جولیان آسانژ, ویکی‌لیکس, استرداد آسانژ به آمریکا

جولیان آسانژ, ویکی‌لیکس

درخواست ۱۳۰ شخصیت نامدار آلمان برای آزادی جولین آسانژ | DW | 06.02.2020

بیش از ۱۳۰ شخصیت سیاسی، فرهنگی و هنری آلمان با انتشار فراخوانی از دولت بریتانیا خواسته‌اند جولین آسانژ، بنیانگذار ویکی‌لیکس را آزاد کند. وضعیت سلامت جولیان آسانژ که در برتیانیا زندانی است، بحرانی گزارش شده است.

06/02/2020 04:38:00 ب.ظ

بیش از ۱۳۰ شخصیت سیاسی، فرهنگی و هنری آلمان با انتشار فراخوانی از دولت بریتانیا خواسته‌اند جولین آسانژ، بنیانگذار ویکی‌لیکس را آزاد کند. وضعیت سلامت جولیان آسانژ که در برتیانیا زندانی است، بحرانی گزارش شده است.

بیش از ۱۳۰ شخصیت سیاسی، فرهنگی و هنری آلمان با انتشار فراخوانی از دولت بریتانیا خواسته‌اند جولین آسانژ، بنیانگذار ویکی‌لیکس را آزاد کند. وضعیت سلامت جولیان آسانژ که در برتیانیا زندانی است، بحرانی گزارش شده است.

روزنامه مطرح"فرانکفورته آلگماینه" آلمان یک صفحه کامل چاپ روز پنج‌شنبه (۱۷ بهمن) را به این فراخوان اختصاص داده است. امضاکنندگان این فراخوان تأکید کردند که برای"وضعیت بحرانی سلامت آسانژ" بسیار نگران هستند.جولین آسانژ از زمان بازداشت در زندان امنیتی بلمارش نگهداری می‌شود. آمریکا خواستار استرداد اوست و تصیم دارد او را به جرم جاسوسی محاکمه و مجازات کند. جولین اسانژ به دلیل افشای جنایات جنگی ممکن است به مجازاتی بسیار سنگین -تا ۱۷۵سال حبس در سلول انفرادی- محکوم شود.  

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران طرح «محدود کردن اینترنت در ایران» را محکوم کرد ابراز «نگرانی جدی» دیده‌بان حقوق بشر از خشونت حکومت ایران علیه معترضان؛ دست‌کم ۹ نفر کشته شدند فرزانه فصیحی و کیمیا یوسفی از المپیک توکیو حذف شدند - BBC News فارسی

روزانه ۲۲ ساعت در سلول انفرادینیلز ملزر، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور شکنجه که بهار سال گذشته جولین آسانژ را در زندان دیده می‌گوید که او به وضوح دچار تمام علایمی است که قربانیان شکنجه‌های روحی درازمدت از آن رنج می‌برند.نیلز ملزر در گزارشی که در مورد وضعیت آسانژ منتشر کرده، نوشته است: «آسانژ بدون هیچ دلیل موجهی روزانه ۲۲ تا ۲۳ ساعت در سلول انفرادی نگه داشته می‌شود. از هرگونه تماس طبیعی او با سایر زندانیان جلوگیری می‌شود و به طور مشخص و هدفمند روند آماده کردن او برای پروسه بررسی پرونده‌اش دستکاری می‌شود».

در این فراخوان به نامه سرگشاده ۶۰ پزشک اشاره شده که اوایل نوامبر منتشر شد. پزشکان امضاکننده نامه سرگشاده‌ خطاب به دولت بریتانیا خواستار انتقال جولین آسانژ به یک بیمارستان دانشگاهی شده بودند. آنها در نامه خود تأکید کرده بودند که وضعیت بازداشت آسانژ تهدیدی جدی برای سلامت اوست و خطر مرگ او را تهدید می‌کند.  headtopics.com

در فراخوان شخصیت‌های آلمانی تأکید شده: «روشن است که جولین آسانژ در شرایط فعلی بازداشت خود بهبود نخواهد یافت و فاقد آمادگی روند استرداد خواهد بود».محاکمه آسانژ قرار است از پنجم اسفند (۲۴ فوریه) آغاز شود. در فراخوان آزادی او آمده است که شرایط بازداشت و عدم آمادگی او برای محاکمه"نقض جدی حقوق اساسی بشر و حاکمیت قانون" را نشان می‌دهند.

امضاکنندگان این فراخوان از دولت بریتانیا خواسته‌اند جولین آسانژ را فورأ از زندان آزاد كند. آنها خواستار مداخله دولت فدرال آلمان برای مذاکره با دولت بریتانیا و آزادی آسانژ شدند.از جمله امضاكنندگان این فراخوان می‌توان به زیگمار گابریل، وزیرخارجه پیشین آلمان، ولفگانگ کوبیکی، معاون پیشین رئیس مجلس فدرال آلمان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران مطرحی چون نوید کرمانی و گونتر والراف و شمار دیگری از هنرمندان تئاتر و فیلم و اعضای"انجمن قلم" آلمان اشاره کرد.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

کرک داگلاس، ستاره نامدار هالیوود، درگذشت | DW | 06.02.2020او نزدیک هفتاد سال هالیوود از چهره‌های برجسته سینمای آمریکا بود و سال‌های درخشان هالیوود را همراهی کرد. در بیش از ۸۰ فیلم نقش‌های بسیار متفاوتی در ژانرهای گوناگون ایفا کرد و در تمام فیلم‌ها حضوری بارز و نیرومند داشت. رست این پیس و گاد بلس هیم و مایکل

دادگاه آلمان درخواست حذف یک مجسمۀ ضدیهود از دیوار کلیسا را نپذیرفتدادگاه شهر ویتنبرگ آلمان با درخواست یهودیان برای شکستن یک مجسمه یهودستیز مربوط به قرن سبزدهم میلادی مخالفت کرد. 😂😂😂

آخرین خبرهای پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ | DW | 06.02.2020چرا نمی‌شه جلوشو گرفت آخه 😔😔 اگر اینه که شوته😂😂😂😂 یعنی از کارلوس کیرش رسیدیم به مربی خونه به خونه؟

رای مجلس سنا درباره استیضاح ترامپ: برائت از همه اتهامات | DW | 06.02.2020همان‌گونه که انتظار می‌رفت مجلس سنا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را از هر دو اتهام مطرح شده تبرئه کرد. جمهوری‌خواهان اکثریت کرسی‌های مجلس سنا را در اختیار دارند. ترامپ این امر را پیروزی در برابر مضحکه استیضاح خواند. عدالت غربي ، قانون امريكايي، روياي امريكايي، در جهانی که پوپولیسم و بی عدالتی ، کرسی های بیشتری از عدالتخواهی و روشنگری دارد ، انتظاری جز این هم نمی توان داشت. روسیاهیش موند واسه آیت‌الله پلوسی و امت حزب الله 😆😆😆

حمله موشکی اسرائیل به سربازان سوریه و شبه‌نظامیان ایران در دمشق | DW | 06.02.2020خبر حمله موشکی اسرائیل به مواضع نیروهای نظامی وابسته به ارتش سوریه و شبه‌نظامیان ایران از جمله از سوی رسانه‌های عربی منتشر شده است. در اورشلیم (بیت‌المقدس) در اثر حمله به یک خودرو ۱۴ سرباز اسرائیلی مجروح شده‌اند. چرا اروپا و غرب یا حتی روسیه و چین واکنشی به این حمله ها نشون نمیدن ؟؟ دلیلش چیه ؟؟ اسراییله اشغالگر هر کاری هر گوهی دلش بخواد میتونه بکنه و بخوره ؟؟ مگه قانون جنگله ؟؟ حیف سوریه اجازه نمیده وگرنه ایران حق اسراییلو میزاره کف دستش مطمئن هستی اسراییلی نمردن؟

عکس روز: 'ما آزادی می‌خواهیم – لطفا به ما کمک کنید' | DW | 05.02.2020صلیب سرخ اسپانیا گروهی دیگر از مهاجران پناهجو را از آب‌های ناآرام مدیترانه نجات داد. هنوز هم عده بیشماری در جستجوی زندگی بهتر خود را به آب و آتش می‌زنند. در اروپا درهای سعادت به روی آنها باز نمی‌شود، اما دستکم زندگی هست. عکس‌های روز دویچه‌وله در اینجا: