درخواست سازمان جهانی بهداشت از کشورهای ثروتمند: تا پایان سال دوز سوم نزنید

17/06/1400 08:46 ب.ظ

تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت ضمن انتقاد از عدم پایبندی کشورهای ثروتمند به وعده‌های خود در زمینه اهدای واکسن کرونا گفت: «ما وعده‌های بیشتر نمی‌خواهیم، واکسن می‌خواهیم.»

تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت ضمن انتقاد از عدم پایبندی کشورهای ثروتمند به وعده‌های خود در زمینه اهدای واکسن کرونا گفت: «ما وعده‌های بیشتر نمی‌خواهیم، واکسن می‌خواهیم.» تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه از کشورهای ثروتمند جهان خواست تا پایان سال جاری میلادی از تزریق دوز سوم واکسن کرونا به جمعیت خود خودداری کنند.

به گفته مدیرکل سازمان جهانی بهداشت ۷۰ درصد از کشورهای ثروتمند جهان تاکنون حداقل ۴۰ درصد از جمعیت خود را در برابر بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» واکسینه کرده‌اند. تدروس ادهانوم افزود که تقریبا ۹۰ درصد از کشورهای ثروتمند نیز تاکنون به هدف واکسیناسیون ۱۰ درصد جمعیت دست یافته‌اند.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت که در مقابل هیچ کدام از کشورهای فقیر جهان تاکنون به هیچ کدام از این دو هدف (واکسیناسیون ۱۰ یا ۴۰ درصد جمعیت) نرسیده‌اند. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید تدروس ادهانوم در بخش دیگری از سخنانش علاوه بر کشورهای ثروتمند از شرکت‌های داروسازی نیز که به گفته وی جمعیت کشورهای فقیر را از «مصونیت» در برابر ویروس کرونا «محروم» می‌کنند انتقاد کرد.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت پیش از این خواستار تعلیق تزریق دوز سوم واکسن کرونا در کشورهای ثروتمند تا پایان ماه سپتامبر شده بود. این در حالی است که آمریکا و شمار دیگری از کشورهای ثروتمند اعلام کردند که تزریق دوز سوم واکسن به جمعیت کشورهایشان را آغاز می‌کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

فراخوان اتحادیه جهانی علمای مسلمان از سازمان ملل برای مداخله به حملات علیه درعا

واکنش حسن یزدانی به انتقام از تیلور در جهانی نروژحسن یزدانی دارنده مدال های طلای جهان و المپیک ابراز امیدواری کرد این بار با دعای خیر مردم انتقام سه شکست مقابل دیوید تیلور را در مسابقات جهانی نروژ بگیرد تمرین کن برادر...با دعا نمی توانی زیر خم بگیری! انشالله حسن خودش سخت تلاش میکنه اینو همه ما مطمعنیم ولی اینکه از طرف دولت حمایت میشه یا نه بحثه واقعا کمبود نداره خواهشا رسیدگی کنین به قول خودش منه ورزشکار المپیکی باید فکرم کامل رو ورزش باشه نه خرج خونواده و بدبختیای دیگه حمایت لازم دارم

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران: مجلس دنبال فیلترینگ کل اینترنت است، نه صیانت از کاربران!

فوتبال ایران و عراق؛ با اسکوچیچ به سوی جام جهانی - BBC News فارسیایران نه تنها موفق‌ترین تیم گروه یک، بلکه آماده‌ترین تیم در این مرحله در هر دو گروه به نظر می‌رسد؛ تیمی که در خط حمله مهاجمان بین‌المللی و گلزن دارد، در خط میانی تنوع نیروی انسانی دارد و در خط دفاع و دروازه هم دچار هیچ کمبودی نیست. چه خوبه اون یارو ژافره دیگه کمتر مطلب مینویسه، خیلی ضعیف، بی‌مطالعه و رو اعصاب بود.

دیدار چاووش‌اوغلو و رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در آنکاراوزیر امور خارجه ترکیه با رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در آنکارا دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی

درخواست کمک اضطراری ۶۰۶ میلیون دلاری سازمان ملل برای افغانستان | DW | 08.09.2021سازمان ملل برای تامین ۶۰۶ میلیون دلار کمک اضطراری به مردم افغانستان فراخوان داده است. این مبلغ باید در چهار ماه باقی‌مانده سال جاری میلادی برای جبران عوارض ناشی از خشکسالی، فقر، آوارگی و تنش‌‌های جاری خرج شود. سیاست گذاران جهانی به اهدافشان در افغانستان رسیدند حالا هزینه ثبات دادن به حکومت طالبان باید از مالیاتهای مردم معمولی پرداخت شود