درمان کودک سوری مبتلا به بیماری قلبی در ترکیه

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

04.05.2020یک پسر‌بچه 9 ساله سوری که به بیماری قلبی مبتلا بود، از سوی وزارت کشور ترکیه برای مداوا به استان حتای منتقل و روند درمانش آغاز شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزارت کشور ترکیه با توجه به فراخوان‌ها در شبکه‌های اجتماعی برای درمان ربیع سلوم، پسربچه ‌9 ساله سوری که در اردوگاه آوارگان در حومه ادلب زندگی می‌کند، اقدام کرد.رادا اوزآلپ، متخصص بیماری‌های کودکان در گفتگو با خبرنگار «آناتولی» اظهار داشت که سلوم بیماری‌ مادرزادی قلب دارد.

اوزآلپ با بیان اینکه مادر این کودک نیز دارای همین بیماری است، گفت: آزمایش‌ها درباره بیماری او صورت می‌گیرد. قلب او بزرگتر از حد نرمال به نظر می‌رسد. در سوریه تشخیص به نارسایی دریچه آئورت قلب او داده شده است. به احتمال زیاد مورد عمل جراحی تعویض دریچه قلب قرار گیرد. عبدو صالح سلوم، پدر این پسر‌بچه که به همراه فرزندش به ترکیه آمده است نیز گفت قلب پسرش مادرزادی سوراخ داشته و با بزرگ شدن او بیماری‌اش شکل حادتری پیدا کرد.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر بیماری پسرش شدت یافته است، افزود: به برخی از مراکز بهداشتی در ادلب رفتیم ولی بهبود نیافت. مطلع شدیم که امکان درمانش در ترکیه وجود دارد و خدا را شکر که الآن اینجا هستیم. وی ادامه داد: روند درمان پسرم آغاز شده است. روحیه او نیز بالاست. خداوند از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور و سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه که صدای ما را شنیدند راضی باشد. قدردان تلاش‌های همه هستیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اخراج ۳۰ نفر از کادر درمان بیمارستانی در شیراز
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شناسایی ۹۷۶ بیمار جدید کروناسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ۹۷۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شدند. دروغگو
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نجفی: بین خودکشی و معرفی به آگاهی مردد بودم/با حدود ۱۰ میلیارد رضایت گرفتم/ دوست داشتم قصاص شوممتهم نجفی در دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در دور سوم گفت: بین دو تصمیم یعنی خودکشی و معرفی به آگاهی مردد بودم. همش تير هوايى بوده بعد گلوله ها از بالا كه بر ميگشتن پايين خوردن تو سر مقتول
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در پرو؛ خروج شهروندان از خانه‌ها برای تامین مخارج زندگیتعداد زیاد مراجعه به بیمارستان‌ها در پرو باعث شده است که نظام درمانی این کشور قادر به کنترل وضعیت در مراکز درمانی نباشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

700 مادر باردار به کرونا مبتلا شدند/ مشارکت 12 هزار ماما در غربالگری کرونا- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimمشاور وزیر بهداشت در امور مامایی گفت: حدود 500 مادر بستری کرونا و 200 مادر سرپایی مبتلا به کرونا داشتیم. 12 هزار مامای مراقب سلامت داریم که حدود 25 میلیون غربالگری‌‌های صورت گرفته را این افراد انجام دادند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

فروش ماسک، راز ۲۰۰ سرقت را برملا کردفروش ماسک، راز ۲۰۰ سرقت را برملا کرد ماموران پلیس با دستگیری فردی که در حال فروش ماسک در خیابان بود به باندی حرفه‌ای که از بیش از ۲۰۰ خودرو در پایتخت سرقت کرده بود، رسیدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »