درگیری شدید هزاران معترض هنگ‌کنگی و نیروهای امنیتی بر سر لایحه استرداد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هزاران هنگ‌کنگی معترض کمتر از ۲۴ ساعت پس از آن که تجمع صلح‌آمیز روز شنبه آنها با مداخله پلیس به خشونت گرائید، بار دیگر به خیابان‌ها آمدند.

تظاهرکنندگان هنگ کنگی روز یکشنبه به قصد راهپیمایی دوباره در «باغ چاتر» که در نزدیکی مقر اصلی دولت قرار دارد، تجمع کردند ولی پلیس با درخواست آنها برای حضور اعتراضی در خیابان‌ها مخالفت کرد.

سران معترضان هنگ‌کنگی تصمیم پلیس را غیرمنطقی و تهدیدی برای آزاد بیان اعلام کردند، اقدامی که جرقه اولیه حضور خیابانی مردم را با وجود افزایش خطر وقوع خشونت بیشتر میان معترضان و پلیس، زد. بدین ترتیب از بعد از ظهر یکشنبه برخورد پلیس با معترضان با پرتاب گاز اشک‌آور آغاز شد که در جریان آن بیش از ۲۰ نفر مجروح شدند.

نیروهای ضد شورش پلیس روز شنبه نیز از گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی علیه تظاهرکنندگان استفاده کردند که با پرتاب سنگ و بطری توسط برخی معترضان مواجه شد.لایحه استرداد متهمان به چین از روز نهم ژوئن آتش اعتراض‌ها را در هنگ کنگ شعله‌ور کرد به‌طوری که در تاریخ ۱۵ ژوئن دولت ناچار به عقب‌نشینی شد اما معترضان یک گام به پیش نهاده‌اند و خواستار استعفای رئیس دولت، انجام اصلاحات، کاهش سلطه چین و توقف خشونت‌های پلیس هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دستگیری صدها معترض در آستانه انتخابات روسیهدر یکی از گسترده‌ترین سرکوب‌ها در سالیان گذشته در مسکو، پلیس بیش از هزار معترض به پروسه انتخابات را دستگیر کرده است. سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو تظاهرات معترضان را تهدیدی امنیتی خوانده و وعده داده نظم عمومی را برقرار می‌کند. 'داوطلبانه از نیروهای امنیتی درخواست بازداشت شدن کردند' استاد و معلم جمهوري اسلامي چرا از سرکوب مردم در تاجیکستان اخباری منتشر نمی کنید؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

برگزاری مسابقات ورزشی برای احیای فوکوشیما، هشت سال پس از فاجعه اتمیکمتر از یک سال به المپیک توکیو مانده؛ جشنواره ای که هزاران ورزشکار و علاقمند ورزش را از سراسر جهان به ژاپن می آورد.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

درگیری شدید مسلحانه در جنوب پایتخت لیبیدرگیری های شدید میان نیروهای دولت وفاق ملی لیبی و نظامیان وابسته به ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر در جنوب طربلس ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان راه‌های ارتباطی ۴۰ روستا را قطع کرددر پی بارش باران شدید،‌ استانداری سیستان و بلوچستان از قطع ارتباط ۴۰ روستا در توابع شهرستان قصرقند خبر داده است. عبدالرحمن شهنوازی مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوجستان به ایرنا گفت که ار miketoloo1 Life is good and precious, take care of it. Let’s help to make peace ☮️ not war 🇺🇸
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

خطر فرونشست در جنوب غرب تهران و تاثیر آن بر المان‌های شهریخطر فرونشست در جنوب غرب تهران و تاثیر آن بر المان‌های شهری نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد راه‌ها، خطوط ریلی، خطوط مترو، فرودگاه، شریان‌های حیاتی و تاسیسات وابسته به آن در منطقه جنوب غرب تهران، بیانگر در معرض قرارگیری بالای المان‌های مهم در محدوده فرونشست است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خاتمی: شعار مرگ بر آمریکا یک شعار مقدس و بین‌المللی است باید در گینس ثبت شوداحمد خاتمی اما جمعه تهران شنبه شب 27 ژوئیه در یک گردهمایی گفت که ترامپ آرزوی حذف شعار «مرگ بر قیافه روببین این یکی خاتمی هم گوه خورد میشه اینقدر زر نزنی!! میشه اینقدر گوه نخوری!! میشه اینقدر ... نگی !!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »