درخواست سازمان ملل از یونان برای کمک فوری به پناهجویان

14/06/1399 10:46 ب.ظ

دستیاران کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از یونان خواستند شرایط زندگی برای پناهندگان و پناهجویان در این کشور و جزایر اژه را «فورا» بهبود ببخشند. - خبرگزاری آناتولی

دستیاران کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از یونان خواستند شرایط زندگی برای پناهندگان و پناهجویان در این کشور و جزایر اژه را «فورا» بهبود ببخشند. - خبرگزاری آناتولی گیلیان تریگز و رئوف مازو، دستیاران کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در پی اجلاس چهار روزه در یونان، بیانیه کتبی منتشر کردند.

''از سال 2015 بیش از یک میلیون پناهنده و مهاجر از طریق یونان به اروپا رسیده‌اند، با این وجود طی 5 سال گذشته شاهد کاهش جدی در گذرگاه‌های عبوری بوده‌ایم.

پناهندگان و پناهجویان در سرزمین اصلی یونان و جزایر اژه با خلا و مشکلات اساسی مواجه هستند. یونان را به بهبود بسیار فوری شرایط زندگی این افراد و کاهش ازدحام جمعیت در مراکز پذیرش در جزایر فرامی‌خوانیم.

ادامه مطلب:
aa_persian »

دیدار لاوروف با نماینده سازمان ملل در امور سوریهوزیر امور خارجه روسیه با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه در مسکو دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی

گزارشگر سازمان ملل: سرکوب خشونت‌بار اعتراضات آبان ۹۸ بی‌سابقه بودجاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، در گزارشی از آخرین وضعیت حقوق بشر در ایران، برای ارائه به مجمع عمومی این سازمان، «سرکوب خشونت‌بار» در اعتراضات آبان ماه۹۸ را «بی‌سابقه و نگران کننده» خواند.

آمریکا ۶ ژوئیه ۲۰۲۱ رسما از سازمان جهانی بهداشت خارج می‌شود🔺آمریکا ۶ ژوئیه ۲۰۲۱ رسما از سازمان جهانی بهداشت خارج می‌شود ⚡️ مورگان اورتگاس گفت: سازمان_جهانی_بهداشت از اعمال اصلاحات فوری لازم، که با نشان دادن استقلال از حزب کمونیست چین آغاز می‌شود، سرباز زده است.

شکایت سازمان امور مالیاتی ایران از برخی دستگاه‌های دولتیرئیس سازمان امور مالیاتی ایران اعلام کرد که علیه برخی دستگاه‌های دولتی که داده‌ها و اطلاعات خود را در اختیار این سازمان قرار نمی‌دهند اقامه دعوای قضائی و اعلام جرم شده‌است. - خبرگزاری آناتولی

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل: در اعتراضات آبان پلیس، سپاه و بسیج با هدف قتل به معترضان شلیک کردند - BBC News فارسیجاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران در گزارش تازه خود برخورد 'خشونت‌آمیز' حکومت ایران با معترضان گرانی بنزین در آبان ماه را برجسته کرده و گفته این برخورد منجر به کشته شدن صدها نفر از جمله ۲۳ کودک، بازداشت هزاران نفر و 'شکنجه' آنان و احکام سنگین اعدام در 'دادگاه‌های ناعادلانه' شده است.

تلاش رئیس سازمان جاسوسی فرانسه برای پیگیری اهداف ماکرون در لبنانرئیس ‌جمهوری فرانسه هشدار داده است که کشورش در صورت کارشکنی در مسیر اجرای اصلاحات در لبنان علیه سیاستمداران این کشور تحریم‌هایی وضع خواهد کرد.

دستیاران کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از یونان خواستند شرایط زندگی برای پناهندگان و پناهجویان در این کشور و جزایر اژه را «فورا» بهبود ببخشند.ژنو/ خبرگزاری آناتولی

گیلیان تریگز و رئوف مازو، دستیاران کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در پی اجلاس چهار روزه در یونان، بیانیه کتبی منتشر کردند.''از سال 2015 بیش از یک میلیون پناهنده و مهاجر از طریق یونان به اروپا رسیده‌اند، با این وجود طی 5 سال گذشته شاهد کاهش جدی در گذرگاه‌های عبوری بوده‌ایم.

پناهندگان و پناهجویان در سرزمین اصلی یونان و جزایر اژه با خلا و مشکلات اساسی مواجه هستند. یونان را به بهبود بسیار فوری شرایط زندگی این افراد و کاهش ازدحام جمعیت در مراکز پذیرش در جزایر فرامی‌خوانیم.

پناهندگان و پناهجویان باید به صورت کامل در مقابله با شیوع ویروس کرونا (کووید-19) مشارکت داده شوند.''