درخواست حوثی‌ها از شورای امنیت برای پایان دادن به جنگ در یمن

09/10/1400 09:58:00 ق.ظ

حوثی‌ها از شورای امنیت سازمان ملل خواستند تا تصمیمی برای پایان دادن به جنگ در یمن اتخاذ کند. - خبرگزاری آناتولی

حوثی‌ها از شورای امنیت سازمان ملل خواستند تا تصمیمی برای پایان دادن به جنگ در یمن اتخاذ کند. - خبرگزاری آناتولی 30.12.2021 استانبول/خبرگزاری آناتولی حوثی‌های مورد حمایت ایران در یمن از شورای امنیت سازمان ملل خواستند تا تصمیمی برای پایان دادن به جنگ در این کشور اتخاذ کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «صبا» وابسته به حوثی‌ها، هشام شرف به اصطلاح وزیر امور خارجه دولت حوثی‌ها طی نامه‌ای به شورای امنیت خواست تا با اتخاذ یک تصمیم الزام آور جدید، موضعی روشن در قبال صلح در یمن با پایان دادن به جنگ و رفع محاصره همه جانبه اتخاذ کند.

شرف با متهم کردن عربستان سعودی به حمله به یمن و اعمال محاصره همه جانبه، از شورای امنیت سازمان ملل خواست که دولت ریاض و تامین کنندگان این تسلیحات را بازخواست کند. هانس گراندبرگ، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن، در بیانیه‌ای در 28 دسامبر اعلام کرد که نقض قوانین بین المللی بشردوستانه و حقوق بشر در یمن باید فورا متوقف شود و مسئولین آن باید پاسخگو باشند.

گروندبرگ با اشاره به اینکه حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به صنعا پایتخت این کشور باعث کشته شدن غیرنظامیان و آسیب رساندن به زیرساخت‌های غیرنظامی در مناطق مسکونی شد، گفت: حوثی‌ها نیز مارب را با موشک هدف قرار دادند که باعث تلفات غیرنظامی و آواره شدن بسیاری از ساکنان شدند. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

از ابتدای امسال، «هیچ دارویی» برای ۲۰ هزار بیمار تالاسمی ایران وارد نشده استرئیس هیئت‌مدیره انجمن تالاسمی ایران از «کمبود شدید» داروهای حیاتی برای ۲۰ هزار بیمار تالاسمی خبر داد و گفت «از ابتدای امسال هیچ دارویی برای بیماران تالاسمی وارد کشور نشده است».

تلاش برای نجات استقلال و پرسپولیس؛ تغییر مالکیت از دولت به دولت - BBC News فارسیدر حالی که پرسپولیس و استقلال و شماری از مسئولان ورزشی ایران ادعا می‌کنند این دو باشگاه‌ها شرایط مد نظر کنفدراسیون آسیا را کسب کرده‌اند و خطر حذف از رقابت‌های آسیایی پرطرفدارترین باشگاه‌های ایران را تهدید نمی‌کند، به نظر می‌رسد که برخی مشکلات کماکان پابرجا هستند.

بنت: برای حصول توافق خوب با ایران، باید از موضع سرسختانه با این کشور برخورد کردنخست وزیر اسرائيل از قدرت‌های جهانی خواست تا با موضعی سرسختانه در قبال ایران در مذاکرات هسته‌ای وین برخورد کنند. دروغ

فرانسه برای جلوگیری از گسترش سریع اومیکرون چه برنامه‌ای دارد؟اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: فرانسه برای جلوگیری از گسترش سریع امیکرون چه برنامه‌ای دارد؟ فرانسه در واکنش به گسترش سریع امیکرون تاخیر برای دریافت سومین دُز واکسن را از ۴ماه به سه ماه کاهش داده است، اما هیچ منع رفت‌وآمدی برای شب سال نو وجود نخواهد داشت.

وزیر بهداشت ترکیه از امکان تزریق واکسن «تُرکوواک» از فردا در کلیه بیمارستان‌ شهرها خبر داد🛑 وزیر بهداشت ترکیه از امکان تزریق واکسن «تُرکوواک» از فردا در کلیه بیمارستان‌ شهرها خبر داد

قالیباف:شهید سلیمانی 40 سال به دور از هیاهوهای سیاسی برای دفاع از مظلومین مجاهدت کرد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimقالیباف: شهید_سلیمانی یک هنرمند بود، از این باب که شهادت هنر مردان خدا است شهید سلیمانی هنرمندی بود که برای جهاد و در صحنه‌های سخت بودن لحظه‌ای به خود تردید راه نداد او هنرمند بود از این باب که هرگز نترسید چرا که او تنها از خدا می‌ترسید قالیباف برای این حرف‌ پول میگیره ؟ ماشاالله شماها همه اتون هنرمندید ؟ خود تو ،تو دزدی و بزن دررویی رو دست نداری اگه همه دنیا میخواستن جمع بشن اعتقاد مردم ایرانو به دین از بین ببرن و این مملکتو اینطوری نابود کنند، نمیتونستند یه کشور به این بزرگی ‌ثروتمندی رابا ۸۵ میلیون نفربه نابودی کشوندید اگه این هنر نیست پس چیه کلاس جمله سازی، دوم دبستان