درگیری رهبران اتحادیه اروپا با نخست‌وزیر مجارستان بر سر حقوق دگرباشان جنسی

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

درگیری رهبران اتحادیه اروپا با نخست‌وزیر مجارستان بر سر حقوق دگرباشان جنسی جزئیات بیشتر🔽

رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در تازه‌ترین اجلاس خود ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان، را به خاطر قوانین جدید تصویب‌شده در این کشور در محدودسازی دگرباشان جنسی مورد حملات لفظی قرار دادند.

دولت راستگرای مجارستان استدلال می‌کند که هدف از این قانون تولید محتوای مناسب برای کودکان است، با این حال این اقدام به دلیل «تداوم کلیشه‌های آسیب‌رسان» به شدت توسط کارشناسان حقوق بشر و جامعه مدنی اروپا محکوم شده است. وی گفت: «شما باید بدانید که ما بسیاری از جوانانی را داریم که خودکشی می‌کنند به این دلیل که نمی‌توانند با خودشان کنار بیایند و در سطح کشوری سرزنش می‌شوند به این خاطر که به آن‌ها به عنوان فردی «طبیعی» نگاه نمی‌شود. همجنسگرا بودن یک انتخاب نیست، اما عدم رواداری یک انتخاب است و من در برابر کسانی که رواداری به خرج نمی‌دهند رواداری نخواهم کرد.»

مارک روته، نخست‌وزیر هلند، پیشنهاد کرد که اگر مجارستان نمی‌خواهد ارزش‌های اروپایی را رعایت کند ماده ۵۰ برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا فعال شود همچنانکه برای بریتانیا برای برکسیت فعال شد.با این حال اورزولا فن‌در‌لاین، رئیس کمیسیون اروپا، با بیان اینکه هنوز دلایل خوب و مستحکمی برای ماندن مجارستان ۱۰ میلیون نفری در اتحادیه اروپا وجود دارد گفت: «ما روز گذشته روشن کردیم که قانون جدید مجارستان مغایر ارزش‌های ماست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رهبران اروپا پیشنهاد فرانسه و آلمان برای دیدار با پوتین را نپذیرفتنددر طرح مرکل و ماکرون تأکید بر این است که اتحادیه اروپا باید در برخورد با مسکو ثابت قدم و متحد باشد، اما باید تلاش کند با کرملین در مورد موضوعات مورد علاقه دو جانبه مانند تغییرات آب و هوایی، بهداشت، توافق هسته‌ای با ایران و درگیری‌ها در سوریه و لیبی وارد گفتگو شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نشست رهبران اروپایی؛ پیشنهاد ارتباط مستقیم با پوتین با استقبال مسکو مواجه شدصدراعظم آلمان در آستانه نشست دو روزه رهبران اروپایی گفت که اتحادیه اروپا باید سازو کاری برای پاسخ مشترک به تحرکات روسیه ایجاد کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نخست‌وزیر هلند: مجارستان با قانون ضد دگرباشان جنسی دیگر جایی در اتحادیه اروپا نداردسخنان روز پنجشنبه مارک روته، نخست‌وزیر هلند در حالی بیان شد که ساز و کاری برای اخراج یکی از اعضای اتحادیه اروپا پیش‌بینی نشده است. درود بر مجارستان .. به فال نیک بگیر و از این اتحادیه جدا شو و خودت رو نجات بده .. بعدها خواهی فهمید که چه کار درستی کردی .. Yeah, they should team up with china and russia
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نخست وزیر هلند: مجارستان به حقوق دگرباشان جنسی احترام بگذارد یا اتحادیه اروپا را ترک کندنخست وزیر هلند: مجارستان به حقوق دگرباشان جنسی احترام بگذارد یا اتحادیه اروپا را ترک کند در روزهای اخیر تصویب قانون جدیدی در مجارستان که انتشار مطالب مرتبط با درباره دگرباشان جنسی را ممنوع می‌کند، با انتقادات زیادی مواجه شده است. باورش سخته که در دنیایی ودر زمانی زندگی میکنیم که یه عده نگرانن مبادا به یک مشت موجود کثیف وهرزه که فقط باید از بالای کوه پرتشون کرد پایین‌‌ توهین بشه!!!!!! دگر باش همون اوبنه ایه دیگه؟یعنی همون کونی
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

قوانین ضد دگرباشی جنسیِ دولت مجارستان؛ ۱۶ رهبر اتحادیه اروپا واکنش مشترک نشان دادندشانزده تن از رهبران اروپایی در آستانه نشست بروکسل، نامه‌ای مشترک خطاب به روسای نهادهای اروپایی منتشر کردند. در این نامه رهبران می خواهند تا نسبت به تامین حقوق همه شهروندان اروپایی از جمله دگرباشان جنسی در سراسر اروپا التزام و پایبندی وجود داشته باشد. خاک تو سرشون که بدیهی ترین انحراف بشر رو یا نمیفهمن یا عمدا پافشاری میکنن... قضیه اتحادیه اروپا شده یک اصل در روانشناسی.وقتی یک نرمال بیوفته بین صد تا آبنرمال،اون نرماله که آبنرمال فرض میشه.اروپایی ها اینقدر از بیماری های مختلف روحی و روانی رنج میبرن که دیگه سلامت روانی براشون غیر قابل تحمل شده.گذشت دورانی که عده ای بیمار روانی برای یک دنیا تصمیم میگرفتن ایران و‌ کل دنیا با مجارستان هست نه با شما ابنه های لواطی
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نشست رهبران اروپایی؛ پیشنهاد ارتباط مستقیم با پوتین با استقبال مسکو مواجه شدصدراعظم آلمان در آستانه نشست دو روزه رهبران اروپایی گفت که اتحادیه اروپا باید سازو کاری برای پاسخ مشترک به تحرکات روسیه ایجاد کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »