلام کرد 4 فرد مسلح در درگیری با نیروهای این کشور در استان سینای شمالی کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

سرلشکر باقری به جمهوری تاجیکستان سفر می‌کندسرلشکر باقری به جمهوری تاجیکستان سفر می‌کند رییس ستاد کل نیروهای مسلح در رأس هیئت بلندپایه نظامی و به دعوت رسمی وزیر دفاع جمهوری تاجیکستان فردا عازم این کشور خواهد شد پوتین از ترس آمریکا بقیه رو تهدید میکنه عضو ناتو نشن سیدعلی از ترس آمریکا التماس بقیه میکنه نذارن آمریکا پایگاه بزنه کمونیسم و کمونیسم‌شیعی از حسادت آمریکا خفه میشن، از ترسش خودشونو خیس میکنن نلرزین بابا، بایدن از خودتونه: رفیق آیت‌الله بایدن🤣🤣🤣🤣🤣🤣

امنیت مردم خط قرمز قوه قضاییه، نیروهای انتظامی و امنیتی استدادستان کل کشور: *امنیت مردم خط قرمز قوه قضاییه، نیروهای انتظامی و امنیتی است *قوه قضاییه وظیفه و تکلیف دارد تا با مرتکبان جرایم خشن در جامعه، قاطعانه برخورد کند این ماله منه. واسش تیر مخصوص آماده کردم. گفته باشم کسی حق نداره بهش دست بزنه. خودت و ننه‌ت رو آماده کن گوساله اگر بانی این جرائم خشن نیروهای انتظامی و امنیتی باشند چی؟؟چه کسی مسئول است؟ ملت حقش را چگونه باید مطالبه کند؟؟

مقامات اوکراینی: روسیه در حمله به کارخانه آزوفستال از «بمب‌های فسفری» استفاده می‌کندهمزمان با ادامه عملیات نظامی روسیه در خاک اوکراین، مشاور شهردار ماریوپول در اظهاراتی اعلام کرد، نیروهای روسیه در حمله خود به سربازان اوکراینی در کارخانه

آخرین به روزرسانی:Shareمنابع مردمی در ولایت (استان) کندز در شمال شرق افغانستان از وقوع درگیری میان نیروهای طالبان با مرزبانان تاجیکستان در این ولایت خبر داده‌اند.

روزنامه «اطلاعات روز»، یک‌شنبه 25 ثور (اردیبهشت) به نقل از منابع خود گزارش داد، نیروهای طالبان در نزدیکی بندر شیرخان در ولسوالی امام صاحب ولایت کندز با مرزبانان تاجیکستان درگیر شده‌ و این درگیری 4 ساعت ادامه داشته است.منابع محلی به این روزنامه گفته‌اند، درگیری میان دو طرف در پی تنش لفظی به وقوع پیوسته است و نخست نیروهای طالبان اقدام به شلیک کرده‌اند.

مسئولان محلی طالبان در کندز تا کنون این موضوع را تایید نکرده و دولت تاجیکستان هم در این مورد ابراز نظر نکرده است.

پیش از این خبرگزاری «ریا نوویستی»، شنبه 17 ثور به نقل از مقامات امنیتی تاجیکستان نوشت، 7 موشک دست‌ساز نوع BM-1 از ولسوالی (شهرستان) خواجه‌غار ولایت (استان) تخار به نقاط مرزی تاجکستان شلیک شده اما خساراتی در پی نداشته است.

منابع طالبان به این رسانه گفته‌ بودند، حملات موشکی از شمال کشور کار گروه «داعش» بوده است.

سایت انترنتی «اعماق» مربوط به داعش، با نشر یک ویدیو مدعی شد، از ولایت تخار خاک تاجیکستان را هدف حملات نظامی قرار داده است.

پس از آن رسانه‌های تاجیکستان از گفت‌وگوی تلفنی امام‌علی رحمان رئیس‌جمهوری این کشور با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در مورد نگرانی‌ها از تحولات در افغانستان خبر دادند.

خبرگزاری دولتی تاجیکستان «خاور»، جمعه 23 ثور، گزارش داد که رحمان با همتای روس خود در مورد تحولات نگران‌کننده اوضاع در افغانستان و وضعیت مرز تاجیکستان و افغانستان گفت‌وگو کرده‌ است.

پس از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، تنش‌های مرزی این کشور با همسایگان افزایش یافته است.

پیش از این نیروهای طالبان چندین بار با مرزبان ایرانی نیز درگیر شدند.

مولوی همایون همت، معاون کمیساری طالبان در مرز اسلام‌ قلعه، بعد از ظهر شنبه 23 آوریل (3 ثور) گفت، نیروهای طالبان یک خودرو (موتر) نظامی سربازان ایرانی که وارد خاک افغانستان شده بود را توقیف کرده است.

منابع محلی در مرز اسلام قلعه گفتند، تنش‌ میان دو طرف زمانی بالا گرفت که نیروهای طالبان قصد داشتند یک جاده را در نقطه‌ مرزی در خاک افغانستان آسفالت کنند اما سربازان ایرانی مانع این کار شدند.

مقامات ایرانی این درگیری‌ها را عدم آشنایی مرزبانان طالبان با نقاط مرزی عنوان کردند.