درخواست تحریم فیلم مولان؛ آیا اژدهای چین غول هالیوود را رام کرده است؟

20/06/1399 07:54:00 ب.ظ

«در حالی که حزب کمونیست چین در ژین‌ژیانگ علیه بشریت جنایت می‌کند، کمپانی دیزنی از اداره‌های تبلیغاتی آنها تشکر می‌کند.»

«در حالی که حزب کمونیست چین در ژین‌ژیانگ علیه بشریت جنایت می‌کند، کمپانی دیزنی از اداره‌های تبلیغاتی آنها تشکر می‌کند.» آغاز پخش مولان، ساختهٔ اخیر شرکت دیزنی، موج تازه‌‌ای از اعتراض کنشگران حقوق بشر و شماری از مقامات سیاسی را به‌همراه داشته است.

مولان که از روی پویانماییِ دههٔ ۹۰ شرکت دیزنی به همین نام ساخته شده، داستان دختر جوانی را روایت می‌کند که هنگام حملهٔ مغول‌ها به چین، خود را پسر جا می‌زند تا بتواند به‌جای پدر بیمارش به میدان جنگ برود. بخش‌هایی از این فیلم در استان ژین‌ژیانگ چین و همچنین در نیوزیلند فیلمبرداری شده است.

اما منتقدان و بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی، بر این نکته انگشت گذاشته‌اند که در عنوان‌بندی آخر فیلم از نهادهای حزب کمونیست چین،‌ مستقر در ایالت اویغورنشین ژین‌ژیانگ، تشکر شده است. حال آنکه، این نهادها مسئول همان اردوگاه‌های عقیدتی و کار اجباری هستند که طبق اعلام سازمان ملل، بیش از ۱ میلیون مسلمان از اقلیت‌هایی چون ایغور و قزاق در آن تحت آزارند.

دولت چین، این اماکن را اردوگاه‌های بازپروری می‌خواند که برای مبارزه با افراط گرایی و جدایی‌طلبی راه‌اندازی شده‌اند. تجمع معترضان در هنگ‌کنگ برای تحریم فیلم سینمایی مولان، تازه‌ترین ساختهٔ شرکت دیزنی آسیو شیتدپرس headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

اعتراض چین به اقدامات آمریکا در «دریای جنوبی چین»وزیر امور خارجه چین تصریح کرد که حضور نظامی آمریکا در دریای جنوبی چین موجب افزایش تحرکات نظامی در منطقه می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

اسپانیا از درخواست کویت برای معافیت از روادید شنگن حمایت می‌کندکویت بیش از چهار سال است که به هدف لغو ویزای شنگن برای شهروندان خود با اتحادیه اروپا در حال مذاکره است.

آمریکا قصد دارد واردات از سین‌کیانگ چین را ممنوع کند - BBC News فارسیایالات متحده آمریکا قرار است صادرات کلیدی از منطقه سین‌کیانگ چین به آمریکا را به دلیل ادعاهایی مبنی بر این که محصولات این منطقه با استفاده از نیروی کار اجباری تولید شده، منع کند.

فراخوان آمریکا از اعضای آسه‌آن برای اقدام علیه چین

ایران محل جدید رقابت هند و چین؛ آیا دهلی نو از واشنگتن پیروی خواهد کرد؟هندی‌ها در مقابل اقدام‌های چین، چشم امیدشان به بندر چابهار بود. از همین رو همکاری خود را برای توسعه بندر چابهار در جنوب شرقی ایران آغاز کردند. آنان می‌دانند که از طریق چابهار می‌توانند به روسیه، آسیای میانه و افغانستان دسترسی داشته باشند.

یک بمب در مسیر حرکت کاروان حامل معاون اول رئیس جمهوری افغانستان منفجر شدبه گفته خبرگزاری فرانسه، به نقل از یک منبع آگاه این انفجار انتحاری بوده که خود را همزمان با رسیدن کاروان حامل معاون رئیس جمهور منفجر کرده است.