درخواست ۱۳ فعال مدنی و سیاسی ایران برای اصلاحات اساسی در قوه‌قضاییه

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سیزده فعال سیاسی و کنشگر مدنی، در بیانیه‌ای خواهان اصلاح «روندها و سازوکارهای» فعلی قضایی شدند و نسبت به تداوم «سوءاستفاده از قانون در راستای اهداف سیاسی» هشدار دادند.

بیانیه این ۱۳ نفر که اغلب آن‌ها چهره‌های اصلاح‌طلبند، به فاصله کوتاهی پس از آن منتشر شده که رییس قوه‌قضاییه دستور «ویژه‌ای» برای «تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه» درباره احکام صادر‌شده «در برخی از پرونده‌های اخیر» صادر کرد.

فعالان اصلاح‌طلب در همین رابطه ضمن استقبال از دستور رییس‌قوه‌قضاییه برای تجدیدنظر در برخی احکام گفته‌اند «استفاده سوء از نهاد دادگاه و قانون» به عنوان «ابزاری برای برخورد با مطالبات و اعتراضات مسالمت‌آمیز اقشار و اصناف» همچنان از سوی بخش‌هایی از حاکمیت اعمال می‌شود. اغلب امضاکنندگان این بیانیه همچون ابوالفضل قدیانی،عبدالله مومنی، علیرضا بهشتی شیرازی، قربان بهزادیان‌نژاد و حسن اسدی زیدآبادی سابقه بازداشت به اتهام‌هایی همچون «‌اقدام علیه امنیت ملی» دارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دانشمندان در در جو سیاره‌ای در خارج از منظومه شمسی آب کشف کردنددانشمندان در در جو سیاره‌ای در خارج از منظومه شمسی آب کشف کردند این گزارش را بخوانید 🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گزارش یورونیوز: مراسم عاشورای قم در اوج تنش سیاسی میان ایران و آمریکابرخی از پرسش‌شوندگان در دفاع از سیاست‌های جمهوری اسلامی بر لزوم مقاومت ایران در برابر غرب با «درس گرفتن» از قیام عاشورا تأکید کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عمر مومنی به یورونیوز: ایرانیان در کامنت‌ها من را در جریان وضعیت دختر آبی قرار دادندعمر مومنی، کارتونیست اردنی که در واشنگتن دی‌سی به سر می‌برد جزو نخستین هنرمندانی بود که به مرگ سحر خدایاری واکنش نشان داد. کاریکاتور او به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ناپدید شدن 2500 تن در طوفان دوریان در باهاماناپدید شدن 2500 تن در طوفان دوریان در باهاما
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نمایندگان فیفا در تهران/ بررسی شرایط حضور زنان در ورزشگاهفیفا اعلام کرده که به زودی هیاتی وارد ایران می‌شود تا شرایط میزبانی و آمادگی ایران برای حضور بانوان در ورزشگاه را بررسی کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا مسؤولیت کشورش در حمله به مواضع حشد شعبی در عراق را تکذیب کردسفیر آمریکا در عراق مسؤولیت کشورش ازبابت حملات به برخی مواضع نظامی در عراق و انبارهای تسلیحاتی را تکذیب کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »