درمان کودک سوری مبتلا به بیماری قلبی در ترکیه

04/05/2020 02:59:00 ب.ظ

کودک, سوری

درمان کودک سوری مبتلا به بیماری قلبی در ترکیه

04.05.2020حتای/ خبرگزاری آناتولییک پسر‌بچه 9 ساله سوری که به بیماری قلبی مبتلا بود، از سوی وزارت کشور ترکیه برای مداوا به استان حتای منتقل و روند درمانش آغاز شده است.وزارت کشور ترکیه با توجه به فراخوان‌ها در شبکه‌های اجتماعی برای درمان ربیع سلوم، پسربچه ‌9 ساله سوری که در اردوگاه آوارگان در حومه ادلب زندگی می‌کند، اقدام کرد.

این پسربچه با هماهنگی استانداری حتای به بیمارستان دولتی این استان منتقل و تحت درمان قرار گرفت.رادا اوزآلپ، متخصص بیماری‌های کودکان در گفتگو با خبرنگار «آناتولی» اظهار داشت که سلوم بیماری‌ مادرزادی قلب دارد.اوزآلپ با بیان اینکه مادر این کودک نیز دارای همین بیماری است، گفت: آزمایش‌ها درباره بیماری او صورت می‌گیرد. قلب او بزرگتر از حد نرمال به نظر می‌رسد. در سوریه تشخیص به نارسایی دریچه آئورت قلب او داده شده است. به احتمال زیاد مورد عمل جراحی تعویض دریچه قلب قرار گیرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

اخراج ۳۰ نفر از کادر درمان بیمارستانی در شیراز

شناسایی ۹۷۶ بیمار جدید کروناسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ۹۷۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شدند. دروغگو

نجفی: بین خودکشی و معرفی به آگاهی مردد بودم/با حدود ۱۰ میلیارد رضایت گرفتم/ دوست داشتم قصاص شوممتهم نجفی در دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در دور سوم گفت: بین دو تصمیم یعنی خودکشی و معرفی به آگاهی مردد بودم. همش تير هوايى بوده بعد گلوله ها از بالا كه بر ميگشتن پايين خوردن تو سر مقتول

کرونا در پرو؛ خروج شهروندان از خانه‌ها برای تامین مخارج زندگیتعداد زیاد مراجعه به بیمارستان‌ها در پرو باعث شده است که نظام درمانی این کشور قادر به کنترل وضعیت در مراکز درمانی نباشد.

700 مادر باردار به کرونا مبتلا شدند/ مشارکت 12 هزار ماما در غربالگری کرونا- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimمشاور وزیر بهداشت در امور مامایی گفت: حدود 500 مادر بستری کرونا و 200 مادر سرپایی مبتلا به کرونا داشتیم. 12 هزار مامای مراقب سلامت داریم که حدود 25 میلیون غربالگری‌‌های صورت گرفته را این افراد انجام دادند.

فروش ماسک، راز ۲۰۰ سرقت را برملا کردفروش ماسک، راز ۲۰۰ سرقت را برملا کرد ماموران پلیس با دستگیری فردی که در حال فروش ماسک در خیابان بود به باندی حرفه‌ای که از بیش از ۲۰۰ خودرو در پایتخت سرقت کرده بود، رسیدند.

دولت ترکیه پسر‌بچه 9 ساله سوری که به بیماری قلبی مبتلاست را برای درمان به استان حتای منتقل کرد.استان‌وایر- سایت «سلامت نیوز» خبر داده که ۳۰ نفر از پرسنل کادر درمان بیمارستان پیوند اعضای ابوعلی سینای شیراز اخراج شده‌اند.به گزارش خبرنگار ایلنا، «کیانوش جهانپور» رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا تا ظهر امروز گفت: از دیروز تا امروز ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۹۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۹۷۴۲۴ نفر رسید.به گزارش ایسنا،  دادگاه رسیدگی به پرونده نجفی به اتهام قتل میترا استاد در دور سوم امروز یکشنبه (۱۴ اردیبهشت) در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ برگزار شد.

04.05. «عدم پرداخت مطالبات سال‌های گذشته» و «عدم افزایش حقوق» از دیگر اعتراض‌های این افراد اعلام شده است.2020 حتای/ خبرگزاری آناتولی یک پسر‌بچه 9 ساله سوری که به بیماری قلبی مبتلا بود، از سوی وزارت کشور ترکیه برای مداوا به استان حتای منتقل و روند درمانش آغاز شده است. همچنین تاکنون ۸۰ درصد از مبتلایان به این بیماری در کشور، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. وزارت کشور ترکیه با توجه به فراخوان‌ها در شبکه‌های اجتماعی برای درمان ربیع سلوم، پسربچه ‌9 ساله سوری که در اردوگاه آوارگان در حومه ادلب زندگی می‌کند، اقدام کرد. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:. این پسربچه با هماهنگی استانداری حتای به بیمارستان دولتی این استان منتقل و تحت درمان قرار گرفت. همچنین اظهارات متهم و وکلای ایشان در خصوص مهدورالدم بودن و ساب النبی بودن مقتوله کذب است.

رادا اوزآلپ، متخصص بیماری‌های کودکان در گفتگو با خبرنگار «آناتولی» اظهار داشت که سلوم بیماری‌ مادرزادی قلب دارد. لینک کوتاه. اوزآلپ با بیان اینکه مادر این کودک نیز دارای همین بیماری است، گفت: آزمایش‌ها درباره بیماری او صورت می‌گیرد. قلب او بزرگتر از حد نرمال به نظر می‌رسد. در سوریه تشخیص به نارسایی دریچه آئورت قلب او داده شده است. به احتمال زیاد مورد عمل جراحی تعویض دریچه قلب قرار گیرد. ارتکاب قتل عمدی میترا استاد از نظر دادسرا محرز بوده و تقاضای اشد مجازات برای اتهام قتل عمد و تقاضای اشد مجازات برای ایراد صدمه بدنی و تقاضای اشد مجازات در اتهام حمل و نگهداری سلاح را تقاضا دارم.

عبدو صالح سلوم، پدر این پسر‌بچه که به همراه فرزندش به ترکیه آمده است نیز گفت قلب پسرش مادرزادی سوراخ داشته و با بزرگ شدن او بیماری‌اش شکل حادتری پیدا کرد. وی با بیان اینکه در روزهای اخیر بیماری پسرش شدت یافته است، افزود: به برخی از مراکز بهداشتی در ادلب رفتیم ولی بهبود نیافت. مطلع شدیم که امکان درمانش در ترکیه وجود دارد و خدا را شکر که الآن اینجا هستیم. وی ادامه داد: روند درمان پسرم آغاز شده است. روحیه او نیز بالاست. مرحومه خانواده ام را تهدید به اسید پاشی می کرد و به من می‌گفت که مطلقه است، اما متوجه شدم که با همسر سابقش زندگی می کند و می گفت که به خاطر پسرم جدا زندگی نمی کنم چرا که خودکشی می کند.

خداوند از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور و سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه که صدای ما را شنیدند راضی باشد. قدردان تلاش‌های همه هستیم. .