درگیری مرزی میان نیروهای افغان و نظامیان پاکستانی یک کشته و ۵ زخمی برجا گذاشت - BBC News فارسی

14/06/1399 09:48 ق.ظ

درگیری مرزی میان نیروهای افغان و نظامیان پاکستانی یک کشته و ۵ زخمی برجا گذاشت

مقام‌های دولتی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان می‌گویند که در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی افغان با نظامیان پاکستانی در ولسوالی مهمند دره در امتداد خط مرزی دیورند، یک نظامی کشته و پنج نفر دیگر از جمله سه غیر نظامی زخمی شده‌اند. مقام‌های پاکستانی تاکنون در مورد این رویداد اظهار نظری نکرده اند. ۲ ساعت پیش MOD توضیح تصویر، حدود دو هفته قبل به دنبال تنش‌های مرزی با پاکستان، ارتش افغانستان در امتداد خط فرضی دیورند، چند مانور نظامی انجام داد مقام‌های دولتی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان می‌گوید که در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی افغان با...

۲ ساعت پیش MOD توضیح تصویر، حدود دو هفته قبل به دنبال تنش‌های مرزی با پاکستان، ارتش افغانستان در امتداد خط فرضی دیورند، چند مانور نظامی انجام داد مقام‌های دولتی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان می‌گوید که در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی افغان با نظامیان پاکستانی در ولسوالی مهمند دره در امتداد خط مرزی دیورند، یک نظامی کشته و پنج نفر دیگر از جمله سه غیر نظامی زخمی شده‌اند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار امروز (جمعه ۱۴ سنبله/شهریور) به بی‌بی‌سی گفت درگیری پس از آن آغاز شده که نظامیان پاکستانی قصد ایجاد تاسیسات در خط مرزی دیورند را داشتند که با مخالفت نیروهای امنیتی افغان رو به رو شدند.

به گفته آقای خوگیانی این درگیری پس از حدود دو ساعت، حوالی هشت شب گذشته به پایان رسید. سخنگوی والی ننگرهار می‌گوید در حال حاضر اوضاع در این منطقه تحت کنترول قرار دارد. مقام‌های پاکستانی تاکنون در مورد این رویداد اظهار نظری نکرده اند. headtopics.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

تکذیب فوت یکی از نیروهای شهرداری در درگیری روستای ابوالفضل اهوازتکذیب فوت یکی از نیروهای شهرداری در درگیری روستای ابوالفضل اهواز معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به تصاویر منتشرشده از فوت یکی از نیروهای اجراییات که در درگیری اخیر در روستای ابوالفضل اهواز حضور داشته است، گفت: این موضوع کذب محض است.

کرونا در خوزستان در شرایط هشدار بالاسرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه وضعیت خوزستان در هشدار بالا است، گفت: مردم نباید خودشان را درگیر رنگ‌بندی شهرها کنند؛ اعلام این رنگ‌بندی موجب اطمینان کاذب می‌شود زیرا زمانی که اعلام می‌شود، وضعیت سفید است مردم کمتر نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند.

۱۲۵ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/۳۶۹۳ تن در وضعیت شدید بیماریشناسایی ۱۸۵۸ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۱۸۵۸ نفر *تعداد فوت‌‌شدگان جدید: ۱۲۵ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۳۷۸۷۵۲ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۲۶۸۰۱ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۱۷۹۷ نفر

دانش‌آموزان در مناطقی که امکان حضور فراهم است از روز شنبه در محل تحصیل حاضر شوندتهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش اولویت را آموزش حضوری اعلام کرد و گفت: در هر مکانی که جمعیت کلاس به تشخیص مدیر مدرسه و براساس دستورالعمل ابلاغ شده با رعایت فاصله اجتماعی امکان حضور دانش‌آموزان فراهم باشد، همه آنها باید از روز شنبه در محل تحصیلی خود حاضر شوند.

کرونا در ایران؛ روند ابتلا در قم صعودی و نگران‌کننده است

تمدید دورکاری ادارات استان تهران در هفته آینده/تعطیلی بوفه مدارس در سال تحصیلی جدیدجدیدترین اخبار دانشگاهی،علمی،فن آوری،ورزشی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی ایران و سایر مناطق جهان را در خبرگزاری ایسنا بخوانید | isna.ir, isna.news, isnanews.com, isnanews.ir, isnanews, isna.org.ir, isna news agency