اویغورها, اتحادیه اروپا و چین, چین

اویغورها, اتحادیه اروپا و چین

درخواست اروپا از چین: به بازرسان برای بررسی وضعیت ایغورها اجازه ورود بدهید

درخواست اروپا از چین: به بازرسان برای بررسی وضعیت ایغورها اجازه ورود بدهید

30/06/2020 08:38:00 ب.ظ

درخواست اروپا از چین : به بازرسان برای بررسی وضعیت ایغورها اجازه ورود بدهید

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا اعلام کرد در صورت اثبات گزارش‌ها درباره وضعیت ایغورها و فشارهای دولت مرکزی روی آنها چین مرتکب جدی نقض حقوق بشرشده است.

اتحادیه اروپا روز سه شنبه از دولت چین درخواست کرد تا شرایط ورود بازرسان مستقل بین‌المللی به استان سین‌کیانگ، محل سکونت اقلیت مسلمان این کشور، یعنی اویغورها را فراهم کند.این درخواست اتحادیه اروپا پس از انتشار گزارشی درباره وضعیت اویغورها به پکن ارسال شد. در آخرین گزارش آدریان زنز، پژوهشگر آلمانی امور چین آمده است که این کشور برای کنترل جمعیت ایغورها، زنان این اقلیت مسلمان را به اجبار عقیم کرده یا مجبور به استفاده از وسایل پیشگیری از بارداری می‌کند.

پیشنهاد تغییر مقررات دوش حمام در آمریکا در پی مشکل ترامپ در شستشوی موهایش - BBC News فارسی واقعیت‌های حیرت آور درباره افراد چپ دست در روز جهانی چپ دست‌ ها - BBC News فارسی پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدویرجینی باتو هنریکسون، سخنگوی بخش روابط خارجی و مسائل امنیتی اتحادیه اروپا می‌گوید در صورت اثبات ادعاهای آدریان زنز، باید گفت که چین به طرز فاجعه باری حقوق بشر را نقض کرده است. نماینده دستگاه دیپلماتیک اتحادیه اروپا گفته چینی‌ها باید دست از این حرکت بردارند و مسئولان این رفتار نیز باید فورا «محاکمه» شوند.

خانم هنریکسون در سخنان روز سه شنبه خود در ساختمان کمیسیون تاکید کرد که اتحادیه اروپا از چین می‌خواهد برای ثبت شواهد واقعی و غیر وابسته اجازه ورود بازرسان مستقل و بین المللی در منطقه سکونت اویغورها فراهم شود.اویغورها یکی از ۵۶ قومی هستند که در چین زندگی می‌کنند. زبان مادری آنها از خانواده ترکی است و اغلب آنها سنی مذهب و مسلمان هستند. بیش از نیمی از جمعیت ۲۵ میلیون نفری استان سین کیانگ را اویغورها تشکیل می‌دهند. اویغورها در دهه‌های گذشته کل جمعیت این استان را تشکیل می‌دادند اما دولت مرکزی با ارسال اقوام دیگر سعی دارد از گسترش جمعیت این قوم جلوگیری کند.

پیشتر گزارش‌هایی منتشرشده است مبنی بر این که بیش از یک میلیون مسلمان اویغور در اردوگاه‌های دولت چین حبس شده‌اند تا با آداب و تربیت مورد نظر «چین کمونیست» از «گمراهی» خارج شوند. ادامه مطلب: euronews فارسی »

مرکل خواستار همبستگی آلمان با اتحادیه اروپا و تشکیل جبهه متحد علیه پاندمی کرونا شد🔺مرکل خواستار همبستگی آلمان با اتحادیه اروپا و تشکیل جبهه متحد علیه پاندمی کرونا شد ⚡️صدراعظم آلمان می‌گوید پاندمی ویروس_کرونا به این معنا است که کشورش باید برای یک «اقدام فوق‌العاده» در همبستگی با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا آماده باشد.

شمارش معکوس برای بازگشایی مرزهای اروپا؛ ۱۵ کشور عضو فهرست سبز کدامند؟نام ایران و افغانستان در فهرست سبز اتحادیه اروپا وجود ندارد ولی تایلند، مراکش، تونس، الجزایر، صربستان، مونته‌نگرو، گرجستان و روآندا در آن حضور دارند.

شماری از نمایندگان کنگره خطاب به اتحادیه اروپا: حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهیدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

مرکل: اجلاس آتی رهبران اروپا شکست نمی‌خورد چون «ما» هستیمرهبران آلمان و فرانسه ابراز امیدواری کردند بر سر اختلافات بودجه‌ای سالهای آینده اتحادیه اروپا در نشست آتی رهبران اروپایی به توافق برسند.

مادورو ۷۲ ساعت به سفیر اتحادیه اروپا برای ترک خاک ونزوئلا مهلت دادتصمیم رئيس‌جمهوری ونزوئلا تنها چند ساعت پس از آن اتخاذ شد که اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را علیه ۱۱ نفر از مقامات این کشور وضع کرد.

اتحادیه اروپا ۱۱ مقام ونزوئلا را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد🔺اتحادیه اروپا ۱۱ مقام ونزوئلا را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد ⚡️اتحادیه اروپا اعلام کرد ۱۱ مقام ونزوئلایی از جمله «لوئیز پارا» یکی از اعضای شورای ملی و رقیب خوان گوایدو، رهبر مخالفان و رئیس جمهور موقت در ونزوئلا را در لیست تحریم خود قرار داده است.