درستی‌سنجی ادعای خامنه‌ای؛ آیا شارلی ابدو صهیونیستی و ابزاری برای اجرای نقشه‌های امریکا و اسرائیل است؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

علی_خامنه_ای، روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای مدعی شد: «عاملان کاریکاتور نشریه شارلی_ابدو، صهیونیست و هدف آنها، منحرف کردن اذهان مسلمانان ازنقشه شوم امریکا واسرائیل برای منطقه است» راستی_آزمایی این ادعا در ایران وایر👇 اخبار_ایران درستی_سنجی آزادی_بیان

ایران اخبار, ایران سرفصلها

: «عاملان کاریکاتور نشریه شارلی ابدو، صهیونیست و هدف آن‌ها، منحرف کردن اذهان مسلمانان از نقشه شوم امریکا و اسرائیل برای منطقه است.»

صهیونیست کیست و چه ارتباطی با شارلی ابدو دارد؟ آیا شارلی ابدو صهیونیستی است؟ «ایران‌وایر» در این گزارش می‌کوشد ضمن پاسخ به این پرسش، نسبت به درستی سنجی ادعای رهبر ایران اقدام کند.صهیونیسم یک جنبش سیاسی است که در قرن نوزدهم میلادی توسط «تئودور هرتسل» و با هدف ایجاد میهنی برای یهودیان بنیان‌گذاری شد. هرتسل یهودیان را با هر باوری تشویق می‌کرد که به اسرائیل مهاجرت کنند. به همین دلیل مورد استقبال یهودیان نیز قرار گرفت.

ایدئولوژی صهیونیست اگرچه در پی ایجاد میهنی برای یهودیان بود ولی نتوانست اجماع همه آن‌ها را جلب کند؛ به طوری که برخی از روحانیون یهودی از این ایده دفاع نکردند و برخی همیشه مخالف صهیونیسم باقی ماندند.آیا صهیونیسم جهانی اساسا وجود خارجی دارد؟ به گفته فرزین وحدت، تصور این که صهیونیسم توسط امپریالیسم در منطقه خاورمیانه به عنوان پایگاهی برای کنترل بر کشورهای اسلامی ساخته شده، تئوری توطئه است؛ همان‌گونه که اروپایی‌ها پیش‌تر این توهم را تبلیغ می‌کردند که صهیونیسم، جنبشی برای تصرف کل دنیا است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسیه: آلمان روند اطلاع‌رسانی درباره ادعای مسمومیت ناوالنی را کُند می‌کندوزارت امور خارجه روسیه از آلمان به دلیل «کندی ارائه اطلاعات در پرونده ادعای مسمومیت آلکسی ناوالنی» انتقاد و اعلام کرد فقدان اطلاعات مانع کار پلیس می‌شود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تجمع در محکومیت توهین به پیامبر اسلام - قم- عکس خبری تسنیم - Tasnimجمعی از طلاب و مردم قم در محکومیت توهین مجله شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر اسلام تجمع کردند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

دونالد ترامپ به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل معرفی شدنماینده پارلمان نروژ که آقای ترامپ را برای دریافت جایزه صلح نوبل معرفی کرده می‌گوید که توافق میان اسرائیل و امارات عربی متحده به دلیل «کمک‌های رئیس جمهوری آمریکا» بوده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گزارش| ایران اسلامی در خشم اهانت به پیامبر اکرم (ص) و هتک حرمت قرآن / طنین "لبیک یا رسول الله(ص)" در ماه خون و قیام + فیلم و تصاویر- اخبار استان تهران - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ‌انزجار خود را از غرب و سران کشورهای استکباری اعلام و ‌اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) را محکوم کردند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ بار دیگر برای نامزدی جایزه صلح نوبل پیشنهاد شدترامپ بار دیگر برای نامزدی جایزه صلح نوبل پیشنهاد شد رئیس‌جمهوری آمریکا به دلیل میانجیگری میان رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی، برای دریافت جایزه صلح نوبل ۲۰۲۱ پیشنهاد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چرا کویت مخالف عادی ‌سازی روابط با اسرائیل است؟ - BBC News فارسیبا وجود افزایش تمایل کشورهای عرب حاشه خلیج فارس به اسرائیل، کویت همچنان بر موضع خود مبنی بر مشروط کردن عادی‌سازی روابط به یافتن راه‌حلی منصفانه برای فلسطینی‌ها پافشاری می‌کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »