درخواست ترامپ از اردوغان در عملیات شرق فرات

16/07/1398 04:15 ق.ظ

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد در گفت‌وگو با رجب طیب اردوغان ابراز امیدواری کردم که در سوریه با همه با احترام رفتار شود. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد در گفت‌وگو با رجب طیب اردوغان ابراز امیدواری کردم که در سوریه با همه با احترام رفتار شود. - خبرگزاری آناتولی 08.10.

2019 واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیش از دیدار با مقامات ارشد نظامی در کاخ سفید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ‌در گفت‌وگو با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه ابراز امیدواری کردم که در سوریه با همه با احترام رفتار شود.

وی در پاسخ به این سوال که مقامات نظامی با تصمیم برای عقب نشینی از سوریه موافق هستند، گفت: باید سربازهایمان را به خانه بازگردانیم، آنجا جنگ نمی کنیم و مانند نیروهای پلیس عمل می‌کنیم. گفتنی است رجب طیب اردوغان و دونالد ترامپ روسای جمهور ترکیه و آمریکا شب گذشته درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به صورت تلفنی گفت‌وگو کردند.

کاخ‌ سفید نیز با انتشار بیانیه ای پس از گفت‌وگوی تلفنی روسای ترکیه و آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه اعلام کرد: ترکیه در آستانه عملیاتی نظامی در شمال سوریه است که مدت‌ها پیش برنامه ریزی آن را انجام داده بود اما نیروهای آمریکا در این عملیات مشارکت نکرده و از آن حمایت نخواهد کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

آشنایی با حریف ناشناخته ایران؛ نبرد با جنگجویان آنگکور بعد از 47 سال با حمایت بانوانورزشگاه آزادی در انتظار سه امتیاز ویژه آشنایی با حریف ناشناخته ایران؛ نبرد با جنگجویان آنگکور بعد از 47 سال با حمایت بانوان

اردوغان: نباید خیال خام ترکیه سابق را در سر بپروراننداردوغان: نباید خیال خام ترکیه سابق را در سر بپرورانند

گفتگوی تلفنی اردوغان و ترامپ درباره ایجاد منطقه امن در سوریهروسای جمهور ترکیه و آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به صورت تلفنی گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

استقبال رسمی از اردوغان در صربستان

یک قاضی فدرال با درخواست پرزیدنت ترامپ برای تحویل ندادن سابقه مالیاتی خود مخالفت کردبخش انگلیسی صدای آمریکا - یک قاضی فدرال در نیویورک با درخواست پرزیدنت ترامپ مبنی بر این که هشت سال سابقه مالیاتی او تحویل داده نشود، مخالفت کرد. قاضی دادگاه گفته چنین درخواستی از دیدگاه او،‌ به معنای فکر کنم از کاخ سفید مستقیم ببرن زندان ایالتی عامل روسیه فرار مالیاتی کلا برداری سیاسی حد اقل ۵۰سال بهش میدن تازه لقب اولین رییس جمهور آمریکا که محکوم شده رو هم میگیره 😂 Trump say bye,🤡

ابراولویت ما ارتباط با همسایگان است/ روابط ما با پاکستان دچار سردرگمی نیستوزیر امور خارجه گفت: با پاکستان در سطوح مختلف سیاسی تا نظامی روابط خوب و گسترده‌ای داریم و در گفت‌و‌گوهای مختلف علاوه بر سفرهای دوره‌ای حضور داریم. بنده اولین وزیر خارجه‌ای بودم که بعد از انتخاب عمران خان به پاکستان سفر کردم و باید بگویم روابط ما دچار سردرگمی نیست.

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد در گفت‌وگو با رجب طیب اردوغان ابراز امیدواری کردم که در سوریه با همه با احترام رفتار شود.

08.10.2019

واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیش از دیدار با مقامات ارشد نظامی در کاخ سفید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ‌در گفت‌وگو با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه ابراز امیدواری کردم که در سوریه با همه با احترام رفتار شود.

وی در پاسخ به این سوال که مقامات نظامی با تصمیم برای عقب نشینی از سوریه موافق هستند، گفت: باید سربازهایمان را به خانه بازگردانیم، آنجا جنگ نمی کنیم و مانند نیروهای پلیس عمل می‌کنیم.

گفتنی است رجب طیب اردوغان و دونالد ترامپ روسای جمهور ترکیه و آمریکا شب گذشته درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به صورت تلفنی گفت‌وگو کردند.

کاخ‌ سفید نیز با انتشار بیانیه ای پس از گفت‌وگوی تلفنی روسای ترکیه و آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه اعلام کرد: ترکیه در آستانه عملیاتی نظامی در شمال سوریه است که مدت‌ها پیش برنامه ریزی آن را انجام داده بود اما نیروهای آمریکا در این عملیات مشارکت نکرده و از آن حمایت نخواهد کرد.

از سوی دیگر ترامپ طی پیامی توئیتری درباره عقب‌نشینی نظامیان این کشور از سوریه اعلام کرد: «وقت آن رسیده که ایالات متحده آمریکا از این‌گونه جنگ‌های بی‌پایان و مضحک که منشا قبیله ای دارد، کنار بکشد. زمان بازگرداندن سربازانمان به خانه فرا رسیده است».