درخواست ۱۳۰ شخصیت نامدار آلمان برای آزادی جولین آسانژ | DW | 06.02.2020

06/02/2020 04:38:00 ب.ظ

بیش از ۱۳۰ شخصیت سیاسی، فرهنگی و هنری آلمان با انتشار فراخوانی از دولت بریتانیا خواسته‌اند جولین آسانژ، بنیانگذار ویکی‌لیکس را آزاد کند. وضعیت سلامت جولیان آسانژ که در برتیانیا زندانی است، بحرانی گزارش شده است.

جولیان آسانژ, ویکی‌لیکس

بیش از ۱۳۰ شخصیت سیاسی، فرهنگی و هنری آلمان با انتشار فراخوانی از دولت بریتانیا خواسته‌اند جولین آسانژ، بنیانگذار ویکی‌لیکس را آزاد کند. وضعیت سلامت جولیان آسانژ که در برتیانیا زندانی است، بحرانی گزارش شده است.

بیش از ۱۳۰ شخصیت سیاسی، فرهنگی و هنری آلمان با انتشار فراخوانی از دولت بریتانیا خواسته‌اند جولین آسانژ، بنیانگذار ویکی‌لیکس را آزاد کند. وضعیت سلامت جولیان آسانژ که در برتیانیا زندانی است، بحرانی گزارش شده است.

روزنامه مطرح"فرانکفورته آلگماینه" آلمان یک صفحه کامل چاپ روز پنج‌شنبه (۱۷ بهمن) را به این فراخوان اختصاص داده است. امضاکنندگان این فراخوان تأکید کردند که برای"وضعیت بحرانی سلامت آسانژ" بسیار نگران هستند.جولین آسانژ از زمان بازداشت در زندان امنیتی بلمارش نگهداری می‌شود. آمریکا خواستار استرداد اوست و تصیم دارد او را به جرم جاسوسی محاکمه و مجازات کند. جولین اسانژ به دلیل افشای جنایات جنگی ممکن است به مجازاتی بسیار سنگین -تا ۱۷۵سال حبس در سلول انفرادی- محکوم شود.  

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

کرک داگلاس، ستاره نامدار هالیوود، درگذشت | DW | 06.02.2020او نزدیک هفتاد سال هالیوود از چهره‌های برجسته سینمای آمریکا بود و سال‌های درخشان هالیوود را همراهی کرد. در بیش از ۸۰ فیلم نقش‌های بسیار متفاوتی در ژانرهای گوناگون ایفا کرد و در تمام فیلم‌ها حضوری بارز و نیرومند داشت. رست این پیس و گاد بلس هیم و مایکل

دادگاه آلمان درخواست حذف یک مجسمۀ ضدیهود از دیوار کلیسا را نپذیرفتدادگاه شهر ویتنبرگ آلمان با درخواست یهودیان برای شکستن یک مجسمه یهودستیز مربوط به قرن سبزدهم میلادی مخالفت کرد. 😂😂😂

آخرین خبرهای پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ | DW | 06.02.2020چرا نمی‌شه جلوشو گرفت آخه 😔😔 اگر اینه که شوته😂😂😂😂 یعنی از کارلوس کیرش رسیدیم به مربی خونه به خونه؟

رای مجلس سنا درباره استیضاح ترامپ: برائت از همه اتهامات | DW | 06.02.2020همان‌گونه که انتظار می‌رفت مجلس سنا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را از هر دو اتهام مطرح شده تبرئه کرد. جمهوری‌خواهان اکثریت کرسی‌های مجلس سنا را در اختیار دارند. ترامپ این امر را پیروزی در برابر مضحکه استیضاح خواند. عدالت غربي ، قانون امريكايي، روياي امريكايي، در جهانی که پوپولیسم و بی عدالتی ، کرسی های بیشتری از عدالتخواهی و روشنگری دارد ، انتظاری جز این هم نمی توان داشت. روسیاهیش موند واسه آیت‌الله پلوسی و امت حزب الله 😆😆😆

