درخواست تحریم فیلم مولان؛ آیا اژدهای چین غول هالیوود را رام کرده است؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«در حالی که حزب کمونیست چین در ژین‌ژیانگ علیه بشریت جنایت می‌کند، کمپانی دیزنی از اداره‌های تبلیغاتی آنها تشکر می‌کند.»

آغاز پخش مولان، ساختهٔ اخیر شرکت دیزنی، موج تازه‌‌ای از اعتراض کنشگران حقوق بشر و شماری از مقامات سیاسی را به‌همراه داشته است.

دولت چین، این اماکن را اردوگاه‌های بازپروری می‌خواند که برای مبارزه با افراط گرایی و جدایی‌طلبی راه‌اندازی شده‌اند.از سوی دیگر، کنگرهٔ آمریکا این اماکن را «بزرگترین حصر اقلیت‌ها در جهان» برشمرده و برای نمونه «ادارهٔ امنیت توربان چین» را در همین منطقه، به دلیل نقض حقوق بشر در مورد اقلیتهای مسلمان، در لیست سیاه قرار داده و شرکت‌های آمریکایی حق ندارند با آنها کار یا تجارت کنند.

سیاست تازهٔ چین برای کاهش آموزش زبان مادری به‌ویژه در مغولستانِ داخلی این کشور نیز به اعتراض‌های مشابهی دامن زده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض چین به اقدامات آمریکا در «دریای جنوبی چین»وزیر امور خارجه چین تصریح کرد که حضور نظامی آمریکا در دریای جنوبی چین موجب افزایش تحرکات نظامی در منطقه می‌شود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اسپانیا از درخواست کویت برای معافیت از روادید شنگن حمایت می‌کندکویت بیش از چهار سال است که به هدف لغو ویزای شنگن برای شهروندان خود با اتحادیه اروپا در حال مذاکره است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا قصد دارد واردات از سین‌کیانگ چین را ممنوع کند - BBC News فارسیایالات متحده آمریکا قرار است صادرات کلیدی از منطقه سین‌کیانگ چین به آمریکا را به دلیل ادعاهایی مبنی بر این که محصولات این منطقه با استفاده از نیروی کار اجباری تولید شده، منع کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

فراخوان آمریکا از اعضای آسه‌آن برای اقدام علیه چین
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران محل جدید رقابت هند و چین؛ آیا دهلی نو از واشنگتن پیروی خواهد کرد؟هندی‌ها در مقابل اقدام‌های چین، چشم امیدشان به بندر چابهار بود. از همین رو همکاری خود را برای توسعه بندر چابهار در جنوب شرقی ایران آغاز کردند. آنان می‌دانند که از طریق چابهار می‌توانند به روسیه، آسیای میانه و افغانستان دسترسی داشته باشند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک بمب در مسیر حرکت کاروان حامل معاون اول رئیس جمهوری افغانستان منفجر شدبه گفته خبرگزاری فرانسه، به نقل از یک منبع آگاه این انفجار انتحاری بوده که خود را همزمان با رسیدن کاروان حامل معاون رئیس جمهور منفجر کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »