درگیری و تیراندازی در دومین شب حمله نیروهای حزب الله و جنبش امل به معترضان در لبنان

05/09/1398 06:44 ق.ظ

♦️ درگیری و تیراندازی در دومین شب حمله نیروهای حزب_الله و جنبش امل به معترضان در لبنان

درگیری ها بین طرفداران سعد حریری نخست وزیر لبنان و نیروهای حزب الله و امل، دو گروه شیعه مسلح، به تیراندازی کشیده شد. به گزارش خبرگزاری رویترز، این درگیریها که در واپسین ساعات دوشنبه شب ۴ آذر در دومی آمار کشته‌‌های اعتراضات مردمی ایران باز هم افزایش یافت: عفو بین الملل مرگ ۱۴۳ نفر را تایید کردسازمان عفو بین الملل اعلام کرد که بر اساس اطلاعاتی که از داخل ایران به دست آورده، تعداد کشته های اعتراضات اخیر ایران به ۱۴۳ نفر رسیده است.

این سازمان مدافع حقوق بشر روز دوشنبه ۴ آذر در گزارشی ضمن بیان این مطلب اعلام کرد که این معترضان بر اثر خشونت نیروهای امنیتی ایران در اعتراضاتی که از ۲۴ آبان آغاز شد، جان باخته اند. عفو بین الملل در گزارش خود تاکید کرده است که بر اساس اطلاعات معتبر به دست آمده از داخل ایران مشخص شده است که تقریبا تمام این افراد با شلیک سلاح گرم کشته شده‌اند. در این بین یک نفر بر اثر ضرب و جرح و یک نفر با شلیک گاز اشک آور کشته شده است.

این سازمان مدافع حقوق بشر معتقد است که تعداد کشته ها بسیار بیشتر از این تعداد است و به تحقیقات خود در این باره ادامه می دهد. عفو بین الملل در روزهای گذشته در پیامی در توئیتر خود اعلام کرده بود که گزارش های معتبر نشان می‌دهد نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی دست کم ۱۱۵ نفر از معترضان را کشته‌اند. headtopics.com

رها بحرینی، پژوهشگر بخش ایران در سازمان «عفو بین‌الملل»، در گفتگو با صدای آمریکا آمار کشته های اعلام شده توسط این سازمان را تایید کرده بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

بغداد و ناصریه در خون و درگیری در کربلامنابع خبری عراق بامداد یکشنبه 24 نوامبر 2019 از آغاز درگیری‌های شبانه در بغداد، کربلا و ناصریه خبر

جام جهانی کشتی فرنگی در تهران به دلیل ناآرامی‌های ایران به تعویق افتادمسابقات جام جهانی کشتی فرنگی طبق برنامه اولیه قرار بود روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شود.

قطر و کویت به ائتلاف دریایی به رهبری آمریکا در منطقه می‌پیوندند | DW | 25.11.2019به گفته رئیس ستاد ائتلاف دریایی به رهبری آمریکا در تنگه هرمز قطر و کویت قصد دارند به این ائتلاف بپیوندند. از آنها انتظار می‌رود پرسنل و قایق‌های گشت در اختیار این ائتلاف بگذارند. زمان پیوستن این دو کشور هنوز روشن نیست.

ایران در مراسم اهدای جوایز سینمایی آسیاپاسفیک مشهور به «اسکار آسیایی» حضور کم‌رنگی داشت🔺ایران در مراسم اهدای جوایز سینمایی آسیاپاسفیک مشهور به «اسکار آسیایی» حضور کم‌رنگی داشت ⚡️سیزدهمین دوره مراسم اهدای جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک با ناکامی ایران همراه بود و تنها فیلم «رونا مادر عظیم» موفق به دریافت جایزه تنوع فرهنگی یونسکو شد.

۶۰ هزار نفر در کشور مبتلا به ایدز هستندتهران- ایرنا- رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ هزار نفر مبتلای زنده به ایدز در کشور داریم، تأکید کرد: از این تعداد ۲۱ هزار و ۶۰۰ نفر شناسایی و ثبت شده‌اند.

هاشمی: دولت حتی یک اتوبوس هم در این 6 سال به شهرداری نداده استمحسن هاشمی: *دولت حتی یک اتوبوس هم در این ۶ سال به شهرداری نداده *در تهران به طور متوسط روزانه شاهد خرابی ۳۰۰ دستگاه اتوبوس هستیم که این اتفاق به علت فرسودگی و عدم جایگزینی رخ می‌دهد خوب بیشعور ی کاری کنید ایران خورو وسایپا بجای این وزخرفا اتوبوس تولید کنند بابات هر چی بهت داد خوردی تو مغزت نرفته عه پس این همه دستاورد روحانی چی بوده ؟ مثلا شیخ بنفش با حمایت مرحوم مغروق اومد بالاها در عوض پول اتوبوس را خرج موشک و بمب میکنید ! نه ؟! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون

آذر ۰۴, ۱۳۹۸

آمار کشته‌‌های اعتراضات مردمی ایران باز هم افزایش یافت: عفو بین الملل مرگ ۱۴۳ نفر را تایید کردسازمان عفو بین الملل اعلام کرد که بر اساس اطلاعاتی که از داخل ایران به دست آورده، تعداد کشته های اعتراضات اخیر ایران به ۱۴۳ نفر رسیده است.

این سازمان مدافع حقوق بشر روز دوشنبه ۴ آذر در گزارشی ضمن بیان این مطلب اعلام کرد که این معترضان بر اثر خشونت نیروهای امنیتی ایران در اعتراضاتی که از ۲۴ آبان آغاز شد، جان باخته اند.

عفو بین الملل در گزارش خود تاکید کرده است که بر اساس اطلاعات معتبر به دست آمده از داخل ایران مشخص شده است که تقریبا تمام این افراد با شلیک سلاح گرم کشته شده‌اند. در این بین یک نفر بر اثر ضرب و جرح و یک نفر با شلیک گاز اشک آور کشته شده است.

این سازمان مدافع حقوق بشر معتقد است که تعداد کشته ها بسیار بیشتر از این تعداد است و به تحقیقات خود در این باره ادامه می دهد.

عفو بین الملل در روزهای گذشته در پیامی در توئیتر خود اعلام کرده بود که گزارش های معتبر نشان می‌دهد نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی دست کم ۱۱۵ نفر از معترضان را کشته‌اند.

رها بحرینی، پژوهشگر بخش ایران در سازمان «عفو بین‌الملل»، در گفتگو با صدای آمریکا آمار کشته های اعلام شده توسط این سازمان را تایید کرده بود.

سازمان عفو بین الملل، این آمار را بر اساس گزارش‌های شاهدان عینی،‌ ویدئو های منتشر شده، و فعالان حقوق بشر در خارج از ایران به دست آورده است.

خانم بحرینی همچنین گفته بود: عفو بین الملل از سازمان ملل و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو این نهادها درخواست کرده که فورا و با جدیت به این تحولات عمیقا نگران کننده واکش نشان بدهند و از مقامات بخواهند به این سرکوب خونین پایان بدهند و به حق ایرانیان برای ابراز بیان عقایدشان و آزادی گردهمایی مسالمت آمیز، احترام بگذارند.

برخورد نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با معترضان به گرانی بنزین و انتشار اخبار کشته و زخمی شدن تعدادی از معترضان، واکنش مقام های ایالات متحده را بر انگیخت.

برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا، نیز به صدای آمریکا گفت: «ما گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن ده‌ها تن از ایرانیان بیگناه توسط رژیم را مشاهده کرده‌ایم… رهبر [خامنه‌ای] از سپاه پاسداران برای کشتن ایرانیان بیگناه استفاده می‌کند.»

در همین حال فیلم‌های ارسالی به صدای آمریکا از تیراندازی مستقیم ماموران در ایران به مردم خبر می داد.، ماموران از بالای ساختمان بسیج در کرج، با گلوله جنگی به سوی مردم شلیک می‌کنند:ویدئوی روز شنبه

از شیراز ماموران حین فرار به سمت معترضان تیراندازی می‌کنند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده هفته گذشته در کنفرانس خبری در واکنش به سرکوب معترضان در ایران گفت آمریکا از گزارش‌های دریافتی درباره کشته شدن چندین نفر به شدت نگران است و «جهان نظاره‌گر رفتار رژیم ایران است.»

وی افزود که ایالات متحده اعتراضات جاری در ایران را به دقت زیر نظر دارد؛ آمریکا هرگونه اقدامات خشونت‌بار رژیم ایران علیه مردم این کشور را به شدت محکوم می‌کند و از گزارش‌های دریافتی مبنی بر کشته شدن چندین نفر به شدت نگران است.

وزیر خارجه آمریکا افزود که جمهوری اسلامی باید از به کارگیری خشونت علیه مردم خود دست بردارد و فورا حق همه ایرانی‌ها برای دسترسی آزادانه به اینترنت را فراهم کند.

از سوی دیگر سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل نسبت به استفاده از مهمات جنگی ماموران علیه معترضان در ایران به شدت ابراز نگرانی کرده است. روپرت کلویل، سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل،

با ابراز نگرانی شدید از استفاده نیروهای امنیتی در ایران از مهمات جنگی علیه تظاهرکنندگان گفت که براساس گزارش‌ها تعداد کشته‌ها در این اعتراضات ده‌ها نفر بوده و این میزان تلفات «بسیار جدی» است.