درخواست خامنه‌ای برای جبران 'جفا' به برخی ردصلاحیت شده‌ها | DW | 04.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 81 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 36%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید به برخی نامزدان انتخابات و بستگانشان نسبت‌هایی داده شد که خلاف است و باید جبران شود. خامنه‌ای پیشتر از شورای نگهبان که صلاحیت علی لاریجانی را هم تائید نکرد قاطعانه دفاع کرده است.

رهبر جمهوری اسلامی در دومین اظهار نظر خود پس از اعلام نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان شرکت در انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری می‌گوید"در جریان عدم احراز صلاحیت‌ها" به برخی کسانی که صلاحیت‌شان تائید نشد"جفا" شد که باید جبران شود.

شورای نگهبان که شش فقیه آن منصوب علی خامنه‌ای هستند، از میان نزدیک به ۶۰۰ نفر که برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرده بودند فقط صلاحیت هفت نفر را تائید کرد که غیبت برخی کارگزاران سرشناس حکومت در میان آنها جنجال برانگیز شد.در میان کسانی که صلاحیت‌شان احراز نشده یکی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس دولت دوازدهم است و دیگری علی لاریجانی که ۱۲ سال رئیس مجلس بوده و اکنون مشاور خامنه‌ای است. از شواهد چنین برمی‌آید که لاریجانی یکی از افراد مورد اشاره خامنه‌ای است.

مطابق گمانه‌زنی‌ها یکی از علت‌های اصلی عدم احراز صلاحیت لاریجانی گزارش نهادهای امنیتی درباره تابعیت دوگانه دختر او که در آمریکا اقامت دارد بوده است.گفته می‌شود یکی از فقهای شورای نگهبان ادعا کرده که این گزارش‌ها را معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات تهیه کرده اما با پیگیری صادق لاریجانی، برادر علی لاریجانی مشخص شد که چنین نبوده است.

او به ایسنا گفت: «شورای نگهبان باید صریح و سریع و شفاف جواب بدهد چرا چنین اشتباه بزرگی مرتکب شده است و هر فرد و دستگاهی که اطلاعات دروغ داده به جامعه معرفی شود.»شورای نگهبان شامل شش فقیه و شش حقوقدادن است. حقوقدانان شورا از افرادی که رئیس قوه قضائیه، منصوب خامنه‌ای، به مجلس پیشنهاد می‌کند"انتخاب" می‌شوند.

فهرست هفت نفری که شورای نگهبان آنها را برای شرکت در رقابت‌های انتخاباتی دارای صلاحیت تشخیص داده چهارم خرداد منتشر شد. رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی امروز خود درباره انتخابات سخنانی را تکرار کرد که سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی جمعه گذشته بیان کرده بود.خامنه‌ای درباره این احتمال که مشکلات معیشتی، مردم را برای مشارکت در انتخابات مردد می‌کند گفته است: «اگر نابسامانی و ناکارآمدی وجود دارد باید آنرا با انتخاب درست و خوب جبران کنیم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

با جفایی که به ملت کردی، چه می کنی ؟ 🤔 بیین همین ملت با تو چه خواهند کرد ... راه فراری نخواهی داشت ..

اینها عادت دارن خودشون خودشون رو غافلگیر کنند. نابود باد سیاهی.

خامنه‌ای خودش و اعوان و انصارش بزرگترین جفاها و ظلم ها را در حق میلیونها ایرانی انجام دادند و کوچکترین عذر خواهی هم نکردند اما بخاطر اینکه یکی از نوچه هاش کمی رنجیده از ظلم و جفا می گه؟! باید با تمام وجود فریاد بزنیم خامنه‌ای_گوه_خورده راى_من_سرنگونى

این جفاگفتن.منویاد اهنگ کمرباریک افغانی میدازه. باماجفاکن کمرباریک من صلح وصفاکن کمرباریک😂😂😂😂😂😂😂😂

اینا همه اش سیاه بازی برای جلو مردمه ولی حناشون دیگه رنگی نداره

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رهبر جمهوری اسلامی: در عدم احرازصلاحیت‌ها، به برخی جفا شد، جبران کنندشورای بی خاصیت و ضد مردمی نگهبان همیشه جناحی تصمیم گیری میکنه.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مهرعلیزاده: جبران یعنی حضور همه سلایق در صحنه حق‌الناسیکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: بیانات ‎آیت‌الله خامنه‌ای در جریان عدم احراز صلاحیت برخی از چهره‌های با سابقه نظام، تاکید برجفا و ظلم بر آنهاست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بیانات رهبری حکم حکومتی برای لاریجانی بود/ صداوسیما باید زمان از دست رفته 2 هفته‌ای را درباره آقای لاریجانی جبران کند/ ستادهای علی لاریجانی به محض اعلام شورای نگهبان فعال می‌شوندمنصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:بیانات رهبری حکم_حکومتی برای لاریجانی بود/شورای نگهبان شرعاً مکلف است مساله را مورد بررسی قرار داده و اعلام موضع و نظر کند/رهبر انقلاب تاکید کردند که هم عوامل گزارش‌دهنده خطا کردند هم تصمیم‌گیران منظور رهبری تهمت وافترا بعد رفع صلاحیته ولی اینا بیشتر برا پرت کردن حواسا از فرمایشات اقا در مورد حجاب که اقای همتی دوست ندارن
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

خامنه‌ای: در جریان عدم احراز صلاحیت به برخی جفا شدرهبر ایران در حالی از گزارش‌های «خلاف» در مورد نامزدهای ریاست جمهوری و «جبران» آن سخن می‌گوید که تبلیغات هفت نامزد مورد تائید شورای نگهبان آغاز شده و تنها دو هفته به روز رای‌گیری باقی مانده است. برخی... برخی... برخی! یعنی بیش از یک نفر ترجمه این حرف یعنی اینکه جاش سوخته و کرم بدیم خدمتتون😂 رهبر عزیزمان کاملا صحیح فرمودند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رهبر جمهوری اسلامی: در عدم احرازصلاحیت‌ها، به برخی جفا شد، جبران کنندشورای بی خاصیت و ضد مردمی نگهبان همیشه جناحی تصمیم گیری میکنه.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نشست وزیران هفت کشور صنعتی برای مقابله با کرونا | DW | 04.06.2021وزیران بهداشت و دارایی کشورهای عضو 'گروه ۷' در باره چگونگی مبارزه جهانی با پاندمی کووید۱۹، از جمله تقسیم واکسن‌ها رایزنی می‌کنند. اتحادیه اروپا تاکنون ۵۰درصد واکسن‌های تولیدی این منطقه را به کشورهای دیگر صادر کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »