درخواست شورای امنیت برای آتش‌بس فوری در لیبی

27/03/2020 12:40:00 ب.ظ

درخواست شورای امنیت برای آتش‌بس فوری در لیبی

درخواست شورای امنیت برای آتش‌بس فوری در لیبی

به دنبال تشدید درگیری‌ها در لیبی شورای امنیت سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی از بالا گرفتن درگیری‌ها طرف‌های درگیر را به آتش بس فوری فراخواند.

همچنین این شورا از طرف‌های درگیر لیبیایی خواست به سرعت به تنش‌ها پایان داده و امنیت را برای کمک رسانی به همه مناطق این کشور فراهم کنند.شورای امنیت علاوه بر این از کشورهای عضو در این شورا خواست که به منع تسلیحاتی لیبی پایبند باشند. این شورا بر پایبندی‌اش به حاکمیت، استقلال و وحدت اراضی لیبی تاکید کرد.

پیش از این دولت توافق ملی لیبی در نامه‌ای از شورای امنیت خواسته بود برای پایان دادن به حملات نیروهای وابسته به خلیفه حفتر وارد عمل شده و حفتر را به خاطر حملاتش به بیمارستان‌ها و مراکز غیرنظامی محاکمه کند.دولت لیبی همچنین درباره وقوع یک فاجعه انسانی در لیبی هشدار داده بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

مشاور امنیت ملی کاخ سفید: ایران باید به طور کامل بگوید که چه بر «باب لوینسون» گذشته استرابرت اوبراين، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، گفت که ایران باید آن چه بر رابرت(باب) لوینسون گذشته است را به طور کامل شرح دهد. مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه هفتم فروردین در پیامی در توئیتر گفت: «هم آمریکا اول بگوید چه غلطی در ایران میکرد؟ گور پدر و جد آباد باب دیوث

دعوت گریفتس از طرف‌های درگیر یمنی برای انعقاد نشست فوری برقراری آتش‌بسمارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحده به یمن شامگاه پنج‌شنبه 26 مارس 2020 از طرف‌های یمنی درگیر کافیست عربستان دست از حمله به خاک کشور همسایه بردارد. صلح برقرار خواهد شد.

ائتلاف عربی: از فراخوان سازمان ملل متحد برای آتش‌بس در یمن حمایت می‌کنیمسرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، شامگاه چهارشنبه 25 مارس اعلام آتش بس ، صلح ، آرامش ، محبت ، پایان جنگ چه کلمات قشنگی. گوز گوز نکنید بابا. سریع جنگ یمنو تموم کنید بکشید بیرون تا بیشتر از این خدارو خفیف نشدید!

در پی شیوع کرونا: درخواست روحانی از رهبری برای برداشت از صندوق توسعه‌ ملیرئیس‌جمهوری ایران اعلام کرد که به رهبری درباره برداشت از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا نامه كشورو زير بار قرض بدهي ميبرند تا ب گروهاي تروريستي كمك رساني كنند

عملیات ایرینی اتحادیه اروپا برای کنترل تحریم تسلیحاتی لیبی آغاز می‌شودجوزپ بورل، رئیس دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا هشدار داده بود که غیاب اروپا، سرنوشت لیبی را به دست روسیه و ترکیه می‌سپارد.

توصیه‌هایی برای روزهای خانه‌نشینی از جیسون رضائیان، روزنامه‌نگاری که ۵۴۴ روز در ایران زندانی بودتوصیه‌هایی برای روزهای خانه‌نشینی از جیسون_رضائیان، روزنامه‌نگاری که ۵۴۴ روز در ایران زندانی بود جیسون رضائیان می‌گوید عدم دسترسی به اطلاعات محرومیت بزرگی بود. اما در ۵۴۴ روزی که در زندان بود برای نخستین بار توانست برای مدت طولانی روی یک کار تمرکز کند. با تشکر از آقای جیسون رضاییان مطالب خوبی یادآوری کردند که براحتی می توان بکار بست، زندگی در حبس آخوندها بسیار شکنجه آمیز و دردناک است دقیقا رو چه کاری تمرکز کرده جق🤔 یه سوال دیجیتالی و به زبان 0 یا 1،این اثبات شد که جاسوس بودی : بله، یا خیر؛حالت سومی هم که ندارد،اگر جاسوس بود نبودی و این اثبات شد که آزادیت مبارک،اما اگر طبق مدارک جاسوسی شما اثبات شد، طبق قانون ایران یا هر کشوری،امریکا، روسیه، چین....مجازات جاسوسی یک شهروند علیه کشور خود چیست؟

به گزارش ایسنا، به نقل از رای الیوم، در بیانیه این شورا که نسخه‌ای از آن توسط خبرگزاری آناتولی منتشر شد شورای امنیت نسبت به تاثیر احتمالی این درگیری‌ها بر گسترش ویروس کرونا در لیبی هشدار داد.اشتراک مشاهده نظرات چاپ رابرت اوبراين، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، گفت که ایران باید آن چه بر رابرت(باب) لوینسون گذشته است را به طور کامل شرح دهد.خواست با انعقاد نشستی فوری تعهدات‌شان برای برقراری فوری آتش‌بس در این کشور را به انجام رسانند.کرد، رهبری نیروهای مشترک ائتلاف عربی به رهبری سعودی از تصمیم دولت یمن برای پذیرش فراخوان دبیرکل سازمان ملل متحد برای آتش بس در این کشور برای مقابله با عواقب شیوع ویروس کرونا (کووید-19) پشتیبانی می‌کند.

همچنین این شورا از طرف‌های درگیر لیبیایی خواست به سرعت به تنش‌ها پایان داده و امنیت را برای کمک رسانی به همه مناطق این کشور فراهم کنند. شورای امنیت علاوه بر این از کشورهای عضو در این شورا خواست که به منع تسلیحاتی لیبی پایبند باشند.» وی افزود: «در حالی که تحقیقات ادامه دارد، ما فکر می‌کنیم باب لوینسون ممکن است مدتی پیش درگذشته باشد. این شورا بر پایبندی‌اش به حاکمیت، استقلال و وحدت اراضی لیبی تاکید کرد. او همچنین افزود: «از تمامی طرف‌های یمنی درگیر انتظار دارم از طریق توقف فوری تمامی اقدامات خصمانه و نظامی به خواسته‌های مردم یمن برای رسیدن به صلح احترام بگذارند». پیش از این دولت توافق ملی لیبی در نامه‌ای از شورای امنیت خواسته بود برای پایان دادن به حملات نیروهای وابسته به خلیفه حفتر وارد عمل شده و حفتر را به خاطر حملاتش به بیمارستان‌ها و مراکز غیرنظامی محاکمه کند. بازگشت آمریکایی‌هایی که گروگان گرفته شده یا به ناحق در خارج از کشور دستگیر شده‌اند، یکی از اولویت‌های اصلی دولت ترامپ باقی می‌ماند. دولت لیبی همچنین درباره وقوع یک فاجعه انسانی در لیبی هشدار داده بود. موضع دولت قانونی یمن ساعاتی پس از فراخوان آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد برای آتش‌بس در همه مناطق نزاع در جهان از جمله یمن اتخاذ شده است.

انتهای پیام . خانواده باب لوینسون از مرگ او در بازداشت جمهوری اسلامی ایران خبر دادند تنها ساعتی بعد از این که خانواده باب لوینسون، شهروند آمریکایی ناپدید شده در ایران،‌ از مرگ او خبر ​داد،‌ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده گفت که او نمی‌پذیرد که باب لوینسون مرده باشد: «نه من نمی‌پذیرم که او درگذشته باشد. پیام‌ آنها به رهبران سیاسی بسیار آشکار بود و آن این‌که :« الآن جنگ را متوقف کنید، و همراه با هم با دشمن مشترکتان ویروس کووید - 19 بجنگید».