حمله موشکی اسرائیل به سربازان سوریه و شبه‌نظامیان ایران در دمشق | DW | 06.02.2020خبر حمله موشکی اسرائیل به مواضع نیروهای نظامی وابسته به ارتش سوریه و شبه‌نظامیان ایران از جمله از سوی رسانه‌های عربی منتشر شده است. در اورشلیم (بیت‌المقدس) در اثر حمله به یک خودرو ۱۴ سرباز اسرائیلی مجروح شده‌اند. چرا اروپا و غرب یا حتی روسیه و چین واکنشی به این حمله ها نشون نمیدن ؟؟ دلیلش چیه ؟؟ اسراییله اشغالگر هر کاری هر گوهی دلش بخواد میتونه بکنه و بخوره ؟؟ مگه قانون جنگله ؟؟ حیف سوریه اجازه نمیده وگرنه ایران حق اسراییلو میزاره کف دستش مطمئن هستی اسراییلی نمردن؟

عکس روز: 'ما آزادی می‌خواهیم – لطفا به ما کمک کنید' | DW | 05.02.2020صلیب سرخ اسپانیا گروهی دیگر از مهاجران پناهجو را از آب‌های ناآرام مدیترانه نجات داد. هنوز هم عده بیشماری در جستجوی زندگی بهتر خود را به آب و آتش می‌زنند. در اروپا درهای سعادت به روی آنها باز نمی‌شود، اما دستکم زندگی هست. عکس‌های روز دویچه‌وله در اینجا:

در فراخوانی که بیش از ۱۳۰ شخصیت سیاسی و فرهنگی  آن را امضا کردند، آمده است: «ما از درخواست نیلز ملزر، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور شکنجه برای آزادی جولین آسانژ به دلایل پزشکی و با هدف پشتیبانی از حاکمیت قانون پشتیبانی می‌کنیم.کرک داگلاس، ستاره سینما، در سن ۱۰۳ سالگی درگذشت.Aa یک مجسمه متعلق به قرن سیزدهم میلادی در آلمان جنجال برانگیزشده است.آخرین خبرهای پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ [۱۰:۰۰] حداقل سه کشته و ۱۷۰ زخمی در سانحه هواپیمایی در فرودگاه استانبول هواپیمای مسافربری خطوط هوایی پگاسوس با ۱۷۷ مسافر و شش خدمه که از ازمیر پرواز کرده بود هنگام فرود در فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول از باند فرودگاه خارج و سه قطعه شد.

» روزنامه مطرح"فرانکفورته آلگماینه" آلمان یک صفحه کامل چاپ روز پنج‌شنبه (۱۷ بهمن) را به این فراخوان اختصاص داده است. امضاکنندگان این فراخوان تأکید کردند که برای"وضعیت بحرانی سلامت آسانژ" بسیار نگران هستند. او برای نقش‌آفرینی در فیلم"قهرمان" در سال ۱۹۴۹ برای نخستین بار نامزد دریافت جایزه اسکار شد. جولین آسانژ از زمان بازداشت در زندان امنیتی بلمارش نگهداری می‌شود. این مجسمه، یک خاخام یهود را نشان می‌دهد که دم خوکی را بالا داده و زیر آن را نگاه می‌کند و همزمان چند یهودی دیگر به پستانهای خوک آویزان شده‌اند. آمریکا خواستار استرداد اوست و تصیم دارد او را به جرم جاسوسی محاکمه و مجازات کند. او پدر مایکل داگلاس، بازیگر مطرح سینما بود. جولین اسانژ به دلیل افشای جنایات جنگی ممکن است به مجازاتی بسیار سنگین -تا ۱۷۵سال حبس در سلول انفرادی- محکوم شود. فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران (IFJ) با انتشار بیانیه‌ای اجرای حکم حبس یکی از روزنامه‌نگاران پیش‌تر دستگیر شده در ایران را محکوم کرد.

   روزانه ۲۲ ساعت در سلول انفرادی نیلز ملزر، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور شکنجه که بهار سال گذشته جولین آسانژ را در زندان دیده می‌گوید که او به وضوح دچار تمام علایمی است که قربانیان شکنجه‌های روحی درازمدت از آن رنج می‌برند.  او در آثار سینماگران نامداری مانند الیا کازان، هاوارد هاکز، اتو پرمینجر و بیلی وایلدر نقش ایفا کرده بود. آلمان یکی از مهمترین خاستگاه‌های اروپایی پروتستان‌ها در جهان با اکثریت مسیحیان پروتستان است و مارتین لوتر در قرن پانزده و شانزده میلادی زندگی می‌کرده است. نیلز ملزر در گزارشی که در مورد وضعیت آسانژ منتشر کرده، نوشته است: «آسانژ بدون هیچ دلیل موجهی روزانه ۲۲ تا ۲۳ ساعت در سلول انفرادی نگه داشته می‌شود. از هرگونه تماس طبیعی او با سایر زندانیان جلوگیری می‌شود و به طور مشخص و هدفمند روند آماده کردن او برای پروسه بررسی پرونده‌اش دستکاری می‌شود».   کرک داگلاس در سال ۱۹۵۶ در فیلم"شور زندگی"، به کارگردانی وینسنت مینه‌لی، سیمای قابل قبولی از ونسان وان گوگ، نقاش نامدار هلندی فرانسوی ارائه داد و به خاطر بازی در آن فیلم نامزد اسکار شد. در این فراخوان به نامه سرگشاده ۶۰ پزشک اشاره شده که اوایل نوامبر منتشر شد. مارتین لوتر یکی از رهبران مذهبی بود که مقالات متعددی علیه یهودیان نوشت. پزشکان امضاکننده نامه سرگشاده‌ خطاب به دولت بریتانیا خواستار انتقال جولین آسانژ به یک بیمارستان دانشگاهی شده بودند. او در این بیانیه نوشت که پدرش"برای جهانیان یک ستاره بود، یک افسانه، بازیگری از فیلم‌های دوران طلایی . از این تعداد، بیش از ۲۸ هزار نفر در چین هستند.

آنها در نامه خود تأکید کرده بودند که وضعیت بازداشت آسانژ تهدیدی جدی برای سلامت اوست و خطر مرگ او را تهدید می‌کند.  در فراخوان شخصیت‌های آلمانی تأکید شده: «روشن است که جولین آسانژ در شرایط فعلی بازداشت خود بهبود نخواهد یافت و فاقد آمادگی روند استرداد خواهد بود».. دادگاه شهر ویتنبرگ به آقای دالمن گفته است که می‌تواند شکایت خود را به دادگاه بزرگ شهر کارلسروهه نیز ارجاع دهد. محاکمه آسانژ قرار است از پنجم اسفند (۲۴ فوریه) آغاز شود. در فراخوان آزادی او آمده است که شرایط بازداشت و عدم آمادگی او برای محاکمه"نقض جدی حقوق اساسی بشر و حاکمیت قانون" را نشان می‌دهند." او سپس گفت که دوست دارد جمله‌ای را که به پدرش در آخرین جشن تولدش گفته در بیانیه‌اش تکرار کند: «پدر! من بسیار دوستت دارم و بسیار به خودم می‌بالم که پسر تو هستم. امضاکنندگان این فراخوان از دولت بریتانیا خواسته‌اند جولین آسانژ را فورأ از زندان آزاد كند.

آنها خواستار مداخله دولت فدرال آلمان برای مذاکره با دولت بریتانیا و آزادی آسانژ شدند. کرک داگلاس یکی از قوی‌ترین بازی‌های خود را در فیلم اولیس ارائه داد. از جمله امضاكنندگان این فراخوان می‌توان به زیگمار گابریل، وزیرخارجه پیشین آلمان، ولفگانگ کوبیکی، معاون پیشین رئیس مجلس فدرال آلمان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران مطرحی چون نوید کرمانی و گونتر والراف و شمار دیگری از هنرمندان تئاتر و فیلم و اعضای"انجمن قلم" آلمان اشاره کرد. در همین زمینه: ."آخرین قطار گان‌هیل" از دیگر آثار مشهور اوست.