درخواست دوباره بایدن از شهروندان آمریکایی برای ترک اوکراین | DW | 11.02.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهور آمریکا می‌گوید که برنامه‌ای برای تخلیه شهروندان آمریکایی از اوکراین در صورت حمله روسیه به این کشور وجود ندارد، زیرا رویارویی نیروهای ایالات متحده و روسیه می‌تواند زمینه‌ساز یک جنگ جهانی شود.

جو بایدن، از شهروندان آمریکا در اوکراین اکیداً خواست که این کشور را ترک کنند. او گفت که در صورت حمله روسیه به اوکراین تخلیه شهروندان آمریکایی با کمک نیروهای نظامی ایالات متحده غیرقابل تصور است.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه پوتین را عاقل‌تر از آن دانست که حتی در صورت حمله به اوکراین اجازه دهد آسیبی متوجه شهروندان آمریکایی شود. دولت آمریکا در روزهای اخیر با اشاره به افزایش تهدیدات ناشی از عملیات نظامی روسیه از شهروندان خود در اوکراین خواسته است که این کشور را ترک کنند. اجتناب از سفر به اوکراین هم توصیه دیگر دولت آمریکا به شهروندان این کشور بوده است. همزمان شمار پرسنل دیپلماتیک آمریکا در اوکراین نیز کاهش داده شده است.

شمار نیروهای اعزامی روسیه به بلاروس برای مانور نظامی مشترک با این کشور از دوران جنگ سرد تا کنون سابقه نداشته است. نیروی دریایی روسیه نیز در دریای سیاه مشغول تمرین آمادگی برای وضعیت اضطراری است، اقدامی که با انتقاد شدید غرب روبرو شده و اوکراین نیز صحبت از محاصره دریایی خود به میان آورده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

سران اوکراین هم مثل براندازها به حمایت این دلخوش کرده بودن 😅

روسیه در پیچ تاریخی خطرناکی قرار گرفته و قصد ایجاد جنگ جهانی را دارد یا به بهانه غصب ایران یا ا کراین. ولی او بیشتر ایران را میخواهد با نوکری خامنه‌ای پوفیوز. فتنه۲۲بهمن خامنه‌ای_جنایتکار

یعنی از این پیرمرد خرفت‌تر تو آمریکا نبود رییس جمهور بشه؟

این واقعا تیم مشاور داره؟ کسی سخنرانی هاش رو از قبل چک میکنه؟!

فک کنم مث افغانستان شبانه فلنگ رو میبنده....

ریده به خودش

انیشتین گفته جنگ جهانی چهارم انسان ها با چوب و چماق به جان هم می افتند، جنگ سوم جهانی یعنی جنگ اتمی و کشوری در آن پیروز نخواهد شد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دعوت ناتو از روسیه برای ادامه مذاکراتدعوت ناتو از روسیه برای ادامه مذاکرات ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو پس از دیدار با بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس نشست مشترک خبری در مقر این سازمان در بروکسل ترتیب داد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا به شهروندان خود در امارات نسبت به حملات احتمالی هشدار دادسفارت آمریکا در ابوظبی طی بیانیه‌ای درباره خطرات بالقوه و احتمالی در امارات متحده عربی به شهروندان خود هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه حملات خطری برای کل خاورمیانه است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آغاز رزمایش روسیه و بلاروس در مرز اوکراین؛ کی‌یف: ابزار فشار روانی استکشورهای غربی بر این باور هستند که ۳۰ هزار نظامی روسیه در چهارچوب این رزمایش به داخل خاک بلاروس اعزام شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آغاز رزمایش مشترک روسیه-بلاروسرزمایش «عزم متحد-2022» با شرکت نیروهای مسلح روسیه و بلاروس آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ناتو: استقرار نظامی روسیه در بلاروس خطری جدی علیه امنیت اروپا استبا ادامه تنش‌های میان روسیه و غرب بر سر بحران اوکراین و آغاز رزمایش مشترک روسیه و بلاروس، کشورهای غربی و ناتو این اقدام روسیه را بیانگر خطرناک‌ترین برهه در روسیه اهمیتی نمیدهد. ناتو: استقرار نظامی روسیه در بلاروس خطری جدی علیه امنیت اروپا است. العربيه_فارسى
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رزمایش دریایی روسیه در دریای سیاه و آزوف؛ کی‌یف: این کار اشغال خزنده دریاستوزارت دفاع اوکراین روز پنج‌شنبه ۱۰ فوریه با انتشار بیانیه‌ای، به رزمایش دریایی روسیه در آبهای دریای سیاه و دریای آزوف واکنش نشان داد و آن را «اشغال خزنده دریا» توصیف کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »