درخواست کمک مالی بی سابقه سازمان ملل؛ افغانستان در آستانه فاجعه انسانی

21/10/1400 10:31:00 ب.ظ

درخواست کمک مالی بی سابقه سازمان ملل؛ افغانستان در آستانه فاجعه انسانی جزئیات بیشتر🔽

سازمان ملل میگوید برای رفع بخشی از بحران گرسنگی و فقر در افغانستان دست کم به ۵ میلیارد دلار نیاز است. او از کشورهای عضو این سازمان خواست تا در این راه پیشقدم شوند. سازمان ملل متحد از کشورهای عضو خواست تا برای تهیه کمک مالی ۵ میلیارد دلاری فوری به افغانستان اقدام...

سازمان ملل متحد از کشورهای عضو خواست تا برای تهیه کمک مالی ۵ میلیارد دلاری فوری به افغانستان اقدام کنند. این بزرگ ترین بسته مالی است که سازمان ملل تاکنون درخواست آنرا مطرح کرده است. این نهاد بین المللی می گوید فقر و گرسنگی در افغانستان جان میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کند. به‌گفته سازمان ملل وضعیت ۲۲ میلیون افغان ساکن در کشور و نزدیک به ۶ میلیون مهاجر افغان «بسیار وخیم» است.

مارتین گریفیث، سخنگوی بخش کمک های ویژه سازمان ملل در یک نشست خبری در مقر این سازمان در ژنو سوئیس گفت که سازمان ملل «تنها برای پرداخت حقوق کارکنان دولت نزدیک به ۴.۵ میلیارد دلار نیاز دارد.» آقای گریفیث تاکید کرد که در صورت «تهیه این مبلغ سازمان ملل آنرا به مقام‌های طالبان، نخواهد داد.»

فیلیپو گراندی، کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان هم خواست تا کشورهای عضو دست کم ۶۲۳ میلیون دلار برای تامین هزینه پناهجویان افغان گرفتار در دو کشور پاکستان و ایران فراهم کنند. گراندی می گوید اگر امسال کمکی صورت نگیرد سال آینده باید ده‌ها میلیارد دلار دیگر برای این کار هزینه شود. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

چرا چیزی که گران شده دیگر ارزان نمی‌شود؟

به زبان ساده، چسبندگی قیمت به وضعیتی گفته می‌شود که «قیمت اسمی» کالاها در برابر متغیرهای کاهشی اقتصاد کلان مقاومت می‌کنند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سازمان ملل برای جذب کمک ۴.۴ میلیارد دلاری به افغانستان از کشورهای جهان استمداد طلبیدسازمان ملل متحد از کشورها و نهادهای بین‌المللی برای اهدای کمک بشردوستانه ۴.۴ میلیارد دلاری به افغانستان در سال ۲۰۲۲ استمداد طلبید؛ رقمی که تقریبا معادل یک چهارم تولید ناخالص داخلی افغانستان است و سه برابر رقمی است این کشور در سال ۲۰۲۱ دریافت کرد. جاوید باد خودم

انتقاد سازمان ملل از استفاده از کلاه‌های آبی نیروهای حافظ صلح این سازمان توسط سربازان قزاقستاندولت قزاقستان در پاسخ به انتقادات گفت که «به جز کلاه ایمنی که به عنوان بخشی از تجهیزات رسمی نیروهای حافظ صلح محلی در زمان تهدید استفاده می‌شود، هیچ تجهیزات علامت گذاری شده توسط سازمان ملل مورد استفاده سربازان دولتی استفاده نشده است.»

سازمان ملل بیش از «پنج میلیارد دلار» برای کمک به افغانستان اختصاص می‌دهددفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل گفت: «به دلیل فروپاشی خدمات درمانی در افغانستان، بدون این کمک، ده‌ها هزار کودک به دلیل سوء تغذیه در معرض خطر مرگ قرار خواهند گرفت».

محکومیت یک زندانی در مشهد به اعدام به اتهام تخریب ساختمان سازمان تعزیرات

سازمان بهداشت جهانی: در یک هفته گذشته بیش از ۹ میلیون نفر به امیکرون مبتلا شدندبه گفته رئیس این نهاد بین‌المللی، به دلیل تعطیلات کریسمس و سال نو آمار واقعی به مراتب بیشتر از موارد اعلام‌شده است.

سازمان محیط زیست ایران: در کشور فقط ۱۲ قلاده یوزپلنگ داریم | DW | 09.01.2022معاون سازمان محیط زیست وضعیت یوزپلنگ‌های ایران را 'فوق بحرانی' اعلام کرد. او گفت تعداد کل یوزپلنگ‌ها به ۱۲ قلاده رسیده که تنها سه فرد از آنها ماده بالغ هستند. تا ۱۲ سال پیش شمار یوزپلنگ‌های ایران بالغ بر۱۰۰ قلاده بود.