درسگفتار اندیشه سیاسی غرب مدرن: از ماکیاولی تا هابرماس (جلسه اول)

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 16 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 59%

📺 رد_پا| درسگفتار اندیشه سیاسی غرب مدرن: از ماکیاوللی تا هابرماس (جلسه اول- بخش اول) 🔹مبانی و منازعات در سیاست مدرن مشاهده نسخه کامل ویدیو در سایت👇

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بسیاری از فیلسوفان سیاسی متأخر فلسفه سیاسی خود را بر اساس نوعی اخلاقیات بنا می‌کنند، اما دیگران ادعا می‌کنند سیاست ذاتاً غیراخلاقی یا فاقد وجه اخلاقی است؛ یعنی گاهی کار درست در سیاست به لحاظ اخلاقی اشتباه است. عده‌ای دیگر نسبت به وجود هرگونه سیاست یا اصل اخلاقی «درست» که عینی و جهان‌شمول باشد دچار تردید می‌شوند زیرا اعتبار آنها را نسبی و وابسته به جامعه و فرهنگ تلقی می‌کنند.

این حکم اخلاقی اصرار می‌کند که تساهل قاعده‌ای جهان‌شمول است، چه مردم به آن اعتقاد داشته باشند چه نداشته باشند؛ اما نسبی‌گرایان چنین ادعا می‌کنند: «درستی یا نادرستی تحمیل ارزش‌های جامعه شما به دیگران به ارزش‌های جامعه‌تان بستگی دارد؛ اگر جامعه شما گمان می‌کند درست است، پس برای شما درست است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رد پا| درسگفتار اندیشه سیاسی غرب مدرن: از ماکیاوللی تا هابرماس (جلسه اول- بخش دوم)طی این جلسات گونه‌های زیادی از اندیشه سیاسی غرب را کاوش می‌کنیم، اما تمرکز اصلی بحث شکل مدرن و نوآئینی از جامعه باز، برابر و خودمختار است که بسیاری از مردم با نام دموکراسی آن را می‌شناسند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

درسگفتار اندیشه سیاسی غرب مدرن: از ماکیاوللی تا هابرماس (جلسه اول- بخش سوم و پایانی)بسیاری از فیلسوفان سیاسی متأخر فلسفه سیاسی خود را بر اساس نوعی اخلاقیات تأسیس می‌کنند، اما دیگران ادعا می‌کنند سیاست ذاتاً غیراخلاقی یا فاقد وجه اخلاقی است؛ یعنی گاهی اوقات کار درست در سیاست به لحاظ اخلاقی اشتباه است. عده‌ای دیگر در وجود هر گونه سیاست یا اصل اخلاقی «درست» که عینی و جهان شمول باشد تردید می‌کنند زیرا اعتبار آنها را نسبی و وابسته به جامعه و فرهنگ می‌دانند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جلوگیری ماموران از ملاقات یک زندانی سیاسی محکوم به اعدام با مادرشبلایی ک برسر بهنام اوردن تکرار تکرار
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ابتکار سعودی برای پایان‌دادن به بحران یمن از طریق توافق سیاسیپادشاهی عربی سعودی ابتکار عمل جدیدی برای پایان یافتن بحران یمن و رسیدن به توافق سیاسی فراگیر در این ابتکار؟ :)))))))))) مرگ بر اسلام دروغین مرگ بر قرآن جرقی های. یخشی و امیدوار لیک سوز.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »