درخواست ۴۰۰۰ میلیاردی شهرداری از دولت برای اورهال کردن قطارهای مترو

08/09/2020 05:25:00 ب.ظ

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از درخواست شهرداری برای کمک ۴۰۰۰ میلیارد تومانی دولت برای اورهال کردن قطارهای مترو خبر داد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران: ۱۵۰۰ دستگاه واگن کسری داریم که اگر تامین شود تعداد جابجایی مسافران از دو میلیون نفر به ۶ الی ۷ میلیون سفر می‌رسد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از درخواست شهرداری برای کمک ۴۰۰۰ میلیارد تومانی دولت برای اورهال کردن قطارهای مترو خبر داد.

وی با بیان این که ۷ ایستگاه تبادلی در خط ۱۰ مترو وجود دارد که تعداد سفرها را افزایش می‌دهد، ادامه داد: ما به مردم قول دادیم که تا پایان سال ۱۲ الی ۱۴ ایستگاه  مترو در خط شش و هفت را تکمیل کنیم و می‌دانید که با قیمت دلار امروز هر ایستگاه مترو بین ۴۰۰  تا ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد.

وی در مورد برآورد مالی خط هفت مترو با بیان این که برآورد مالی هفت ماه پیش ما نشان می‌دهد که خط ۱۰ مترو به بیش از ۱۹ هزار میلیارد تومان منابع مالی احتیاج دارد، اظهارکرد: اما حالا به نظر می‌رسد که بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع نیاز داشته باشیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

آیا بیمارستان‌ها برای مواجهه با پیک سوم کرونا آمادگی دارند؟معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به سیمای متفاوت بیماری کووید ۱۹ در پاییز و ابراز نگرانی نسبت به افزایش بار بیماری بر دوش کادر درمان و بیمارستان‌ها، تاکید کرد:‌ باید هرچه سریعتر راهکاری برای جبران خستگی و فرسودگی کادر درمان و مکانیزمی برای جایگزینی نیروهای فعلی با نیروهای تازه نفس طراحی شود.

صدور قرار بازداشت برای مدیرعامل جمعیت «امام علی»

امیرحسین مرادی و علی یونسی، تحت فشار برای اعتراف تلویزیونی

آموزش فقط یکی از کارکردهای مدرسه است؛ آموزش مجازی، جایگزین کاملی برای نهاد مدرسه نیسترئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت با قدردانی از وزارت آموزش و پرورش، معلمان، مدیران و سایر عواملی که زمینه بازگشایی مدارس را در آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ فراهم کرده اند، اظهارداشت: نهاد مدرسه دارای کارکردهای مختلفی است که آموزش تنها یکی از آنهاست و لذا آموزش مجازی، جایگزین کاملی برای نهاد مدرسه محسوب نمی شود.

احداث آبگذر برای سلامت دریاچه ارومیهبعد از احیای دریاچه ارومیه، حالا نوبت به اکوسیستم آن رسیده است | در این گزارش، آخرین اقدامات برای احداث آبگذر و تغییر وضعیت پل روی دریاچه را ببینید کلانتری:‌ پیش بینی تشکیل مرکز آینده پژوهی دریاچه_ارومیه را کردیم‌ تا به تدریج جایگزین ستاد احیای دریاچه ارومیه شود؛ تصمیم گرفته بودیم که جاده میانگذر دومی برای دریاچه احداث کنیم این پل باید سه سال پیش اجرا می شد اما به علت کمبود بودجه به امسال موکول شد

جایزه ۴۳۳ میلیون دلاری آمریکا برای دستگیری ۸۲ مرد و ۳ زنوزارت خارجه آمریکا برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری و محاکمه ۸۵ تروریست تحت تعقیب جهانی شود نزدیک به ۴۳۳ میلیون دلار جایزه تعیین کرده و افزون بر این، ۱۵ میلیون دلار نیز پاداش برای اطلاعات منجر به برهم زدن مکانیسم‌های مالی سپاه پاسداران ایران در نظر گرفته است.

به گزارش ایسنا، سید مناف هاشمی عصر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث خط ۱۰ مترو و توسعه شمالی خط ۷ مترو با بیان این که امیدواریم برنامه احداث خط ۱۰ مترو و همچنین تامین مالی آن براساس برنامه دنبال شود، گفت:  خط ۱۰ مترو به عنوان یکی از طولانی ترین خطوط مترو شناخته می‌شود که از نظر تامین بار مالی نیز یکی از بزرگترین پروژه‌ها محسوب می‌شود و کار سختی است.دکتر علی ماهر در گفت‌وگو با ایسنا،  عنوان کرد:‌ طبق روال هر سال در  نیمه دوم و فصول سرد سال با افزایش میزان شیوع بیماری‌های تنفسی روبرو هستیم که این مشکل به خصوص در تهران با توجه به افزایش سطح آلودگی هوا چندبرابر است.استان‌وایر- جمعیت «امام علی» خبر از صدور حکم بازداشت زهرا رحیمی، مدیرعامل این جمعیت خبر داد.؛ یعنی ۲۳تیر۱۳۹۹، در اقدامی بی‌سابقه بازجویان وزارت اطلاعات، امیرحسین مرادی و علی یونسی را در ساختمان «کاخ دادگستری» تهران و در حضور نمایندگان چهار تشکل دانشجویی این دانشگاه مجبور به اعتراف علیه خود کردند.

وی با بیان این که ۷ ایستگاه تبادلی در خط ۱۰ مترو وجود دارد که تعداد سفرها را افزایش می‌دهد، ادامه داد: ما به مردم قول دادیم که تا پایان سال ۱۲ الی ۱۴ ایستگاه  مترو در خط شش و هفت را تکمیل کنیم و می‌دانید که با قیمت دلار امروز هر ایستگاه مترو بین ۴۰۰  تا ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد. وی در مورد برآورد مالی خط هفت مترو با بیان این که برآورد مالی هفت ماه پیش ما نشان می‌دهد که خط ۱۰ مترو به بیش از ۱۹ هزار میلیارد تومان منابع مالی احتیاج دارد، اظهارکرد: اما حالا به نظر می‌رسد که بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع نیاز داشته باشیم. وی با اشاره به کاهش نسبی آمار ابتلا و بستری کرونا در تهران طی هفته‌های اخیر به دنبال محدودیت‌ها و سخت‌گیری‌های اعمال شده، اظهار کرد:‌ در همین راستا با هدف پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا پیش بینی شده که امسال واکسن آنفلوآنزا به میزان بالاتری وارد شده و در اختیار مردم و به خصوص گروه‌های پرخطر قرار گیرد. وی خطاب به نوبخت که در جلسه حضور داشت گفت: حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان منابع مالی از طریق اوراق مشارکت برای سال ۹۷ و ۹۸ تامین شد، اما عنقریب است که نامه شهردار تهران در خصوص اجازه انتشار۴۰۰۰  میلیارد تومان برای اورهال کردن ۴۴ قطار متروی فرسوده به دست شما برسد. شارمین میمندی‌نژاد،‌ موسس این جمعیت هم پیش‌تر از سوی نیرو‌های امنیتی بازداشت و راهی زندان شد.  وی با بیان این که از محل تبصره ۱۸ و ۱۹ بابت اتوبوس به شهرداری کمک کردید و امیدواریم برای قطارها نیز به ما کمک کنید، ادامه داد:  قرارداد ۶۳۰ واگن با طرف چینی بسته شده و نماینده بانک مرکزی نیز اعزام شده است اما لازم است که دولت وارد عمل شود چرا که در مرحله‌ای هستیم که بیشتر از این اختیارات شهرداری جوابگو نیست. وی با بیان اینکه نیاز بیمارستان‌ها به جذب نیروهای جدید و جایگزینی با نیروهای فعلی بارها به مسئولین و مقامات کشوری منعکس شده است، گفت: امیدواریم با حمایت‌های مختلف مادی و معنوی از کادر درمان بتوان بخشی از خستگی کادر درمان را جبران کرد. هاشمی با بیان این که ۱۵۰۰ دستگاه واگن کسری داریم که اگر تامین شود تعداد جابجایی مسافران از دو میلیون نفر به ۶  الی ۷ میلیون سفر می‌رسد، افزود: ۶۰۰۰ دستگاه اتوبوس داریم که سن عمده آنها بالای ۱۲ سال است و فرسوده هستند و ۴۰۰۰ دستگاه اتوبوس نیز کسری داریم.» بر اساس اطلاعات رسیده به «ایران‌وایر»، علی یونسی و امیرحسین مرادی هنوز بعد از پنج ماه بازداشت، از حق دسترسی به وکیل انتخابی خود محروم هستند.

وی اظهار کرد: در ۱۰ سال گذشته هیچ اتوبوسی وارد کشور نشده و ما مجبوریم از اتوبوس‌های گاها آلوده استفاده کنیم. تامین نیرو؛ عمده‌ترین مشکل پیش روی بیمارستان‌ها ماهر عمده‌ترین مشکل پیش روی بیمارستان‌ها را تامین نیرو عنوان کرد و گفت:‌ نیروهای فعلی کادر درمان از ابتدای اسفند بدون وقفه و در شرایط بد روحی و جسمی مشغول ارایه خدمت بوده و در حال حاضر دچار خستگی مفرط شده‌اند، بخش عمده این فرسودگی با پرداخت‌های مالی قابل جبران نبوده و  باید راهکار و مکانیزم‌های جدیدی برای جذب نیرو و جایگزینی نیروها طراحی شود. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:. هر چند که تلاش‌های خوبی صورت گرفته و توانستیم با ایران خودرو قرارداد تولید اتوبوس امضا کنیم، اما از آن جایی که پرداخت صد درصد بهای اتوبوس بر عهده شهرداری‌ها است از توان ما این مسئله خارج است. وی با بیان این که شرکت واگن سازی تهران در حال تعطیلی است، گفت: آقای نوبخت در خودرو به من گفتند که چرا واگن سازی تعطیل شده و من به شوخی گفتم که شما جلو بیایید تا دوباره فعال شود و باید بگویم هر قراردادی که برای اورهال یا ساخت قطارهای جدید بسته شود می‌تواند شرکت واگن سازی را نجات دهد و ما باید بتوانیم قرارداد ببندیم و دولت نیز باید کمک کند. کاهش ۴۰ درصدی درآمدهای اختصاصی بیمارستان‌ها در دوران کرونا ماهر همچنین با اشاره به کاهش درآمدهای اختصاصی بیمارستان ها در دوران شیوع کرونا، اظهار کرد: بیماری‌های مسری مانند کووید ۱۹ باعث می‌شوند که بیمارستان‌ها از کسب درآمد از طریق درمان سایر بیماری‌های الکتیو و جراحی‌ها باز بمانند و همین مساله به کاهش درآمد اختصاصی و وضعیت بد مالی در بیمارستان‌ها منجر شده است. هاشمی افزود: ما در شرایط کرونایی درآمد ناچیزمان از مترو و اتوبوس کمتر شده و به یک سوم رسیده است به گونه‌ای که در گذشته ما ماهانه به طور متوسط ۸۰ میلیارد تومان از شهرداری کمک می‌گرفتیم اما حالا این رقم به ۱۳۰ میلیارد تومان رسیده است. وی با بیان این که  ۴۰ هزار تاکسی فرسوده در شهر داریم که سعی کردیم از محل وجوه اداره شده شهرداری به آنها وام دهیم، ادامه داد: امیدواریم ایران خودرو نیز به ما کمک کند و دولت هم نیم نگاهی به این مسئله داشته باشند تا بتوانیم ۱۵ هزار تاکسی فرسوده را نوسازی کنیم. این عضو هیات علمی دانشگاه با بیان اینکه این مسئله خاص کشور ما نبوده و در همه کشورها رخ داده، ‌اظهار کرد:‌ اغلب دولت‌ها این کمبودها را از درآمدهای ملی و بودجه‌ای تامین کرده‌اند که در کشور ما نیز باید به همین منوال باشد؛ به عبارت دیگر کمبودها و کسری‌ها باید از محل درآمدهای عمومی کشور جبران شود تا بیمارستان‌ها در هزینه‌های جاری خود دچار مشکل نشوند. در حالی که « اسماعیلی »، سخنگوی قوه قضاییه، اتهام امیرحسین مرادی و علی یونسی را خرابکاری، داشتن «اقلام انفجاری» و ارتباط با «سازمان مجاهدین خلق» عنوان کرده است، آیدا یونسی، خواهر علی یونسی، همان روزهای ابتدایی بازداشت برادر خود، در ویدیویی که در توییتر منتشر کرد، با رد این اتهامات گفت ماموران در بازرسی منزل، هیچ مورد مشکوکی پیدا نکرده و حتی بازپرس پرونده بارها اعلام کرده است که «علی مشکل خاصی ندارد.

انتهای پیام .