درخواست تحقیق از حفره هوته سوریه که داعش اجساد را در آن پرتاب می‌کرد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

درخواست تحقیق از دخمه الحوتی سوریه که داعش اجساد را در آن پرتاب می‌کرد

Human Rights Watchدیدبان حقوق‌بشر می‌گوید این دخمه در زمان تسلط داعش بر بخش‌های بزرگی از سوریه به واژه ای رعب‌آور بدل شده بوده

دیدبان حقوق بشر می‌گوید باور دارد که پس از سقوط داعش هم انداختن جنازه‌ها در این حفره طبیعی ادامه یافته است. نهادهای حقوق بشری معتقدند در میان این اجساد احتمالا بسیاری از فعالان سوری، امدادگران امور انسان‌دوستانه، روزنامه‌نگاران و حتی سکنه‌ای که داعش آنها را به نافرمانی و مخالفت متهم می‌کرد وجود دارند.

"بسیار مهم است که بفهمیم برای هزاران اعدامی داعش چه اتفاقی افتاده تا بتوانیم قاتلان این گروه را محاکمه کنیم. ما باید برملا کنیم که در آنجا و دیگر گورهای جمعی داعش چه گذشته." در سال ۲۰۱۸ محققان دیدبان حقوق بشر یک پهپاد را به درون دهانه این حفره فرستادند که تصاویر آن از شناور بودند ۶ جسد بروی آب کف هوته حکایت داشت اما با توجه به مدت زمانی که برای متلاشی شدن و پوسیدن جسد انسان نیاز است، آنها نتیجه گرفتند که این اجساد شناور به زمان بعد از سقوط داعش و پاکسازی منطقه از آنها تعلق دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

BBC Persian never asks where do Mullahs (their managers) throw Iranian protesters bodies.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا می‌شود از کارفرمایی که به زور از کارگران امضای دریافت حقوق می‌گیرد شکایت کرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بیش از ۶۰۰ نفر از افراط‌گرایان طالبان از زندان‌های افغانستان آزاد شدنددولت افغانستان پیش از این ۵۵۰ زندانی طالبان را در چند نوبت از زندان‌های سراسر کشور آزاد کرده‌بود و با آزادی این گروه تازه، شمار زندانیان آزادشده‌ طالبان از سوی دولت به ۶۴۸ تن رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

توییتی که ۱۴ میلیارد دلار از ارزش تسلا کم کرداین هفته در جهان خودرو: سقوط ارزش تسلا پس از توییت جنجالی ایلان ماسک، آمدن رقیب چینی این کارخانه به بازار، جشن تویوتا برای فروش پانزده میلیون ماشین هیبرید و سرگرمی ژاپنی اینفینیتی برای روزهای کرونا. بیچاره بهبود دوتا بشقاب شکست. اسمش شد دست بی قرار. دست بیقرار فقط این sama2775
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رامی مخلوف؛ پسردایی میلیاردری که از چشم اسد افتادپسر دایی ۵۰ ساله بشار اسد که به عنوان غول مخابراتی سوریه شناخته می‌شود زمانی ۵ میلیارد دلار ثروت داشت و هنوز هم به عنوان یکی از ثروتمندترین مردان خاور میانه شناخته می‌شود. اما رابطه رامی مخلوف با بشار و دسترسی او به همبازی دوران کودکی‌اش به سطحی رسیده که برای درخواست کمک از رئیس جمهور به شبکه‌های اجتماعی رو آورده است. نمیشه خانم کوهنورد پادرمیونی کنه
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گلچینی از ویدئوهای بدون شرح هفته از آمریکا تا استرالیا و چینتمام ویدیوهای بدون شرح این هفته همچون زندگی ما متاثر از ویروس کروناست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ شناسایی یک مورد ابتلا در فرانسه پیش از اعلام رسمی از سوی چیندر فرانسه، بر اساس پژوهشی که در یک نشریه پزشکی بین‌المللی منتشر شده، ویروس کرونا بسیار زودتر از زمانی که دولت فرانسه رسما اعلام کرده، وارد این کشور شده بوده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »