درخواست السراج برای توقف دخالت‌های خارجی در لیبی

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی از آمریکا خواست تا برای توقف دخالت‌های خارجی در لیبی کاری کند.

فائز السراج، رئیس شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در دیدار با ویکتوریا کوتس، معاون دستیار رئیس‌جمهور آمریکا و مدیر ارشد امور خاورمیانه و شمال آفریقا در کاخ سفید از این کشور خواست تا برای توقف دخالت‌های خارجی در لیبی کاری کند.

دیپلمات‌های غربی پس از پایان این نشست گفتند که در آن تمام کشورها بر ضرورت توقف درگیری‌ها در لیبی که در تاریخ 4 آوریل آغاز شده، تاکید کردند. گفتنی است ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر، فرمانده نظامیان مستقر در شرق لیبی در 4 آوریل گذشته عملیات برای تصرف شهر طرابلس پایتخت این کشور را آغاز کرد. یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده و در 26 ژوئن گذشته توانستند شهر استراتژیک غریان در جنوب پایتخت این کشور را آزاد کنند.

به گزارش سازمان بهداشت جهانی از آغاز حمله حفتر به طرابلس تاکنون بیش از 1000 نفر کشته و بیش از 5500 نفر دیگر زخمی شده اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خلیفه حفتر برای گفتگو درباره صلح در لیبی اعلام آمادگی کردخلیفه حفتر تاکنون درخواست سازمان ملل متحد برای شرکت در گفتگوهای چند جانبه برای صلح در لیبی را رد کرده بود و در اوایل ماه جاری میلادی گفته بود که بهترین راه بازگشت صلح و امنیت در لیبی راه حل نظامی است. جزئیات بیشتر⬇️ لعنت به تو مزدور کاش کفتر بودی کفتار
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دبیرکل اتحادیه عرب: ایران درگیری در یمن را طولانی کرده استاحمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب روز پنجشنبه 26 سپتامبر با بیان اینکه دخالت‌های ايران در یمن باعث کجا را طولانی نکرده است!؟ جمهوری اسلامی تحریک کننده حوثی هاست شما 10 تا کشور هاي عربي درگيري را کوتاه کنيد...
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

علی مطهری: زمان خوبی برای مذاکره با آمریکا است، چون در موضع قدرتیمعلی مطهری، نماینده تهران در مجلس، مدعی شد «ایران در موضع قدرت است» لذا «زمان خوبی برای مذاکره با العربيه حرف علي مطهري را هيچ کس گوش نمي دهد شما هم وقت خود را تلف نه کنيد! چهل سال هرچه در راس ایران حکومت می کنند بی سواد دربه داغون و دره پیتی و گدا گشنه هستند و مطهری بدان تو نوکر خامنه ای هستی سکوت کن ببین ازبابت چی میگه چون خامنه ای می داند مذاکره یعنی فاتحه رژیم را باید تواند
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تاکید دوباره حوثی ها بر آتش بس برغم ادامه حملات هوایی ائتلاف عربستانایران در تازه ترین موضع نسبت به مناقشه یمن از عربستان خواسته است که به مداخله نظامی در این کشور پایان دهد و برای تامین امنیت منطقه به طرح پیشنهادی تهران بپیوندد. تا شکست حوثی ها حملات باید ادامه پیدا کند سعودیارو باید زد تا صدا چارپا ازشون دربیاد، انقد زبون‌نفهم هستن و متعصب! یه پالایشگاه کمشونه، یکم که آروم شد..حواسا پرت شد بعدی رو باید محکمتر بزنن تا صدای نکرشون دربیاد 👌 خررنگ کنی هست همین!!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فشارهای آمریکا باعث انسجام بیشتر در داخل ایران می‌شودرئیس‌جمهور شامگاه چهارشنبه به وقت نیویورک و در دیدار با نخبگان و صاحبنظران سیاست خارجی آمریکا با بیان اینکه تحریم‌های غیرانسانی آمریکا به اهداف خود نخواهد رسید، گفت که در این زمینه انسجام کاملی در داخل ایران وجود دارد. Fuck اقای پرزیدنت روحانی این سختی ها روی قشر ضعیف و محروم جامعه است و از بابت اصالتی که دارند تحمل می کنند. وگرنه سرمایه داران خیلی وقت دست از سر این دولت حکومت کشیده اند.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

بارنیه: اتحادیه اروپا منتظر پیشنهادات قانونی و عملی درباره برکسیت استمیشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برکسیت، روز پنجشنبه ۲۶ سپتامبر گفت بریتانیا باید برای شکستن بن‌بست برکسیت، پیشنهاداتی «قانونی و عملی» ارائه کند. خفه انگل گلوبالیست
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »