درگیری‌ها در ولایت قندهار در جنوب افغانستان «۲۲ هزار خانواده» را آواره کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به گفته معاون والی قندهار درگیری‌ها بین نیروهای دولتی و گروه طالبان در حومه‌های غربی، جنوبی و شمالی شهر قندهار ادامه دارد.

دوست محمد نایاب، رئیس امور مهاجرین ولایت قندهار در جنوب افغانستان می گوید درگیری های اخیر در این ولایت ۲۲ هزار خانواده را مجبور به ترک محل سکونت خود کرده است.

به گفته نماینده محلی وزارت امور مهاجرین و عودت دهندگان افغانستان این خانواده ها از مناطق «بی ثبات» در غرب، جنوب و شمال قندهار به سمت مناطق «امن تر» در مرکز این شهر منتقل شده اند. دوست محمد نایاب افزود که چهار اردوگاه در شهر قندهار برای اسکان این خانواده ها درنظر گرفته شده است. خانواده ها در افغانستان به طور میانگین هفت نفره هستند. به این ترتیب ۲۲ هزار خانواده آواره به معنای جا به جایی حدود ۱۵۰ هزار نفر است.این در حالی است که به گفته معاون والی قندهار درگیری ها بین نیروهای دولتی و گروه طالبان در حومه های غربی، جنوبی و شمالی شهر قندهار ادامه دارد. وی افزود که مقامات ولایت قندهار در حال سازماندهی مجدد کلیه نیروهای امنیتی این ولایت برای مقابله با طالبان هستند.

قندهار که دومین شهر پرجمعیت افغانستان محسوب می شود در دوران حکومت طالبان یکی از پایگاه های اصلی این گروه بود. جنگجویان طالبان از دو ماه پیش همزمان با آغاز روند خروج نظامیان خارجی از افغانستان عملیات تهاجمی علیه نیروهای دولتی را آغاز کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض‌ها در ایران؛ تظاهرات در آذربایجان شرقی و کردستان در همبستگی با خوزستانتصاویری که از اعتراض‌ها در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی منتشر شده است نیز شرکت کنندگان را در حال سر دادن شعارهای اعتراض‌آمیز نشان می‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مقرارت منع رفت و آمد شبانه در ۳۱ ولایت افغانستان به اجرا درآمدمعاون سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان هدف از این تصمیم را ممانعت از نفوذ طالبان به شهرها و مکان‌های امن در ولایات کشور عنوان کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعلام منع تردد شبانه در 31 ولایت افغانستانوزارت کشور افغانستان اعلام کرد که برای جلوگیری از نفوذ شبه نظامیان طالبان و فعالیت شبانه آن‌ها در 31 ولایت ممنوعیت تردد شبانه اعمال شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شناسایی ماهانه ۴۰۰ صرافی غیرمجاز در فضای مجازی/ تمرکز صراف‌نماها در استان‌های مرزیرئیس کانون صرافان با بیان اینکه از سال ۹۰ تا ۹۹ قریب به ۳۴۰۰ صرافی متخلف و غیرمجاز شناسایی شده است، گفت: عمده این متخلفان ارزی در استان‌های مرزی مشغول به معاملات غیرمجاز و کلاهبرداری بوده‌اند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کاهش ۵۴ درصدی بارندگی در کشور / در مناطق پربرف هم برفی وجود نداردکاهش ۵۴ درصدی بارندگی در کشور رئیس سازمان مدیریت بحران: *بارندگی در سطح کشور امسال ۵۴ درصد کاهش پیدا کرده است *حتی برخی از استان‌ها با کاهش بیش از ۹۰ درصدی بارش مواجه بودند *اکنون در مناطق بسیار پربرف کشور، برفی وجود ندارد عجیبه که در کشوری با تمدن چند هزار ساله زندگی می‌کنیم و نیاکان ما با همین شرایط اقلیمی کشاورزی و دامداری فرهنگ و هنر و… را یکجا داشتند و سرآمد دنیای آن روزها بودند! جناب ریئس سازمان مدیریت بحران، مشکل جغرافیای ایران نیست. مشکل امثال شمایید. خخخ یعنی مردم دلیل بی بارش کم است، یکی نیست بگه فقط دزدی اختلاس و سرکوب بلدید، مردم از شما نخواستند که بارندگی ایجاد کنید،درست توقع مدیریت از شما آنهم در حوزه آب زیاده ولی خوبم دم توقع مدریت دارند 'Спартак' проиграл в первом матче под руководством Витории в РПЛ
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نتایج ورزشکاران ایران در روز نخست المپیک/ از تاریخ‌سازی در تیراندازی تا پیروزی بزرگ والیبالکاروان ورزشی ایران در نخستین روز رسمی بازی‌های المپیک توکیو در رشته‌ها مختلف نماینده داشت که در تیراندازی صاحب مدال طلا شد و والیبال ایران به یک پیروزی بزرگ مقابل لهستان دست یافت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »