درخواست تحقیق در کنگره درباره مسئول ایرانی‌الاصل وزارت خارجه

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

درخواست تحقیق در کنگره درباره مسئول ایرانی‌الاصل وزارت خارجه العربيه_فارسى

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش «واشینگتن فری بیکن»، سه نماینده جمهوری‌خواه کنگره، جف ون درو از نیوجرسی، اسکات پری از پنسیلوانیا، و ایوت هرل از نیومکزیکو می‌گویند که دولت بایدن اشتباه بزرگی مرتکب شد هنگامی که آرین طباطبایی را در مقام مشاور ارشد دفتر معاون وزیرخارجه، برای کنترل تسلیحات و امنیت بین‌الملل استخدام کرد، یعنی مسئولی که به سطح بالایی از مجوز امنیتی نیاز دارد.

نمایندگان کنگره در نامه‌ای به مورخه 23 آوریل 2021، خطاب به کاخ سفید که نسخه‌ای از آن را در اختیار «واشینگتن فری بیکن» قرار دادند، از دولت بایدن خواستار لغو مجوز امنیتی طباطبایی شدند، تا زمانی که تحقیقات کافی درباره «وفاداری وی به رژیم ایران»، که به گفته قانونگذاران «تهدیدی برای امنیت ایالات متحده است» صورت بگیرد.

به گفته قانونگذاران، طباطبایی «صحبت‌های رژیم ایران را تکرار و جنایات حکومت سرکوبگر ایران را توجیه کرده است.» وی نارضایتی ایرانیان از حکومت خود را کم اهمیت جلوه داده و اظهار داشته که «تظاهرات امری عادی تحت جمهوری اسلامی» و «مساله‌ای ذاتی در زندگی روزمره ایرانیان» است. علاوه بر این، در دسامبر سال 2020 طباطبایی ادعا کرد که ایران «جایگاه خود را به عنوان یک نیروی منطقه‌ای قابل توجه اثبات کرده است».

گفتنی است استخدام طباطبایی توسط وزارت خارجه دولت بایدن برای اولین بار در ماه مارس امسال جنجال آفرید، هنگامی که گروهی از مخالفان جمهوری اسلامی او را به عنوان یکی از هواداران رژیم معرفی کردند و پرده از این امر برداشتند که خانواده‌اش روابط نزدیکی با رژیم حاکم بر ایران دارد. به گزارش «واشینگتن فری بیکن»، کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا تا به این لحظه از دادن پاسخ رسمی به نامه قانونگذاران خودداری کرده‌ است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

hich9922 چطور از دوستان و حامیان نظام جمهوری اسلامی هستش ؟ ستون پنجم فرستادن وزارت خارجه ؟

باید اخراج بشه

hich9922 چقدر این دختر دوکتور جوات! چندشه؟🤧🤮

بزرگترین مشکلی که غرب داره.اخذ تصمیمات آنی فقط برای یک رو کم کنی یا غرض سیاسی گذرا.یک لحظه با جمهوری اسلامی حس خوب پیدا میکنه،یهویی یکی از عوامل اون رو وارد سیستم امنیتی خودش میکنه.درست کلید امنیتی خودش رو به اون می سپره.فکر فردایی و رویارویی نیست.روابط تیره میشه و اطلاعات رفته..

از فامیلیش معلومه چه عنیه

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت خارجه ترکیه: حملات اسرائیل به نوار غزه محکوم می کنیموزارت خارجه ترکیه: حملات اسرائیل به نوار غزه که باعث جان باختن شمار زیادی مردم بیگناه از جمله کودکان شد را شدیدا محکوم می کنیم وزارت امور خارجه ترکیه: اسرائیل مقصر اصلی رسیدن اتفاقات موجود در خاک فلسطین به این مرحله است Why not condemning Kabul girls school killing?
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پیشنهادات وزارت بهداشت به قرارگاه کرونا درباره انتخابات / انصراف از دریافت مبالغ جرائم کروناآخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور، پوشش بیمه‌ای داروهای مرتبط با این بیماری، شروط وزارت بهداشت برای بازگشایی مشاغل گروه دو، نگرانی از تجمعات عید فطر در برخی مناطق کشور، افزایش سرعت واکسیناسیون از تیر ماه، پیشنهاداتی برای چگونگی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و ... از جمله مباحثی بود که سخنگوی وزارت بهداشت با حضور در ایسنا به تشریح آن پرداخت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روحانی از وزارت‌ کشور خواست مصوبه انتخاباتی شورای نگهبان را اجرا نکندبه دنبال ابلاغ مصوبه جدید شورای نگهبان به وزارت کشور درباره شرایط داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، حسن روحانی به وزارت کشور دستور داد در ثبت نام از داوطلبان این انتخابات فقط قوانین موجود را اجرا کند وزارت کشورم گفت چشم 🤪😏 کلا دولت دیگه مترسگه هیچ اختیاری نداره !! ۲ کلمه از شیخ با کِرِشمه ، در واپسین روزهای دول ( اَت) امید و برکت.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ریاست‌جمهوری، منصبی دریغ شده از زنان ایرانی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یادی از حبیب القانیان؛ کارآفرین برجسته یهودی و ایرانی میهن‌دوستIsraelPersian And of course we blame Israel IsraelPersian بحث صهیون با یهودی های عزیز جداست صهیون جانی و خونخواره و مطمئنن پیرو دین حضرت موسی (ع) نیست IsraelPersian حبیب القانیان، رئیس انجمن صهیون ها در ایران، سرمایه‌دار و به ما صهیون ها شیر میداد. وی پس از انقلاب_اسلامی به جرم 'جاسوسی برای اسقاطیل' دستگیر ودرپی دادگاهی عادلانه در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۵۸ با چوبه دار سقط شد. ما این کار نیکجمهوري_اسلامی ایران را را فراموش نمی‌کنیم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

احضار ۲۰ نفر توسط اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات درباره فایل صوتی ظریف
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »