درخواست اروپا از چین: به بازرسان برای بررسی وضعیت ایغورها اجازه ورود بدهید

10/04/1399 08:38:00 ب.ظ

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا اعلام کرد در صورت اثبات گزارش‌ها درباره وضعیت ایغورها و فشارهای دولت مرکزی روی آنها چین مرتکب جدی نقض حقوق بشرشده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا اعلام کرد در صورت اثبات گزارش‌ها درباره وضعیت ایغورها و فشارهای دولت مرکزی روی آنها چین مرتکب جدی نقض حقوق بشرشده است. اتحادیه اروپا روز سه شنبه از دولت چین درخواست کرد تا شرایط ورود بازرسان مستقل بین‌المللی به استان سین‌کیانگ، محل سکونت اقلیت مسلمان این کشور، یعنی اویغورها را فراهم کند.

این درخواست اتحادیه اروپا پس از انتشار گزارشی درباره وضعیت اویغورها به پکن ارسال شد. در آخرین گزارش آدریان زنز، پژوهشگر آلمانی امور چین آمده است که این کشور برای کنترل جمعیت ایغورها، زنان این اقلیت مسلمان را به اجبار عقیم کرده یا مجبور به استفاده از وسایل پیشگیری از بارداری می‌کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید ویرجینی باتو هنریکسون، سخنگوی بخش روابط خارجی و مسائل امنیتی اتحادیه اروپا می‌گوید در صورت اثبات ادعاهای آدریان زنز، باید گفت که چین به طرز فاجعه باری حقوق بشر را نقض کرده است. نماینده دستگاه دیپلماتیک اتحادیه اروپا گفته چینی‌ها باید دست از این حرکت بردارند و مسئولان این رفتار نیز باید فورا «محاکمه» شوند.

خانم هنریکسون در سخنان روز سه شنبه خود در ساختمان کمیسیون تاکید کرد که اتحادیه اروپا از چین می‌خواهد برای ثبت شواهد واقعی و غیر وابسته اجازه ورود بازرسان مستقل و بین المللی در منطقه سکونت اویغورها فراهم شود. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

مرکل خواستار همبستگی آلمان با اتحادیه اروپا و تشکیل جبهه متحد علیه پاندمی کرونا شد🔺مرکل خواستار همبستگی آلمان با اتحادیه اروپا و تشکیل جبهه متحد علیه پاندمی کرونا شد ⚡️صدراعظم آلمان می‌گوید پاندمی ویروس_کرونا به این معنا است که کشورش باید برای یک «اقدام فوق‌العاده» در همبستگی با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا آماده باشد.

شمارش معکوس برای بازگشایی مرزهای اروپا؛ ۱۵ کشور عضو فهرست سبز کدامند؟نام ایران و افغانستان در فهرست سبز اتحادیه اروپا وجود ندارد ولی تایلند، مراکش، تونس، الجزایر، صربستان، مونته‌نگرو، گرجستان و روآندا در آن حضور دارند.

شماری از نمایندگان کنگره خطاب به اتحادیه اروپا: حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهیدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

مرکل: اجلاس آتی رهبران اروپا شکست نمی‌خورد چون «ما» هستیمرهبران آلمان و فرانسه ابراز امیدواری کردند بر سر اختلافات بودجه‌ای سالهای آینده اتحادیه اروپا در نشست آتی رهبران اروپایی به توافق برسند.

مادورو ۷۲ ساعت به سفیر اتحادیه اروپا برای ترک خاک ونزوئلا مهلت دادتصمیم رئيس‌جمهوری ونزوئلا تنها چند ساعت پس از آن اتخاذ شد که اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را علیه ۱۱ نفر از مقامات این کشور وضع کرد.

اتحادیه اروپا ۱۱ مقام ونزوئلا را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد🔺اتحادیه اروپا ۱۱ مقام ونزوئلا را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد ⚡️اتحادیه اروپا اعلام کرد ۱۱ مقام ونزوئلایی از جمله «لوئیز پارا» یکی از اعضای شورای ملی و رقیب خوان گوایدو، رهبر مخالفان و رئیس جمهور موقت در ونزوئلا را در لیست تحریم خود قرار داده است.