درخواست دولت بریتانیا برای رای‌گیری دوباره توافق برگزیت رد شد

29/07/1398 05:59:00 ب.ظ

رئیس پارلمان بریتانیا روز دوشنبه درخواست دولت این کشور را برای به رای گذاشتن توافق بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر برگزیت، رد کرد. جان برکو در توضیح نظر خودش گفت که دولت همان طرحی را که روز شنبه به پارلمان ارائه کرده بود، دوباره و بدون تغییری به صحن پارلمان‌ آورده است.

رئیس پارلمان بریتانیا روز دوشنبه درخواست دولت این کشور را برای به رای گذاشتن توافق بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر برگزیت، رد کرد. جان برکو در توضیح نظر خودش گفت که دولت همان طرحی را که روز شنبه به پارلمان ارائه کرده بود، دوباره و بدون تغییری به صحن پارلمان‌ آورده است. توافق او با اتحادیه اروپا برای اجرایی شدن به رای نمایندگان پارلمان بریتانیا نیاز دارد. اما جان برکو که ریاست پارلمان را برعهده دارد گفت بر اساس سنت‌های پارلمانی کشور به این نتیجه رسیده که رای‌گیری مورد نظر دولت در روز دوشنبه انجام نشود.

ریاست پارلمان در بریتانیا شبیه به ایران نیست و کسی که در این مقام قرار دارد در رقابت‌های سیاسی مداخله نمی‌کند. بر اساس سنت سیاسی کشور او موظف است که در اختلاف‌نظرهای سیاسی بی‌طرف باشد. در عین حال کسی که در این مقام است در مواردی ویژه اختیاراتی نیز دارد.

تصمیم روز دوشنبه او که دشواری تازه‌ای بر سر راه توافق برگزیت قرار داد، با انتقاد نمایندگان محافظه‌کار روبه‌رو شد. برخی از این نمایندگان، جان برکو را به نقض بی‌طرفی متهم کردند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

معلوم هست چی میخوان و چه مرگتون هست ؟

دولت اسپانیا درخواست مذاکره جدایی‌طلبان کاتالونیا را رد کرددولت اسپانیا درخواست مذاکره رهبر جدایی‌طلبان کاتالونیا را برای یافتن راه‌حلی جهت فرونشاندن اعتراض‌های گسترده ۶ روز گذشته علیه تایید احکام زندان رهبران جدایی‌طلبان، رد کرد. مهره های سپاهن رفراندوم استقلال کاتالونیا غیر قانونی بود

دولت موقت سوریه شایعاتی مبنی بر استفاده از سلاح شیمایی را تکذیب کرد

افزایش فشار دولت اسپانیا بر استقلال‌طلبان کاتالونیا | DW | 19.10.2019کشمکش میان دولت مرکزی اسپانیا و استقلال‌طلبان کاتالونیا تشدید شده است. پس از پنج روز تجمع و تظاهرات همراه با زد و خورد، دولت مرکزی اسپانیا مایل به گفت‌وگو با رئيس دولت محلی کاتالونیا نیست. تظاهرات در بارسلون ادامه دارد. کشور کاتالونیا خیلی چیز مسخره ای به نظر میاد. همون بهتر که از اسپانیا جدا نشن طبق معمول. خر همان خر است

با ادامه ناآرامی در شیلی دولت برنامه افزایش بها را معلق کردسباستین پینیرا، رئیس جمهور شیلی، برنامه افزایش هزینه حمل و نقل با مترو در پایتخت را در پی اعتراضات شدیدی که تردد در این شهر را فلج کرد معلق کرده است. این بعد از اعلام وضعیت اضطراری است که به دولت امکان داده آزادی تردد و حق تجمع را محدود کند. این چه تیتر زدنیه؟ 'دولت برنامه افزایش بها را معلق کرد'

جعجع استعفای وزیران حزبش از دولت سعد حریری را اعلام کرداعتراضات در لبنان ادامه دارد: چهار وزیر حزب سمیر جعجع از دولت خارج شدند رئیس حزب 'القوات اللبنانیه' در سایه تداوم نارضایتی‌ها از دولت لبنان شب گذشته استعفای چهار وزیر خود از دولت سعد حریری را اعلام کرد.

تلاش‌های نتانیاهو برای برون رفت از بحران سیاسی و تشکیل دولت | DW | 20.10.2019تلاش‌های نتانیاهو برای تشکیل دولت ائتلافی تا کنون بی نتیجه بوده است. او سه روز فرصت دارد دولت خود را تشکیل دهد. این در حالی است که شانس رقیب او، بنی گانتس نیز برای کسب اکثریت لازم در پارلمان بسیار محدود ارزیابی می‌شود.