درخواست مرکل از مردم آلمان در سالگرد تلاش برای قتل هیتلر

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در هفتاد و پنجمین سالگرد معروف‌ترین تلاش برای قتل آدولف هیتلر خواستار مقابله مردم با راست درحال ظهور افراطی شده است. خانم مرکل از تلاش کلاوس فان اشتاوفنبرگ افسر آلمانی برای سوءقصد به جان رهبر آلمان نازی در سال ۱۹۴۴ تلاش کرده بود، قدردانی کرد.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در هفتاد و پنجمین سالگرد معروف‌ترین تلاش برای قتل آدولف هیتلر خواستار مقابله مردم با راست درحال ظهور افراطی شده است.

اشتاوفنبرگ و حدود ۲۰۰ همدست او که سعی داشتند با بمبگذاری هیتلر را بکشند فورا پس از آن دستگیر و اعدام شدند.او در پیام هفتگی خود گفت:"این روز برای همه ما یادآور نه فقط آن گروهی است که روز ۲۰ ژوئیه وارد عمل شدند، بلکه همه کسانی است که مقابل حکومت نازی قد علم کردند." حزب راست گرای"آلترناتیوی برای آلمان" با دستور کاری ملی گرایانه در انتخابات ماه مه به بزرگترین حزب مخالف مهاجرت در پارلمان بدل شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لرزش‌های مرکل؛ صدر اعظم آلمان می گوید تا ۲۰۲۱ به کارش ادامه می دهدمرکل روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت: «من می توانم وظایفم را انجام دهم. از نظر فردی به شدت به سلامتی‌ توجه دارم و همانطور که پیشتر گفته‌ام سال ۲۰۲۱ پایان کار سیاسی‌ام خواهد بود.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادعای فیفا: تلاش موفقیت آمیز تاج برای حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه‌هاخبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد که فدراسیون فوتبال ایران در تلاش است تا مجوز حضور بانوان در ورزشگاه‌ها فراهم شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا تلاش می‌کند بار دیگر سیاست «مونرو» را در قاره آمریکا بازآفرینی کندوزیر امور خارجه گفت: آمریکا در تلاش است بر مداخلات خود در آمریکای لاتین اضافه کند در چنین شرایطی لازم است که مجموعه‌ای هماهنگ از کشورهای مستقل در برابر این سیاست‌های آمریکا مقاومت کند. ظریف گه خورد با تو عن مادر
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

چالش آمریکا در همراه کردن متحدانش در طرح امنیتی خلیج فارسایالات متحده آمریکا در تلاش است تا حمایت متحدان خود را در ابتکاری که هدفش «افزایش مراقبت حمل‌و‌نقل دریایی» در خاورمیانه عنوان شده، به دست
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

آنگلا مرکل: درباره اوضاع خلیج نگرانمآنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، روز جمعه 19 ژوئیه 2019 گفت که درباره اوضاع خلیج نگران است و باید همه اول یاد بگیره خلیج فارس بعد نگران بشه،خلیج همیشه تا ابد خلیج فارس خواهد بود
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مرکل: خوبم!مرکل: خوبم! آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان: می‌توانم مسئولیت خود را ادامه دهم. من توجه شدیدی به سلامتم دارم و همانطور که گفته‌ام، سال 2021 پایان فعالیت سیاسی‌ام خواهد بود. امیدوارم زندگی دیگری پس از سیاست داشته باشم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »