درگیری نیروهای اسرائیلی و نمازگزاران فلسطینی‌ در مسجد الاقصی ده‌ها مجروح بر جای گذاشت

15/02/1401 01:56 ب.ظ

درگیری نیروهای اسرائیلی و نمازگزاران فلسطینی‌ در مسجد الاقصی ده‌ها مجروح بر جای گذاشت العربيه_فارسى

گفته شده است، درگیری زمانی آغاز شد که ده‌ها شهرک‌نشین یهودی از طریق دروازه «المغاربه» با حمایت پلیس اسرائیل به داخل مسجد الاقصی هجوم بردند.خبرگزاری فلسطین گزارش داد که پس از این رویدادها «جنبش فتح برای آزادی فلسطین»، طی بیانیه‌آی برای مقابله با آنچه «تهاجم برنامه‌ریزی شده شهرک نشینان یهود» به مسجد الاقصی توصیف کرد، فراخوان عمومی اعلام کرد.

خبرگزاری فلسطین گزارش داد که پس از این رویدادها «جنبش فتح برای آزادی فلسطین»، طی بیانیه‌آی برای مقابله با آنچه «تهاجم برنامه‌ریزی شده شهرک نشینان یهود» به مسجد الاقصی توصیف کرد، فراخوان عمومی اعلام کرد.

وزارت خارجه فلسطین، نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل را مسئول مستقیم افزایش سطح تنش‌ها در مسجد الاقصی دانست و در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، «تصمیم دولت اسرائیل اعلان جنگ دینی بوده و به شعله‌ور شدن این جنگ در کل منطقه خواهد انجامید.»

از سوی دیگر افیر جندلمن، سخنگوی نخست وزیر اسرائیل، نمازگزاران را متهم کرد که برای رویارویی با نیروهای امنیتی اسرائیل آماده می‌شوند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، جندلمن در توئیتی به زبان عربی نوشت: «اراذل و اوباش فلسطینی دیوارها را شکستند و از قبل مقادیر زیادی سنگ را در داخل نمازخانه مسجد الاقصی با خود برده و آماده برای درگیری با پلیس شده‎اند که اینگونه رفتار به منزله هتک حرمت مسجد الاقصی است. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

گرد و خاک در خوزستان: ۸۲۱ نفر در بیمارستان، ۱۸ شهر در وضعیت خطرناکمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مراجعه ۸۲۱ بیمار دارای علائم تنفسی به مراکز درمانی خوزستان در پی وقوع گرد و غبار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. اخبار_ایران

جنجال حق سقط جنین در آمریکا؛ تظاهرات در نیویورک همزمان با ممنوعیت فوری در اکلاهماتنها یک روز پس از افشای پیش‌نویس رای دیوان عالی ایالات متحده آمریکا مبنی بر ابطال حمایت قانون اساسی از حق سقط جنین، فرماندار اکلاهما با امضای قانونی، پایان دادن خودخواسته به بارداری پس از هفته ششم را ممنوع اعلام کرد. مخالفان این تصمیم در نیویورک تظاهرات کردند. گزارش اینترنشنال خانمی ۹ ماهه حامله بود همونطور که دست به شکمش میکشید میگفت من همین الان هم حق این رو باید داشته باشم اگر بخوام بتونم بچه رو سقط کنم!!تا یه سنی از جنین قابل درکه ولی واقعا طرفداران سقط میفهمن چی میگن؟لابد بچه بدنیا هم اومد میگن چون ما باید بزرگ کنیم حق داریم بکشیم تولیدکننده انواع ظروف یکبار مصرف در تهران و اطراف ارسال به تمام نقاط ایران تلفن : 02165735112 | 02165735113 تولیدکننده_ظروف_یکبارمصرف ظروف_یکبارمصرف

روسیه: به نیروهای اوکراینی که آتش‌بس را در آزوفستال نقض کردند، حمله کردیموزارت دفاع روسیه از حمله به نیروهای اوکراینی ناقض آتش‌بس تخلیه کارخانه متالورژی آزوفستال در ماریوپل خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

میرشاد ماجدی؛ پرتاب قندان و درگیری کلامی در جلسه هیات رییسه«ایران‌وایر» مطلع شده در یکی از آخرین جلسات هیات رییسه فدراسیون_فوتبال، «میرشاد ماجدی» با «احمدرضا براتی» درگیری کلامی پیدا کرده و قندان را به طرف او پرتاب کرده است. درباره میرشاد_ماجدی چه می‌دانیم؟ اطلاع_رسانی younesipour younesipour پرتاب قندون کپی رایت داره ها...

تفکیک جنسیتی در مجموعه ورزشی تفریحی در مشهدبه دستور دادستانی و اداره اماکن مشهد، در همه اماکن ورزشی و تفریحی وابسته به مجموعه کوه‌سر مشهد از جمله سالن تنیس و بولینگ، تفکیک جنسیتی اعمال شده است. دادستانی مشهد اماکن ورزشی رو با کلوب همجنسگرایان اشتباه گرفته.

نماینده آمریکا در سازمان ملل: ممکن است در مورد برجام به توافق نرسیمنماینده دائم آمریکا در سازمان ملل در یک نشست مطبوعاتی گفت که در زمینه احیای برجام «هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن هست و هنوز توافقی نداریم و این امکان هست که به توافق هم نرسیم». ان‌شاالله که به توافق نمیرسید دموکراتهای کثیف

گفته شده است، درگیری زمانی آغاز شد که ده‌ها شهرک‌نشین یهودی از طریق دروازه «المغاربه» با حمایت پلیس اسرائیل به داخل مسجد الاقصی هجوم بردند.

خبرگزاری فلسطین گزارش داد که پس از این رویدادها «جنبش فتح برای آزادی فلسطین»، طی بیانیه‌آی برای مقابله با آنچه «تهاجم برنامه‌ریزی شده شهرک نشینان یهود» به مسجد الاقصی توصیف کرد، فراخوان عمومی اعلام کرد.

وزارت خارجه فلسطین، نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل را مسئول مستقیم افزایش سطح تنش‌ها در مسجد الاقصی دانست و در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، «تصمیم دولت اسرائیل اعلان جنگ دینی بوده و به شعله‌ور شدن این جنگ در کل منطقه خواهد انجامید.»

از سوی دیگر افیر جندلمن، سخنگوی نخست وزیر اسرائیل، نمازگزاران را متهم کرد که برای رویارویی با نیروهای امنیتی اسرائیل آماده می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جندلمن در توئیتی به زبان عربی نوشت: «اراذل و اوباش فلسطینی دیوارها را شکستند و از قبل مقادیر زیادی سنگ را در داخل نمازخانه مسجد الاقصی با خود برده و آماده برای درگیری با پلیس شده‎اند که اینگونه رفتار به منزله هتک حرمت مسجد الاقصی است.

گفتنی است که جمعه گذشته درگیری‌های خشونت‌آمیزی میان فلسطینی‌ها و نیروهای امنیتی اسرائیل در صحن مسجد الاقصی رخ داد که منجر به کشته‌شدن 42 نفر شد. نیروهای اسرائیلی اما پس از این درگیری از میادین مسجد عقب نشینی کرده و همه درهای آن را باز کردند.

هفته‌های گذشته مسجد الاقصی و مناطق اطراف آن چندین بار شاهد درگیری میان پلیس اسرائیل و فلسطینیان بوده است.