درخواست طوفانی کاربران توییتر: نسرین ستوده را آزاد کنید

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شب گذشته شمار قابل توجهی از کاربران ایرانی در یک طوفان توییتری، خواستار آزادی «نسرین_ستوده» شدند. رضا خندان، همسر این وکیل و فعال حقوق بشر زندانی،در گفت‌وگو با DehkordiMaryam از نگرانی فرزندان‌شان در مورد وضعیت جسمانی مادر می‌گوید اخبار_ایران

شامگاه شنبه، ۸شهریور۱۳۹۹، شمار قابل توجهی از کاربران ایرانی در یک طوفان توییتری، خواستار آزادی «نسرین ستوده» شدند. «رضا خندان»، همسر این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر زندانی، در گفت‌وگو با «ایرانوایر» از نگرانی فرزندان‌شان در مورد وضعیت جسمانی مادر می‌گوید. نسرین ستوده با انتشار نامه‌ای از «زندان اوین»، از روز ۲۱مرداد۱۳۹۹، با مطالبه آزادی زندانیان سیاسی، اعتصاب غذا کرده است.

رضا خندان در پاسخ به این پرسش که از آخرین وضعیت نسرین ستوده اطلاعی دارد یا خیر، به ایران‌وایر گفت: «امروز در ایران عاشورا و تعطیل رسمی است. اگر چه امروز روز ملاقات بند زنان زندان اوین بود. اما حتما مطلع هستید که حتی اگر تعطیل هم نبود ما نمی‌توانستیم به ملاقات نسرین برویم، چون او در واکنش به بازداشت "مهراوه"، دخترمان، اعلام کرده است، در اعتراض به این اقدام غیرقانونی ماموران امنیتی، از ملاقات حضوری با خانواده صرف‌‌نظر می‌کند. بنابراین متاسفانه خبر تازه‌ای از او نداریم.

رضا خندان در این باره گفت: «روزی که آمدند برای بازداشت مهراوه، نیما خواب بود و اول صبح چشمش را بر روی چنین صحنه‌ای باز کرد. بیشترین آسیب را نیما از این اتفاق‌ها دیده است. من می‌دانم که او خیلی مضطرب و نگران شده و از اعتصاب غذای مادرش هم همین‌قدر نگران است. هر چند که نسرین پیش از اقدام به اعتصاب غذا، با او صحبت کرد و برایش توضیح داد چه دلایلی برای این‌کار دارد.»

رضا خندان گفت به دلیل محدودیت‌های تماس، امکان آن وجود ندارد که تمام این درخواست‌ها به اطلاع نسرین ستوده برسد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیدگاه: درگیری بنیاد مستضعفان با مستضعفان گفت‌و‌گو با مهدی نخل احمدیپرویز فتاح، رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفته بود اموال بنیاد متعلق به محرومان است و گلوگیر است. ما این اموال را پس می‌گیریم و می‌فروشیم تا درآمدش را به محرومان برسانیم. ساکنان روستای ابوالفضل می
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

دیدگاه: نظارت بر تخلفات اقتصادی سپاه گفت‌و‌گو با مجتبی پورمحسنمحمد یزدی، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران می‌گوید: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیش از ۱۲۰ هزار مدیر و چند میلیون کارمند دارد اما از این تعداد افراد بسیار کمی تخلف می‌کنند. این فرمانده سپاه روز 4 شه
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ترکیه: اتحادیه اروپا حق ندارد از فعالیت‌های کشورمان برای اکتشاف منابع هیدروکربن انتقاد کندترکیه: اتحادیه اروپا حق ندارد از فعالیت‌های کشورمان برای اکتشاف منابع هیدروکربن انتقاد و از ما درخواست کند تا این فعالیت‌ها را متوقف کنیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

محسن نامجو با انتشار ویدئویی اتهام تعرض جنسی را رد کرد - BBC News فارسیمحسن نامجو، خواننده و نوازنده ایرانی، اتهام‌ آزار جنسی و اقدام به تجاوز را که علیهش مطرح شده بود 'شایعه' خوانده و گفته این اتهام‌ها را 'قویا' رد می‌کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

امارات متحده عربی، قانون تحریم اسرائیل را لغو کردخلیفه بن زاید آل نهیان، رییس امارات متحده عربی، با صدور دستوری قانون تحریم اسرائیل را لغو و مجوز توافق‌های تجاری میان دو کشور را صادر کرد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

فردا آخرین مهلت ثبت نام بدون آزمون ارشد و دکتری دانشگاه آزادمهلت ثبت نام بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی سال ۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی، ساعت ۲۴ فردا دوشنبه ۱۰ شهریورماه پایان می یابد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »