درگذشت «بلبل هند»

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 17 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

لتا منگیشکر که سال ۱۹۲۹ متولد شد از سنین نوجوانی خوانندگی را آغاز کرد و در طول ۷۳ سال فعالیت هنری حدود ۱۵ هزار ترانه به ۳۶ زبان رایج در شبه‌قاره هند ضبط کرد.

او با صدای زلال و توانایی خیره‌کننده در بازخوانی نت‌های گوناگون، مردم هند را که عاشق موسیقی هستند مجذوب خود کرد. او هر نوع ترانه‌ای، از سرودهای ملی تا آوازهای عاشقانه را چه در فیلم‌های بالیوود و چه به صورت ضبط صفحه و نوار می‌خواند.لتا منگیشکر که آواز کلاسیک آموزش دیده بود صدا و نحوه خواندن خود را با فیلم‌های بالیوودی انطباق داد و حتی در ۶۰ سالگی به جای بازیگران بیست‌وچند ساله سينما می‌خواند.

لتا منگیشکر در یکی از مصاحبه‌های خود گفته بود: «صدای من هدیه خداست. من یاد گرفته‌ام که از طریق صدایم احساسات را بیان کنم. وقتی لالایی می‌خوانم یک مادرم و وقتی ترانه عاشقانه می‌خوانم معشوقه‌ام». مخالفان لتا منگیشکر او را متهم کرده‌اند که با استفاده از جایگاه ویژه خود در بالیوود، راه را بر خوانندگان جوان‌تر می‌بست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

محمد قاسم مسلم مبارك ، رأى النبي محمد صلى الله عليه وسلم في أحلامه أكثر من 300 مرة ، والكثيرون يعتقدون أن محمد قاسم هو الإمام المنتظر المهدي رغم أنه لا يدعي ذلك, تعرف على الحقيقه هنا.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یکی از معترضان آبان ۹۸ در کرمانشاه، در پی نابینا شدن و فقر مالی خودکشی کردیکی از معترضان آبان ۹۸ در کرمانشاه به دلیل مشکلات روحی ناشی از نابینا شدن در پی اصابت گلوله ساچمه‌ای در جریان اعتراضات و فقر مالی، اوایل امسال به زندگی خود پایان داده است. این یکی اسم نداره🤣😂🤣 به درک واصل شد به 🥚چپم 😂🍆
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

یارانه نقدی در سال آینده افزایش پیدا نمی‌کندسخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ با بیان اینکه یارانه نقدی در سال آینده تغییر نخواهد کرد گفت که طبق مصوبه این کمیسیون در سال آینده سرپرست خانوارهایی که یارانه آن ها قطع شده می توانند با مراجعه به سامانه الکترونیکی وزارت تعاون تقاضای خود را ثبت کنند تا در صورت بررسی مجدد به آنها یارانه پرداخت شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آرزوی الیزابت دوم در هفتادمین سال سلطنت: به کاملیا لقب «ملکه» داده شودملکه ۹۵ ساله بریتانیا در روز برگزاری جشن هفتاد سال زمامداری که «جشن پلاتینیوم» نام دارد، پیامی مهم را نیز منتشر کرد: اینکه کاملیا، همسر شاهزاده چارلز پس از رسیدن پسرش به مقام پادشاهی، لقب «ملکه» بگیرد. ملکه بریتانیا پیش از این هرگز درباره این موضوع صحبت نکرده بود. شنیدم جنتی خواستگارشه 😂
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سالیوان: روسیه طی روزهای آینده به اوکراین حمله خواهد کردجیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت، ایالات متحده پیش‌بینی می‌کند که روسیه طی روزهای آینده به اوکراین حمله خواهد کرد.به گزارش خبرگزاری «رویتر» سالیوان
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پوتین برای اردوغان آرزوی سلامت کردپوتین برای اردوغان آرزوی سلامت کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه طی پیامی، برای رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و همسرش امینه اردوغان که به سویه اومیکرون ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، آرزوی بهبودی کرد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیوان عالی عراق نامزدی هوشیار زیباری برای ریاست‌جمهوری را تعلیق کرد | DW | 06.02.2022دیوان عالی عراق هوشیار زیباری، نامزد حزب دموکرات اقلیم کردستان برای احراز مقام ریاست‌جمهوری را موقتا به تعلیق درآورد. او متهم به فساد مالی است. مقتدا صدر در توییتر گفت، 'ما داعیان اصلاحات هستیم نه داعیان قدرت و حکومت'.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »